Persbericht
Volvo Cars heeft de vier miljoenste auto op basis van zijn baanbrekende eerste generatie Scalable Product Architecture* (SPA) gebouwd. Deze architectuur debuteerde in 2014 met de tweede generatie van de Volvo XC90 en legde de basis voor het moderne Volvo-merk zoals het vandaag bestaat. Het transformeerde de productie van het bedrijf door het mogelijk te maken verschillende modellen, aandrijflijnen en technologieën te bouwen op één gedeelde architectuur en assemblagelijn, waardoor de kosten aanzienlijk werden verlaagd.
SPA is het resultaat van een trots door Zweden geleid R&D-project, intern ontworpen en ontwikkeld. Sinds de introductie vormt het de basis voor zes verschillende modellen, die worden geproduceerd op drie continenten en in vier landen: België, Zweden, China en de Verenigde Staten.
Het vier miljoenste exemplaar, een Volvo XC90, rolde onlangs van de productielijn in Volvo’s fabriek in Torslanda, Zweden.
“SPA heeft de transformatie van ons bedrijf tot een modern en premiummerk in gang gezet.”, zegt Michael Fleiss, Chief Strategy and Product Officer van Volvo Cars. “Tot op de dag van vandaag blijft het de basis voor enkele van de meest succesvolle Volvo-modellen in de geschiedenis en blijft het zich ontwikkelen naarmate we het verder verbeteren.”
Terwijl Volvo Cars deze mijlpaal viert, benadrukt Volvo ook de vele voordelen die de flexibiliteit van het SPA platform klanten over de hele wereld heeft opgeleverd.
SPA introduceerde verschillende wereldprimeurs op het gebied van veiligheid, waardoor de Volvo XC90 en latere modellen tot de veiligste auto's ter wereld behoren. De lijst omvat onder meer het run-off road protection-pakket en de automatische remfunctie op kruispunten. Een ander voorbeeld is de veiligheidskooi, die verder is verbeterd dankzij een frequenter gebruik van hoogwaardig boorstaal. Veel van deze functies worden nog steeds verbeterd, zodat Volvo-klanten er nu en in de toekomst van kunnen profiteren.
Bovendien gaf het platform het ontwerpteam meer creatieve vrijheid, wat resulteerde in de opvallende en inmiddels kenmerkende ‘Thor's Hammer’- koplampen. Het team introduceerde ook de baanbrekende ‘Twin Engine’, een combinatie van benzine- en elektrische aandrijving die nog steeds wordt gebruikt in de plug-in hybride modellen van Volvo.
In de toekomst zullen de belangrijkste inzichten uit SPA worden doorgevoerd in de SPA2- en aankomende SPA3-platforms, die de Volvo’s van morgen blijven vormgeven en aandrijven. Dankzij over-the-air software-updates blijven veel op SPA gebaseerde Volvo’s tot op de dag van vandaag kosteloos van upgrades profiteren.
Noot
*Heeft alleen betrekking op het SPA-platform van de eerste generatie en geldt niet voor auto's die op het SPA2-platform zijn geproduceerd.
De Volvo XC60, het huidige best verkochte model van het bedrijf, is gebaseerd op het SPA-platform van de eerste generatie. Volgend jaar wordt de productie ervan uitgebreid naar de fabriek in Charleston in de VS. De andere huidige modellen die op dit platform worden geproduceerd, zijn de S60, V60, S90 en XC90.
Volvo Cars viert vier miljoen geproduceerde Volvo’s op SPA-architectuur
In dit board het officiële nieuws over Volvo van verschillende bronnen uit de hele wereld
- Ben
- Executive Member
- Berichten: 41590
- Lid geworden op: 09.09.2004 - 16:57
- Locatie: Even ten noorden van de Paltz
- Contacteer:
Ben
Ga naar
- Over Volvo Forum
- ↳ FAQ over de werking van het forum
- ↳ Berichten van en over Volvo-forum.nl
- ↳ Volvo en Forum hebbedingen
- Alleen voor leden
- ↳ Alleen voor leden
- ↳ Even Voorstellen
- ↳ Het fotoalbum
- ↳ Foto van mijn Volvo
- ↳ De Volvo Forum Trofee
- ↳ De projecten
- ↳ Persoonlijke weblogs
- ↳ Entertainment
- ↳ Familieberichten
- ↳ Banenbeurs
- ↳ Evenementen
- ↳ Volvo-Forum reizen
- ↳ Voorbije evenementen
- ↳ Evenementen zonder datum
- ↳ Volvo verzamelingen
- ↳ De miniaturen - Volvo modelauto's
- ↳ Publicaties
- ↳ Volvomobilia
- ↳ Volvo Club Nederland
- ↳ VCN nieuwsberichten
- ↳ VCN Evenementen
- ↳ VOLVO-Forum marktplaats
- ↳ Gevraagd
- ↳ Volvo (auto) te koop - met foto en prijs!
