Pagina 1 van 1
Probleem climate control
Geplaatst: 10.04.2007 - 09:45
door ccvanmarion
Hallo allemaal,
Sinds kort merk ik dat de climate control niet meer goed werkt. Het eerste half uur is er niets aan de hand en wordt de auto prima op temperatuur gehouden. Als de rit echter langer duurt, komt er nergens meer verse lucht uit de kanalen. De temperatuur lager instellen helpt ook niet. De enige manier om nog ventilatie en/of koeling te krijgen is dan de temperatuurknop helemaal naar beneden te draaien op het blauwe vlakje.
Ook ben ik aan het spelen geweest met de handbediening. Meteen daarna ging niet een klep van de ventilatie meer open, ook niet als ik de temperatuurinstelling op blauw zet. De blower hoorde ik wel draaien, maar nergens ventilatie.
Als de auto een tijdje stil heeft gestaan, werkt alles weer naar behoren, totdat je weer een wat langere rit moet maken. Dan beginnen we weer van voor af aan.
Iemand enig idee wat de oorzaak zou kunnen zijn?
Geplaatst: 10.04.2007 - 20:59
door Gast
Is het systeem al eens gecontroleerd cq bijgevuld? Bouwjaar S60?
Geplaatst: 10.04.2007 - 23:05
door ccvanmarion
De S60 is uit juni 2002 en heeft nu 110000 km weg. Ik heb hem nu 7 maanden en ik weet eerlijk gezegd niet of het systeem ooit is bijgevuld. De aircopomp werkt wel, ik voel hem schakelen en in het begin maakt hij er een koelkastje van als het moet.
Geplaatst: 10.04.2007 - 23:47
door arnoud
Is de intake van de temperatuursensor stofvrij?
Geplaatst: 11.04.2007 - 08:27
door ccvanmarion
Ik heb hem niet open gemaakt, maar als ik er zo in kijk zie ik aardig wat stof zitten. Het blowertje draait wel en maakt geen herrie.
Geplaatst: 11.04.2007 - 21:43
door Gast
ccvanmarion schreef:De S60 is uit juni 2002 en heeft nu 110000 km weg. Ik heb hem nu 7 maanden en ik weet eerlijk gezegd niet of het systeem ooit is bijgevuld. De aircopomp werkt wel, ik voel hem schakelen en in het begin maakt hij er een koelkastje van als het moet.
Zou sowieso even uitzoeken wanneer de airco is bijgevuld.
Over het algemeen wordt dit dmv een sticker onder de kap aangegeven.
Ook wordt een controle formulier bij de auto geleverd.
Zo niet, dan is hij nu wel aan de beurt!
Geplaatst: 18.04.2007 - 09:28
door ccvanmarion
Even uitgezocht. De airco is 2 jaar geleden bijgevuld.
Inmiddels wat meer warme dagen achter de rug en ik begin een patroon te ontdekken. Als ik de auto start en de temperatuurinstelling staat op 22 graden, begint de ECC als een gek te koelen. Hij koelt in eerste instantie veel te ver door, want dan wordt het gewoon koud in de auto, waardoor je de temperatuurinstelling hoger gaat zetten. Na ongeveer 20 minuten is het weer een normale temperatuur in de auto. Na 30 minuten wordt het echter weer warm in auto en er komt inmiddels geen lucht meer uit de ventilatieroosters. De temperatuurinstelling wordt nu teruggedraaid naar 18 of 19 graden, dat helpt eventjes en daarna wordt het weer warm in de auto en de blower is weer gestopt. Alleen door de temperatuurinstelling naar max koud te draaien, wil het weer koel worden in de auto.
Geplaatst: 18.04.2007 - 15:14
door edraket
Het lijkt erop dat de interieursensor niet meer functioneert. Je kunt hem even schoonblazen, zit in het dashboard onder de radio. Het zijn die leine gleufjes waarachter de sensor zit. Hier hoopt zich vuil op wat soms de werking belet. Als dit niet werkt zou ik even de codes laten uitlezen.
Geplaatst: 18.04.2007 - 18:26
door Hans
Heb ik nog een linkje voor je om het nog makkelijker te maken!
http://www.miketdi.de/faq/80/be_p23.htm
Veel plezier!
Geplaatst: 25.04.2007 - 11:51
door ccvanmarion
Ik ben toch maar even langs de dealer gereden en wat bleek......De temperatuursensor van de kachelunit is defect en moet worden vernieuwd. Die temperatuursensor zorgt ervoor dat de aircopomp wordt gestopt bij een bepaalde temperatuur. Bij mij bleef deze doordraaien waardoor de kachelunit gewoon bevriest en er geen lucht meer doorheen gaat.
Sensor moest worden besteld en wordt vrijdag geplaatst. Kosten.. 19.95 ex BTW en plaatsen. Schijnt een kwartiertje werk te zijn.
Ik hoop dat dit dus inderdaad de oorzaak is. Vrijdag weten we meer.
Geplaatst: 25.04.2007 - 12:14
door IkeV70
Bij mij is die sensor ook vervangen van de week. Inderdaad. Ze gaan vaker stuk, ze kosten 19,95, vervangen is een kwartiertje werk.
Geplaatst: 25.04.2007 - 13:51
door Battlecruiser
Alleen is het arbeidsloon wat hoger dan die 19,95...
Geplaatst: 25.04.2007 - 13:53
door ccvanmarion
Daar ben ik ook wel bang voor......Maar ja, kwartiertje werk voor EUR 80,- per uur is volgens mij maar EUR 20,-.
Ik hoop dus in totaal voor ongeveer EUR 50,- wel klaar te zijn en dat is geen geld om weer een lekker temperatuurtje te hebben in de auto!
Geplaatst: 26.04.2007 - 00:31
door arnoud
Bij mij was het resetten van het ECC systeem genoeg om de 'normale' temperatuur weer uit de luchtsluizen te krijgen, dat was een €10 klusje....
Geplaatst: 28.04.2007 - 08:49
door fastbladerunner
Beste mede Volvovrienden
Laat mij even weten wat de oplossing is ik heb namelijk precies hetzelfde.
Na plm. een uur rijden bij warm weer met de airco aan komt er geen lucht meer uit de roosters.
Na tien minuten de motor uit werkt alles weer normaal.
m.v.g. Paul
Geplaatst: 28.04.2007 - 08:52
door arnoud
En als je dan als er geen lucht meer uit komt de temperatuur omlaag zet, gaat hij dan wel weer blazen?
Geplaatst: 28.04.2007 - 09:46
door ccvanmarion
Nou, bij mij is het probleem verholpen met het verniewen van de temperatuursensor van de kachelmotor.
De boel was gewoon bevroren. Als je denkt dat je hetzelfde hebt, moet je de EC eens op OFF zetten voor een aantal minuten. Als het goed is komt er na een tijdje dan weer lucht uit de roosters, omdat alles dan weer is ontdooit. Als dat het geval is, heb je hetzelfde probleem en zal de opossing ook hetzelfde zijn.
Succes.