Pagina 1 van 2

Vreemd probleem bij achteruit rijden

Geplaatst: 04.02.2007 - 10:53
door Sailor
Hallo Volvo'ers,

Er doet zich sinds deze week een vreemd verschijnsel voor bij mijn V70 2.4T, bj 2002, 156.000 km.

Als de auto een tijdje stil heeft gestaan (na een nacht, of na een half uurtje parkeren) dan gaat het achteruit rijden moeilijk. Het voelt letterlijk aan of iemand een geintje heeft uitgehaald en een baksteen direct achter je achterwielen heeft gelegd, waar je de auto als het ware overheen moet trekken. Ik ben al een paar keer uitgestapt om te kijken of er iets op de weg lag, maar d'r ligt dus nooit wat.

Dit gebeurd alleen aan het begin van het achteruit rijden, daarna rijdt de auto normaal verder. Ik ben niet zo technisch maar het lijkt alsof de bak blijft hangen. Of dat de handrem er nog op staat of blijft hangen. (maar dit is het niet want de handrem heb ik er meestal niet op staan). Kan het een remklauw zijn die in het begin even vasthapt en daarna losschiet? Ik heb echt geen idee waar ik aan moet denken :?: :roll:

Misschien heeft een van jullie dit al eens meegemaakt? of iets over gehoord?

Mvg, Ralph

Geplaatst: 04.02.2007 - 15:33
door Vledder
Staat de buurjongen niet met ee baksteen aan een touwtje om de hoek te kijken ? :P

Geplaatst: 04.02.2007 - 16:52
door FrankM
Heb je het niet bij vooruitrijden vanuit stand?

Gr/F

baksteengevoel.

Geplaatst: 04.02.2007 - 19:31
door my first volvo
Volgens mij werkt de handrem van een V70 niet middels de remklauwen maar werkt dit gescheiden van het remsysteem middels remschoenen in een trommel. Als je de auto op een lichte helling op de handrem zet voel je de auto eerst nog wat achteruit bewegen en remmen gebeurt pas als de remschoentjes "kantelen". Het lijkt erop dat jou remschoentje bij het achteruit rijden ook eerst even "kantelen". Waarschijnlijk kwestie van afstellen.
Het is maar een gedachte.
succes, ik verneem graag wat er aan hand is.

Geplaatst: 04.02.2007 - 20:28
door Sailor
@FrankM: nee vooruit rijden gaat zonder problemen. Vanavond had ik het weer met achteruit rijden bij de 1e keer dat ik de koppeling laat opkomen. Nu trapte ik de kopeling direct weer in en toen ik deze daarna liet opkomen had ik het niet.

@my first volvo: bedankt voor de tip. Ik rij morgen denk ik even langs de dealer. Maar ja de dealer kennende gaan ze me met een groot vraagteken gezicht aankijken.

Geplaatst: 04.02.2007 - 22:29
door doubleyou7
Heb hetzelfde gehad met mijn vorige volvo, S60; bleek een veertje losgeschoten wat tussen het schoentje en de trommel terecht was gekomen. Resultaat na wat geforceerd gasgeven: alles kapot.

Geplaatst: 04.02.2007 - 22:51
door Gast
Miischien voering los van remschoen?

Geplaatst: 05.02.2007 - 15:51
door Sailor
Even langs de dealer geweest. Volgens hem waarschijnlijk een kapotte remcylinder van de handrem. Of een 'halve maan' in de trommel van de handrem die vast slaat. Geen idee wat ie daar mee bedoeld, maar zou 2 uurtjes werk zijn om het op te lossen.

Maakt dit sense???

Geplaatst: 05.02.2007 - 15:59
door IkeV70
Sailor schreef:Even langs de dealer geweest. Volgens hem waarschijnlijk een kapotte remcylinder van de handrem. Of een 'halve maan' in de trommel van de handrem die vast slaat. Geen idee wat ie daar mee bedoeld, maar zou 2 uurtjes werk zijn om het op te lossen.

Maakt dit sense???
Met de halve maan bedoelt hij waarschijnlijk de voering van de remschoenen. Er zitten 2 remschoenen in de trommel, die hebben min of meer de vorm van een halve maan.