- ↳ Volvo onderdelen te koop - met foto en prijs!
- ↳ Volvo documentatie te koop - met foto en prijs!
- ↳ Volvomobilia te koop - met foto en prijs!
- ↳ Off Topic
- ↳ Links
- ↳ Off Topic rubrieken
- ↳ Off Topic Auto
- ↳ Polestar
- ↳ Lynk & Co
- ↳ Off Topic Algemeen
- ↳ De film van Ome Willem
- ↳ Off Topic IT
- ↳ Naar Scandinavië
- ↳ On(t)roerend goed
- ↳ Toeristische tips
- Algemeen Volvo
- ↳ Volvo algemeen (niet technisch)
- ↳ Zou mijn oude Volvo nog rijden?
- ↳ Volvo fraudemeldingen
- ↳ Volvo Nieuws
- ↳ Volvo Racing Nieuws
- ↳ Volvo Ocean Race
- ↳ De avonturen van Peth©oni
- ↳ Polestar Cyan racing
- ↳ Volvo Drive Magazine
- ↳ Volvo SPY
- De Modellen
- ↳ De Klassiekers
- ↳ De Katterug en Duett
- ↳ De Amazon
- ↳ AWD maar geen XC
- ↳ 1800 serie
- ↳ De oldtimers
- ↳ De 'Bakstenen'
- ↳ De 140 - 240 - 160 - 260 series
- ↳ De 740 - 760 - 780 / 940-960 en S/V90
- ↳ De Nederlandse Volvo's
- ↳ De 66 - 340 - 360 series
- ↳ De Volvo 440 - 460 series algemeen
- ↳ Volvo 400 evenementen
- ↳ Volvo 400 techniek
- ↳ Volvo 400 foto's
- ↳ Volvo 400 projekten
- ↳ De 480
- ↳ S40 - V40 Classic
- ↳ De 30- 40 en 50 series vanaf MY 2004
- ↳ S40 - V50 series
- ↳ C30
- ↳ V40
- ↳ XC40
- ↳ De 850 - S70 - C70 - V70 en V70XC Classic
- ↳ De 60 - 70 - 80 en 90 series
- ↳ S60 my 2000 t/m 2009
- ↳ S60 / V60 vanaf MY2010 t/m MY2018
- ↳ V60/S60 vanaf MY 2019
- ↳ V70 MY2000 t/m MY2008
- ↳ XC60 t/m MY2017
- ↳ XC60 vanaf MY 2018
- ↳ C70 vanaf MY2006
- ↳ XC70 t/m MY2007
- ↳ V70/XC70 vanaf MY2008
- ↳ S80
- ↳ S90 / V90 vanaf MY 2016
- ↳ XC90 Classic t/m MY 2014
- ↳ XC90 vanaf MY2015
- ↳ Elektrische Volvo's
- ↳ Plug In Hybrid Volvo's
- ↳ Elektriciteit voor Volvo Electric Vehicles
- ↳ EX30
- ↳ EC40
- ↳ EX40
- ↳ EX60
- ↳ EX90
- ↳ ES90
- ↳ Volvo Polestar tuning
- ↳ De werkpaarden van Volvo
- ↳ Foto's van Volvo Trucks en Bussen
- ↳ Foto's van Volvo Graafmachines
- ↳ Informatie over Volvo op het werk
- Volvo Techniek Algemeen
- ↳ Techniek overig
- ↳ Over alle vloeistoffen
- ↳ Turbo
- ↳ Handleidingen + gereedschapstips
- ↳ Banden en velgen
- ↳ Tuning (niet optisch)
- ↳ Bifuel
- ↳ Techniek niet modelgebonden
- ↳ Verzorging
- ↳ Canbus
- ↳ Software voor Volvo's
- ↳ Audio - Video - Navigatie - Communicatie
- ↳ Algemeen A-V-N
- ↳ Telefoon in de auto
- ↳ Navigatie van Volvo
- ↳ Navigatie 'niet Volvo'
- ↳ Communicatie
- ↳ Volvo On Call
- ↳ Televisie in de auto
- ↳ iMIV-adapter - V50-S60/V70/XC70 tot MY07
- Berichten van Sponsors
- ↳ De Forumsponsors
- ↳ Berichten van Sponsors