Pagina 1 van 1

natte voorruit.

Geplaatst: 31.01.2007 - 16:18
door my first volvo
Al enkele keren heb ik geconstateerd dat mijn voorruit nat is aan de binnenzijde.
De auto heeft dan dag geparkeerd gestaan na een rit van 10 km(airco aan) later op de dag staat de auto met voorruit in de zon. De ruit is dan helemaal nat aan de binnenzijde, dus niet beslagen maar zo nat dat het water naar beneden loopt en ik echt moet zemen. Lijkt me niet echt normaal, dit moest ik vroeger ook in mijn fiat 850.
Iemand enig idee wat hier aan de hand is.

Geplaatst: 31.01.2007 - 17:21
door Tally
Bekend probleem, komt ook bij mijn V70 voor. Heeft toch te maken met vocht dat zich ophoopt in het interieur. Ik heb lang niet altijd de airco aanstaan. Op het moment dat ik dan weer een tijd met de airco aan rijd, dan doet het 'probleem' zich ook niet meer voor. Jij hebt het echter over een korte rit met airco aan, en dat is vreemd, daar de airco ook zou moeten ontvochtigen! Misschien toch iets met de werking van de airco?!

natte voorruit.

Geplaatst: 31.01.2007 - 17:25
door my first volvo
Als ik weer ga rijden, voert de airco het vocht wat ik heb laten zitten toch wel weer snel af, die airco werkt dus wel, wat me wel opvalt is dat het niet echt fris gaat ruiken.

Geplaatst: 31.01.2007 - 17:38
door IkeV70
De airco ontwasemt je raam wel vrij snel, maar ik vraag me af of het vocht ook daadwerkelijk de auto uit geventileerd wordt. M.a.w., nadat de auto een paar uur stilgestaan heeft slaat al het vocht gewoon weer vrolijk neer op het raam.

Mijn ervaring is dat dit probleem zeer lastig te bestrijden is.

(ook lachen als het gevroren heeft trouwens, kun je je raam van buiten en van binnen krabben)

Geplaatst: 31.01.2007 - 17:43
door Hans
Begin eens met een nieuw interieur filter. Verzadigde vieze natte filters geven een nare lucht in de auto. Makkelijk zelf te doen. Mischien staat de schimmel er wel op!

http://www.miketdi.de/faq/80/pf.htm

Geplaatst: 31.01.2007 - 19:29
door Potje
Airco is kouder dan buitenlucht..... zet de motor uit dan onstaat condens op het koelelement..... als het buiten koud genoeg is, kan dit niet verdampen.... als je vervolgens de airco weer aanzet zal het eerst natte lucht blazen totdat ie weer koud genoeg is.....

Beste oplossing: 5 minuten voor aankomst airco uitzetten.... dan verdampt het vocht weer.

Geplaatst: 01.02.2007 - 11:43
door FrankM
Volgens mij zou het probleem opgelost moeten zijn met de nablaasfunctie. Die zorgt ervoor dat enkele minuten nadat je de auto hebt stilgezet er een tijdje lucht langs het koelelement wordt geblazen, zodat condensatie niet of nauwelijks voorkomt. Zoek op 'nablazen' of 'nablaasfunctie' op dit forum.

Mogelijk staat de nablaasfunctie bij jou uit. Dat kan de dealer controleren en die kan 'm ook aanzetten.

Gr/F

Geplaatst: 01.02.2007 - 13:07
door Oceanracer
Bij mijn V70 werkt die functie alleen bij warm weer. Ik heb gewoon de airco uitstaan bij deze weersomstandigheden. Nooit last van beslagen ramen!

Geplaatst: 01.02.2007 - 15:16
door Richard
Heb hetzelfde probleem gehad. Wanneer je rijdt 10 min voor aankomst de airco uit zetten en je hebt er geen last meer van. De nablaas functie werkt bij mij ook alleen in de zomer volgens mij.

Geplaatst: 01.02.2007 - 16:15
door v40fan
Hé Erik,
De vergelijking met een Fiat 850 komt mij (uit een vèr verleden) wel bekend voor...
Bij Fiats had je nogal eens last van waterlekkage en daardoor van natte vloermatten. Na het stilzetten als er lekker met het kacheltje aan was gereden, koelden de ruiten het vlugst af en dampten de matjes nog een poosje door. gevolg: kletsnatte ramen!
Snel vergeten die Fiat en nooit meer doen!
Maar wat dacht je: als ik een behoorlijk stuk met m'n V40 heb gereden zie ik hetzelfde op de achterste zijruiten: beslagen! En toch heb ik geen lekkende achterklep/derde remlicht..... Mijns inziens is het verstandig om vaak langdurig met de airco aan te rijden als je geen last van vocht wilt hebben maar ik heb me laten vertellen dat een airco zo'n 8 pk van je motorvermogen verlangt, dat kost brandstof! Je mag dus zelf kiezen: zemen of tanken

Geplaatst: 01.02.2007 - 19:02
door eaarsen
De nablaasfunctie werkt alleen bij warm weer.
Voert de airco het vocht wel af?
In de zomer zie je dan een plasje water onder auto liggen.
Als hij stinkt moet het systeem gereinigd worden en eventueel het interieurfilter worden vervangen.

Geplaatst: 03.02.2007 - 13:14
door Oceanracer
De kans dat de airco in ene het vocht niet meer zou afwerken is relatief klein. Waar je wel altijd alert op moet zijn bij de V70 is de waterafvoer onder de voorruit. Als je de klep opent, zie je links en rechts in de "regengoot" een waterafvoer met een vast raster. In/op dit raster nestelt zich vaak een grote hoeveelheid takjes, blaadjes en andere troep. Hierdoor vermindert de waterafvoer op de gebruikelijke manier, en zoekt het water een andere weg naar beneden. Het loopt dat om mij onduidelijke redenen langs allerlei slangen weg, waarna het in je interieurfilter loopt. Na een wasbeurt in de wasstraat kan er zelf water uit komen lopen, wat resulteert in een natte vloermat. Controleer dus voor je een nieuw filter plaatst (of je laat hem gewoon op de CV drogen) of die waterafvoer niet wordt verstoord.

Controleer ook even of die plastic afvoerbuis (onder dat raster) wel goed aansluit op de andere buizen. Ze zitten namelijk nogal losjes in elkaar geschoven. Gewoon even testen met de tuinslang is het makkelijkst. Er mag alleen aan de onderzijde van de wagen water uitstromen en niets halverwege de motorruimte in. Succes

Geplaatst: 06.02.2007 - 20:32
door gaitgroot
Bij mijn 850 (net ingeruild voor een v70) had ik dit probleem ook. Uiteindelijk twee zaken die gerepareerd moesten worden:
- afvoerslangetje van het condensvocht zat verstopt
- motortje voor de recirculatieklep was defect (te weinig verse lucht)

De auto kon stomweg z'n vocht niet kwijt.

Groets,

Gerrit