Pagina 1 van 1
C30?
Geplaatst: 01.04.2007 - 20:40
door Fiesta
Na een bezoek aan de autoRAI ben ik erg geïnteresseerd geraakt in de C30. (Lees: Ik ben ervoor gaan sparen, wat nog wel even duurt). Ik wil graag horen van jullie wat de beste uitrusting zal zijn. Wat ik wel al zeker weet is dat er een 1.8 Flexifuel in komt over een paar jaar, en dat het een rode C30 wordt met spoiler omdat dat net iets beter uitziet vind ik, net iets meer "af".
Wat ik me afvraag is hoe praktisch de C30 nu eigenlijk wel (of niet) is. Ik rijd nu een Fiesta uit 1986 en sleep steeds van alles mee. Maar is de C30 ook praktisch om meer mensen mee te nemen?
Wat de C30 gemeen lijkt te hebben met mijn eigen Fiesta'tje is het rijplezier: iedere bocht neemt de auto met groot plezier; hoe harder ik haar de bocht in gooi, hoe beter. Ik krijg de indruk dat de C30 ditzelfde rijgedrag heeft. Ik heb nog geen meter er in gereden, dat komt nog wel.
Ik denk na over deze auto:
Volvo C30 1.8F 125 PK
Versie: Base
Kleur: Passion Red Solid
Interieur: Kalix Off Black / Off Black/Quartz / Quartz
Velgen: Scotia 205/50R17
Trims: Virtual White inleg
Season Line
(Verwarmde zitplaatsen en gelaagde zijruiten voorportieren)
Elektrisch bedienbaar schuif/kanteldak
Mistlampen voor
Pookknop met aluminium inleg
Achterspoiler
Verlaagd sport chassis
Bekerhouders voor
Volvo Guard Alarm (kl. III)
Reservewiel
High Performance Sound
Cruise Control
Afstandbediening in stuurwiel
Stuurwiel met aluminium inleg
Mijn grootste punt is het sport chassis icm met de 17 inch velgen, wordt dit niet te hard? Zeker als ik de ervaringen lees van het sportchassis met 18 inch velgen. En ik ben een zachte vering gewend.
De bekerhouders worden vervangen door de V70 bekerhouders (uit een ander topic gehaald).
Jullie meningen zijn meer dan welkom

Geplaatst: 01.04.2007 - 21:35
door Guestuser
Ga gewoon kijken tegen de tijd dat je spaarrekening volvodoende is

Wellicht zijn er dan mooie aanbiedingen

Geplaatst: 01.04.2007 - 22:43
door Ben
Hoe lang moet je nog sparen denk je?
Geplaatst: 01.04.2007 - 22:54
door Paul
Ik zou geen Base nemen maar minimaal een Kinetic, heb je ECC enzo.
Zou vervolgens een audioline nemen dan heb je namelijk ook meteen geluidsbediening op het stuur.
Geplaatst: 01.04.2007 - 23:14
door Fiesta
Hmm ik moet nog lang sparen

... ik zit nu pas op 7000 euro (das wel genoeg voor de opties) maar er mee bezig zijn motiveert wel goed he!
Paul, wat heb ik precies aan ECC? en bij de audioline krijg ik meteen een 6-cd wisselaar; zit er in de High Performance radio niet standaard een cd speler? Dat kon ik niet echt terugvinden op de site.
Geplaatst: 02.04.2007 - 01:06
door Paul
nee maar de audioline is goedkoper dan alleen de high performance te nemen. Was in ieder geval zo toen ik er één samen stelde voor mijn zus.
ECC is Climate Controle, vind ik beter dan handmatige airco.
Geplaatst: 02.04.2007 - 07:55
door bart simpson
Iedere C30/S40/V50 heeft std de CD speler al, met een audio-line heb je extra high performance audio, 6 CD wisselaar en een aux aansluiting voor € 600,--
Geplaatst: 02.04.2007 - 20:20
door Herror
Let wel op: de basic uitvoering heeft geen buitenspiegels in de kleur van de auto, maar van zwart kunststof ... Die heb je er wel vanaf de kinetic versie ... waar bovendien nog veel meer bij zit (lees de folder er maar eens op na)
Ik zal mijn configuratie geven:
Volvo C30 1.8F 125 PK
Versie: Momentum
Kleur: Flint Grey
Kleur Bodykit: Titanium Grey
Interieur: Kalix Off Black / Off Black/Quartz / Quartz
Velgen: 17" Zaurak Diamond Cut
Trims: Aluminium Inleg
-C30 Sports Kit (Bodykit + eindpijp, sportpedalen, Dakspoiler)
-Dynamic Line (Verlaagd sportchassis, pook met aluminium inleg en sportstuur met aluminium inleg,17" velgen)
-High Performance Sound
-Uitschakelbare passagiersairbag
-Vloermatten, sport
-Extra eindpijp (T5 look)
Geplaatst: 02.04.2007 - 20:24
door Herror
High Performance sound kost €500,- en daarvoor heb je 8 boxen, CD-speler die ook MP3 accepteert en een AUX-ingang.
De AudioLine kost €600,- , dus honderd meer en dan heb je alleen een 6CD-wisselaar extra.
Aangezien je op een CD;tje al heeeel veel mp3'tjes kwijt kunt en je bovendien een I-Pod kan aansluiten .. vind ik de 6CD-wisselaar overdreven ... bespaart weer 100 euro.
Geplaatst: 02.04.2007 - 20:26
door Herror
De EEC is zooooooooooooo relaxt. Je stelt gewoon de temperatuur in (bijv 20 graden Celsius) en dan blijft het ook zo. Het is bovendien gescheiden airco