Geplaatst: 05.02.2007 - 19:07
door Jan W
Een remschoenvoering in een trommelrem 'loopt' wat bij het achteruitrijden ('two leading shoe' -systeem).
De handrem werkt via (kleine) trommeltjes. Als er (door slijtage of een kapotte veer) wat speling op ontstaan is (de voering 'loopt dan tè ver'), heb je inderdaad het idee of je tegen de stoeprand aan het oprijden bent want de auto wordt als het ware 'door de rem heen' geduwd.
Jouw reactie lezende heeft je dealer volgens mij gelijk. Hoewel de aangegeven arbeidsduur (2 uurtjes werk) me ietwat aan de lange kant lijkt, maar da's terzijde.

Geplaatst: 05.02.2007 - 22:57
door Sailor
Nou ik geloof dat het probleem virtueel dan is opgelost. Nu nog even in de praktijk. Kan pas over 2-3 weken terecht. Ik neem aan dat doorrijden niet echt schadelijk zal zijn anders hadden ze dat wel gezegd.

Geplaatst: 05.02.2007 - 23:30
door Ramon&Ramon
werkt niet met een remcilinder,dit even voor de duidelijkheid!:)de handrem dus!

Geplaatst: 06.02.2007 - 08:36
door Gast
Sailor schreef:Nou ik geloof dat het probleem virtueel dan is opgelost. Nu nog even in de praktijk. Kan pas over 2-3 weken terecht. Ik neem aan dat doorrijden niet echt schadelijk zal zijn anders hadden ze dat wel gezegd.
Een probleem met je remmen (ok; handrem),
wat als hij nu ook gaat "blokkeren" tijdens het vooruit rijden bij ± 120 km/h op de snelweg.
Niets zeggen, geeft toch niet de garantie dat er wel wat kan gebeuren?
Immers; men weet feitelijk niet wat er aan de hand is.

Als je niet te gehecht bent aan je huidige garage, dan even op zoek naar andere garage?

Geplaatst: 06.02.2007 - 15:47
door Sailor
uhmm...meer mensen die de mening van AlexV70 zijn toegedaan?
Ik ben volvo gaan rijden om de veiligheid en in 2e plaats omdat ik ze mooi vind.
Weet niet of het technisch mogelijk is of het vooruitrijdend ook kan gebeuren?

handrem

Geplaatst: 06.02.2007 - 18:04
door my first volvo
Ook ik zou niet graag doorrijden met zulke remmen, er kan dus zoals door anderen ook opgemerkt is iets los zijn geraakt wat nu in je remtrommel ligt.

Kortom ik zou dit eerst gemaakt willen hebben.

Geplaatst: 06.02.2007 - 18:17
door IkeV70
De kans dat het fout gaat is waarschijnlijk niet erg groot, maar ja....

Achteraf gezien heb ik ook bij zowel mijn huidige als mijn vorige auto enkele weken rondgereden met losgeraakt handremvoeringen. Geen geblokkeerde wielen meegemaakt.

Geplaatst: 07.02.2007 - 09:26
door FrankM
Tsja, ik *weet* niet of AlexV70 gelijk heeft, maar stel dat jij hier geschreven had "rij ik op de snelweg, rem ik een beetje bij, slaat opeens mijn achterrem vast en lig ik in de geleiderail, wat denk je: losse handremhalvemaan" dan had ik daar ook niet vreemd van opgekeken. Eigenlijk zou ik denken dat de dealer hier tijd voor moet hebben - in het kader van Volvo Direct Service (heb je Volvo Assistance) hebben ze in principe altijd ruimte voor (weliswaar kleine) dingen.
Anders moet je gewoon je dealer medeverantwoordelijk maken: vraag hem of de geschetste situatie voor kan komen en of hij de verantwoordelijkheid neemt om zo lang te wachten...?

Gr/F

Geplaatst: 07.02.2007 - 12:03
door Bover
ik zou gewoon opdracht geven tot nakijken, met verwijzing naar veiligheid.
Moet toch raar gaan als ze niet ff tijd hebben om juiste diagnose te stellen..

Geplaatst: 07.02.2007 - 12:17
door IkeV70
Bover schreef:ik zou gewoon opdracht geven tot nakijken, met verwijzing naar veiligheid.
Moet toch raar gaan als ze niet ff tijd hebben om juiste diagnose te stellen..
Je moet de remschijf demonteren om te kunnen zien wat er precies aan de hand is. Diagnose stellen is in dit geval bijna net zoveel werk als repareren.

Geplaatst: 07.02.2007 - 13:39
door Oceanracer
Dan maar gelijk repareren. Ik vind 3 weken laten wachten echt bespottelijk!