Pagina 1 van 2
Monteren spoiler 460
Geplaatst: 24.03.2007 - 11:12
door Jasper_M
Goedendag forumleden,
ik heb sinds een paar maanden een volvo 460 2.0i. Ben er echt super tevreden mee en met mijn 19 jaar ook best trots op nu al zo'n auto te kunnen rijden (het is toch wel ff wat anders dan het gemiddelde 205-je).
Toen ik hem kocht zaten er al nette licht-metalen velgen onder. Nu kwam ik onlangs op een autosloop een achterspoiler tegen in precies hetzelfde groen-metallic. Ding kostte 2 tientjes dus heb hem daarom ook niet laten liggen.
Nu is mijn vraag hoe je dit het beste kan monteren. Ik snap dat er even 5 gaatjes geboord moeten worden, maar ik vraag me af of deze gaatje precies uitkomen. Er zit aan de zijkant van de achterklep namelijk maar een heel smal randje waar mijns inziens de boutjes zouden moeten zitten. Moet er trouwens ook nog rubber tussen de bevestigingspunten en de achterklep?
De spoiler lijkt overigens van een 440 af te komen (een 460 heeft geloof ik een derde remlicht in de spoiler, dat heeft deze niet). Kan deze zonder problemen op de achterklep van een 460? En hoe kan ik het beste de gaten aftekenen zodat de spoiler ook echt goed recht zit?
Bij voorbaat dank!
Geplaatst: 24.03.2007 - 11:16
door Jasper_M
Hier trouwens nog even een foto'tje van het monster (hij staat niet voor niks achter een hek!):
http://www.muhlenbaumer.nl/jasper/SSL20693.JPG
http://www.muhlenbaumer.nl/jasper/SSL20680.JPG
Foto is een beetje groot dus dan maar even zo!
Geplaatst: 24.03.2007 - 17:12
door mathijs
ah ben ik toch niet de enige die op zijn 19e een 460 rijdt
Ik kan je helaas niet verder helpen, maar veel plezier en veel veilige kilometers met je Volvo!
Groetjes Mathijs
Geplaatst: 24.03.2007 - 17:59
door arjen-440
sow
gaaf volvootje
ik ben 19 en heb een 440

En toevallig ook net een spoiler gekocht,
helaas de verkeerde kleur moet um nog spuiten.
Maar als je je koffbak open doet.
en 4 rubbertje weghaalt zie je 4 gaatjes zitten
die boor je door.
onder de plastic plaat aan de binnenkant moet je dan nog een gaatje boren in de midden.
Geplaatst: 25.03.2007 - 04:49
door Natres 40
Heey iemand die in de buurt woont en ook nog een volvo heeft in de zelfde kleur!
Ik heb een 440 en al kant en klaar met spoiler...
Maar mocht je nog eens ergens anders tegen aan lopen, altijd makkelijk om te weten dat je bij elkaar in de buurt woont....
(ook een vriend van mij, firefighter op dit forum, woont ook in de buurt)
Succes iig :!:
Greetz
Geplaatst: 25.03.2007 - 14:05
door Jasper_M
arjen-440 schreef:sow
gaaf volvootje
ik ben 19 en heb een 440

En toevallig ook net een spoiler gekocht,
helaas de verkeerde kleur moet um nog spuiten.
Maar als je je koffbak open doet.
en 4 rubbertje weghaalt zie je 4 gaatjes zitten
die boor je door.
onder de plastic plaat aan de binnenkant moet je dan nog een gaatje boren in de midden.
Zo zit het bij een 440, een 460 heeft natuurlijk een andere achterklep, heb zo snel geen rubbertjes zien zitten..
Geplaatst: 25.03.2007 - 19:27
door arjen-440
als het goed is wel hoor,
kleine zwarte rubberen dopjes in de zeikant vn de klep
Geplaatst: 25.03.2007 - 23:52
door 940Bas
19 jaar oud --> van 940 naar 440

