Volvo en estates, hoe gaat dat verder ...

Stel hier alle niet-technische Volvo-zaken aan de orde. Technische vragen stel je in de rubriek van het betreffende model.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Ben
Executive Member
Berichten: 41956
Lid geworden op: 09.09.2004 - 16:57
Locatie: Even ten noorden van de Paltz
Contacteer:

Ik hoor vanuit diverse automotive bronnen dat Volvo niet helemaal afscheid heeft genomen van de Estates, hoewel het daar lange tijd wel op leek.
Zou de terugkomst van Hakan Samuelsson daar iets mee van doen hebben?

Een snelle zoektocht bracht dit antwoord.

Het korte antwoord: de stationcar is bij Volvo zeker niet dood, maar hij ondergaat een flinke gedaanteverwisseling. Na een periode van twijfel en het schrappen van modellen, heeft Volvo begin 2026 bevestigd dat er **volledig elektrische opvolgers** voor de legendarische estates in de pijplijn zitten.

Hier is de huidige stand van zaken rondom de 'Zweedse pakezels':

### 1. De terugkeer van de elektrische station (EV60 / EV70)

Lange tijd leek het erop dat Volvo zich volledig op SUV's (zoals de EX30 en EX90) zou richten. Echter, begin 2026 gaf Michael Fleiss (Chief Strategy Officer bij Volvo) aan dat het merk het stationcar-segment **niet definitief zal verlaten**.

* **Prioriteit:** Nu de lancering van de **EX60** (de elektrische opvolger van de XC60) achter de rug is, hebben de ontwikkelingsteams ruimte voor een nieuw project: een lage, elektrische stationcar.
* **Naamgeving:** Hoewel nog niet officieel, wordt er gespeculeerd over namen als **EV60** of **EV70**. Die laatste zou een knipoog zijn naar de iconische V70, waarbij de focus ligt op een auto die lager is dan een SUV, maar langer en ruimer dan een sedan.

### 2. Status van de huidige modellen

Het aanbod is momenteel wat versnipperd door de transitie naar elektrisch:

* **V90:** De productie van de grote V90 (hybrid) is inmiddels gestopt. Er komt geen directe brandstof-opvolger meer; zijn rol wordt deels overgenomen door de elektrische **ES90 sedan** en de grote SUV's.
* **V60:** De huidige V60 (Plug-in Hybrid) loopt op zijn laatste benen, maar blijft nog even in productie totdat de elektrische opvolger klaar is.
* **Cross Country:** In markten zoals de VS is Volvo begin 2026 gestopt met het aannemen van orders voor de V60 Cross Country, wat de verschuiving naar volledig elektrisch benadrukt.

### 3. Waarom Volvo tóch vasthoudt aan de estate

Hoewel SUV's wereldwijd beter verkopen, ziet Volvo drie belangrijke redenen om stationcars te blijven bouwen:

* **DNA:** De stationcar is de kern van de merkidentiteit. "Volvo hoort daar gewoon thuis," aldus de technische top van het merk.
* **Efficiëntie:** Een lagere, gestroomlijnde stationcar heeft een lagere luchtweerstand dan een hoge SUV, wat bij elektrische auto's cruciaal is voor een grotere actieradius.
* **Nieuw Platform (SPA3):** De toekomstige stations zullen gebruikmaken van het nieuwe **SPA3-platform**. Dit platform is zeer schaalbaar en maakt het goedkoper om verschillende carrosserievormen (sedans, stations, SUV's) naast elkaar te ontwikkelen.
Immers ... VOLVO4LIFE
Volvohistorie: 244-245-440-850-V70-V70-S60-XC70-XC70-245-S70-V70
Gebruikersavatar
lint
Geartronic member
Berichten: 32736
Lid geworden op: 23.02.2007 - 00:12
Locatie: Ridderkerk

Klinkt hoopvol, grote kans dat de Volvo stationcar behouden blijft.
XC60 T6 PIH Ultra Thema dark 2025
BMW Z4 G29 sDrive20i 2024
MGB GT 1976
Frits V70
5th Gear member
Berichten: 1747
Lid geworden op: 15.08.2014 - 19:49
Locatie: Groningen

Als het er toch van komt dan het liefst een hybride XC70 met een rechte achterklep. Niet zo'n schuin aflopend ding wat veel ruimteverlies oplevert en met een echte herkenbare Volvo kop. Geen 10 in een dozijn smoelwerk.
Van:
Saab 9-3 Tid Estate,
Saab 9-3 TTid Estate,
V70 2.4 D5
XC60 D3
XC70 D4
XC60 T5 Polestar Engineered

Naar: XC70 T5 Nordic+ EN Saab 9-3 Cabriolet Vector 1.8t
Gebruikersavatar
OGA244
8th Gear member
Berichten: 14297
Lid geworden op: 21.03.2011 - 21:54
Locatie: Skåne

Amen
Gebruikersavatar
Fulaks
6th Gear member
Berichten: 4369
Lid geworden op: 31.07.2007 - 15:46
Locatie: Antwerpen

Dat ze daar nu pas achter komen... Maar goed, dit stemt me wel hoopvol.
V90 D4 Inscription (2019); Mini Cooper (2012); V70 D4 (2014); V70 2.4D (2008); V70 2.4D (2002); Talbot-Toyota-Mitsubishi-Renault
Plaats reactie

Terug naar “Volvo algemeen (niet technisch)”