Geplaatst: 04.04.2007 - 08:52
door Fiesta
Mooie discussie dus over de Audioline

. Hoe rijdt het sportchassis met de 17 inch velgen? Ik heb al gelezen dat deze te hard is icm 18 inch velgen.
En nu wil ik ook weten hoe de gewone airco werkt want 800 euro voor ECC is toch best wat

Geplaatst: 04.04.2007 - 09:03
door bart simpson
Maar wil je achteraf toch die wisselaar laten monteren kost deze je dan ineens € 665,--
Geplaatst: 04.04.2007 - 11:33
door Poolrev
@Herror: de meegespoten spiegels zitten er vanaf de Momentum uitvoering op, de Kinetic heeft ook zwarte, ongespoten spiegels.
@Fiesta: Ik snap niet waarom je een Base wil. Met de extra's die je opnoemt, ben je goedkoper uit als je een Momentum uitvoering neemt, met de Dynamic line en de Season line, guard alarm, scotia (meerprijs 500,-), reservewiel en de High Performance audio. De rest zit al in de pakketten.
Jouw configuratie zoals je opnoemt komt op 33.365,- euro. De configuratie zoals ik 'm noem hierboven komtie op 33.310,- euro. (uitgaande van de actieprijs voor de Flexifuel uitvoering). En bovendien krijg je voor dat minder geld nog eens een heel aantal extra's zoals de ECC, regensensor, meegespoten spiegels e.d.
Geplaatst: 04.04.2007 - 20:54
door Fiesta
Daarom heb ik dus dit topic geopend he

Bovendien wist ik nog niet wat ik wilde toen ik de auto ging samenstellen. Even terug naar de configurator dus!
Edit: Ik kom op 33.690 euro. Het valt me wel op dat alles opeens goedkoper is in de Momentum uitvoering :?: ... maar hoe goed is het sportonderstel in combinatie met 17 inch?
Geplaatst: 07.04.2007 - 13:55
door JW71
Ik heb gereden met een 2.0D met dynamic onderstel (is toch het sportonderstel) i.c.m. 17" wielen. Ik vond de auto niet oncomfortabel rijden. Heb zelf een V50 met 17", maar het normalen onderstel. De C30 rijdt strakker, weet niet of dat door het onderstel komt. Ik heb ook met een S40 gereden met 16" en die vond ik niet veel comfortabeler. Ik zou in ieder geval weer 17" nemen, is mooier. Het sportonderstel weet ik niet, het staat de C30 goed dat wel. Het enige waar je wat rekening mee moet houden zijn verkeersdrempels, de auto is wat lager. Bovendien merk je bij een iets te enthousiast genomen drempel wel duidelijk dat de auto straffer is geveerd.
Verder, ik zou zeker min. een Kinetic nemen.
Geplaatst: 07.04.2007 - 22:37
door Volvorijden
Was in ieder geval zo toen ik er één samen stelde voor mijn zus.
Wanneer komt eigenlijk jouw Volvo?
Geplaatst: 09.04.2007 - 12:49
door Volvorijden
Paul, ik vind je wel heel stil worden................................
Geplaatst: 09.04.2007 - 16:37
door Paul
Ja had niet door dat je het tegen mij had...
Ligt eraan, moet ff afstuderen ... zodra dat gedaan is mag ik hopelijk lease auto uitzoeken. En duim ik dat ik geen Golf krijg en zelf mag kiezen.
Voorlopig rijdt mijn 206 nog erg goed, net de 80.000km gepasseerd in 3 jaar.
Geplaatst: 13.04.2007 - 23:16
door Dick@Volvo
Een C30 vergelijken met een Ford Fiësta????