Problemen met Idle en Tempratuur

Technische onderwerpen die niet specifiek op een model betrekking hebben vindt je in dit hoofdstuk
Plaats reactie
SethVeeTee
Starter
Berichten: 2
Lid geworden op: 20.12.2025 - 15:42

Goeiedag Volvo forums, ik hoop dat iedereen een gezellige kerst/jaarwisseling heeft gehad.
Die van mij zijn top geweest. Hoewel ik voor mijn Volvo niet hetzelfde kan zeggen.

Ik rij in een Volvo S40 1.8, B.J. 2000. Niet te lang geleden heb ik de auto gekocht, toen werkte alles zonder problemen.
Ongeveer een maandje later, en de auto heeft hier en daar wat moeite met starten. Dit is inconsistent, soms start ie gelijk en soms moet ik em echt 20x+ laten overslaan.
Zoon 2 weken terug was ik klaar met werken, ik stapt me auto in en na veel moeite starten die op. Ik reed weg, maar zoon 100m verder schiet de tempratuur meting opeens helemaal de lucht in.
Ik zet de auto aan de zeikant v.d. weg en toen was de idle RPM zo rond de 2,3k. Ik zetten gelijk de auto uit. Ik heb ff een rondje om de auto gelopen om te kijken of iets aan het lekken was en ik checked ff het olie niveau. Alles leek normaal. Uiteindelijk besloot ik om door te rijden naar huis. De auto starten gelijk op en er was onderweg terug geen probleem. Ik heb toen ik thuis was de auto nog een minute of 2/3 laten idlen, maar er is verder niks meer gebeurt. Alles leek normaal.

Sinds dien heb ik em stil laten staan. Ik heb em vorige week 1x gebruikt om iemand op te halen. Toen starten de auto gelijk op. Ik had 1x dat de tempratuur meting de lucht in schoot, maar die kwam ook bijna gelijk weer omlaag. Dit was terwijl ik aan het rijden was. Toen ik stond te wachten bij het station, had ik de auto aanlaten staan. Opeens schoot de RPM vol omhoog, het liep echt op naar 4/5k voordat ik em uit kon zetten.

Ik wil het zelf proberen te repareren, volgende jaar start ik een opleiding auto monteur en het lijkt me goed om wat ervaring op te doen.
Heeft iemand enige idee wat er mis zou kunnen zijn/waar ik het best zou kunnen gaan kijken om een diagnose te stellen?

Bedankt voor het doorlezen en nog een fijne dag.
Plaats reactie

Terug naar “Techniek niet modelgebonden”