Geplaatst: 26.03.2007 - 20:58
door Jasper_M
De spoiler zit er op. Goed stevig ook. Was even kijken hoe het het beste kon maar het gaat om het eindresultaar! Maak binnenkort wel even nieuwe foto's!
Geplaatst: 27.03.2007 - 18:06
door johanrobben
heeys ik ben nu 19 maar reedt op men 18 al een volvo 460 1.8 i
en ben bedieuwdt naar het eindresultaaat want ik wil er ook een spoiler opzetten
Geplaatst: 29.03.2007 - 10:21
door Stinie
Lol! Ik zat al te kijken... dat huisje met die 19A komt mij bekend voor! Maar goed, daar kom ik iedere dag langsop als ik naar school ga.. (met de trein..) Al ben ik vaak wel te lui om met het OV te gaan, dus ga ik met mn 440

Geplaatst: 01.04.2007 - 18:10
door Jasper_M
Haha dat is ook toevallig. Kom er ook vaak langs met de trein richting nijmegen. Maar pak toch liever de auto

..
Woon trouwens vlakbij dat huisje, nabij station Ede-W.
Geplaatst: 01.04.2007 - 19:39
door Vampie
19 jaar oud en ook een volvo 460 1.9 TD. Zal even snel foto's maken van hoe mijn spoiler bevestigd is. Hopelijk kan ook iemand mijn topic beantwoorden? :x
Geplaatst: 01.04.2007 - 19:51
door Vampie
Op de achterklep zit dus een plaatje welke je los moet schroeven. Ik ga dat nu niet doen. Daaronder kan je dus 2 gaatjes per kant boren (op dezelfde plek dat de spoiler bevestigd moet worden natuurlijk). Daarnaast zit er bij mij een stukje rubber tussen de spoiler en de auto. Dit is de orignele spoiler (dus bij aankoop aangevinkt). Er lopen trouwens ook kabels naar het remlicht, daarbij is het remlicht bij de achteruit uitgeschakeld.
Geplaatst: 04.04.2007 - 20:21
door Jasper_M
Ok, duidelijk. Ik heb een iets andere spoiler, dus van een 440. Daarvan komen de gaten meer naar de rand van de motorkap. Ziet er ook net ff wat anders uit, maar zeker niet verkeerd. Binnenkort foto's!
Geplaatst: 03.05.2007 - 16:57
door Kai
hartstikke mooi man al die jonge gasten die volvo's rijden. Ik rij zelf bijna precies dezelfde donkergroene volvo 460 2.0i maar dan zonder lichtmetaal eronder. Ik heb vanmiddag een 440 spoiler binnengekregen die ik erop ga zetten, erg handig dat iemand me al voor geweest is
succes met je volvo 't is een wereldbak!
Geplaatst: 03.05.2007 - 19:53
door mightyspawn
Is toch de mooiste auto die je op die leeftijd kunt rijden. Mooi, redelijk veilig, groot, niet zwaar (dus ideaal in de belasting) en rijdt nog lekker door ook. Vooral de 2ltr variant, ookal doet de 1.8 daar niet veel aan onder.
Dat was ook mijn reden waarom ik 7 jaar geleden een 460 kocht. Waar voor je geld, kun je wel een afgeragde golf uit 1993 kopen maar wat heb je daar nu aan.
Dit straalt tenminste wat uit, tuurlijk liever een 850 of een s70 op de stoep, maar het moet wel betaalbaar blijven.
Geplaatst: 03.05.2007 - 22:38
door Kai
helemaal mee eens, een stijlvolle, sportieve en zeer degelijke auto die eventueel geschikt is voor gezinsuitbreiding

. Als ik die golfjes zie rijden heb ik toch steeds weer 't idee dat ik 't toch goed voor elkaar heb

Geplaatst: 04.05.2007 - 17:17
door theuvel
geweldig! Lang leve volvo!
Rij zelf een 460 GL 1.8i, maar ik vind het verschil met mijn eerdere 440 DL echt grandioos! Een leuke 850 GLE staat op de planning voor als die kerel van de loterij binnen wandelt!
Groetjes!
Geplaatst: 08.05.2007 - 21:59
door mightyspawn
waar heb je de remlicht bedrading op aan gesloten?