Pagina 1 van 2
Wie weet hoe veilig de volvo 440 is en wie heeft er foto's ?
Geplaatst: 13.05.2005 - 21:05
door volvo for life
Ik ben wel benieuwd hoe veilig een volvo 440 is want van andere volvo's zijn wel crashtestfoto's beschikbaar.
wie heeft er foto of wie weet hoe veilig een volvo 440 is.
Geplaatst: 13.05.2005 - 21:51
door Gast
Ik weet niet van welk jaar je 440 is maar ik verzamel Volvo folders en ik kan wel even de folder van het juiste jaartal opzoeken. Daar staat wel het een en ander over veiligheid en botsproeven in.
Het onderstaande staat in de 440 folder van '90.
Al in de ontwikkelingsfase wordt de Volvo-veiligheid ingebouwd. Volvo-ingenieurs en -ontwerpers gaan grondig en in nauw overleg te werk. Ze houden rekening met de eigenschappen van de gebruikte materialen en hun vervormingskarakter. Zo zijn in de voor- en achterzijde kreukelzones aangebracht, die systematisch schokgolven absorberen en verwerken, te beginnen bij de energie-absorberende bumpers. Een stalen kooiconstructie biedt de inzittenden de maximale bescherming. Hoogwaardige stalen beveiligingsbuizen in de portieren geven u bescherming tegen aanrijdingen in de flanken. De slagbeveiligde portiersloten zorgen ervoor dat de deuren niet klemmen na een botsing. Terwijl kindersloten op de achterportieren voorkomen dat deuren per ongeluk geopend kunnen worden. Aan de bovenkant wodt u beschermd door een geïntegreerde rolbeugeldakstijlconstructie ( leuk woord voor scrabble!) , die gemakkelijk het gewicht van de auto kan dragen als die bij eeen ongeluk over de kp slaat. Een gelaagd, vijf millimeter dikke voorruit kan niet versplinteren en verhoogt uw veiligheid nog meer. De bestuurder heeft minder kans op ernstig borstletsel dankzij de samendrukbare stuurkolom, terwijl de antislip voorziening op de vijf zitplaatsen in combinatie met veiligheidsgordels ertoe bijdragen dat inzittenden stevig op hun plaats blijven en niet kunnen wegglijden. De benzinetank is voor de achteras geplaatst, waardoor uw 440 aan de meest strenge veiligheidseisen voldoet. Volvo-technici kiezen zorgvuldig de te gebruiken materialen en daardoor ben u ook verzekerd dat er geen gevaarlijke en scherpe delen in het interieur zijn verwerkt. Bovendien zij de toegepaste materialen valmdoven. Daarom komt u in dat opzicht ook niet voor verrassingen te staan. Daarom stellen wij. "Betrouwbaar. Dat kunt u van Volvo veilig aannemen".
Er staan ook nog wat foto's bij van de kreukelzones en een botsproef maar die krijg ik niet op het forum. Ik heb ook nog een aantal Volvo boeken nagekeken maar daar kon ik geen foto's vinden van botsproeven van de 400 serie.
Ik kan de foto's wel voor je inscannen. Als je mij een mail stuurt stuur ik ze wel naar je door. (
psperling@wanadoo.nl)
Geplaatst: 13.05.2005 - 22:02
door bart simpson
Een mooi stuk reclame, maar je moet niet alles geloven wat men schrijft.
De 440-460 valt niet echt mee qua veiligheid, zie de volgende link:
http://www.folksam.se/forskning/trafik/ ... ngelsk.htm
Geplaatst: 13.05.2005 - 22:06
door Ben
Aardig overzicht.
Duidelijk dat de verhouding grootte <-> veiligheid evenredig is.
Geplaatst: 13.05.2005 - 22:09
door Gast
Ben ik gelijk met je eens dat ze in de folders alles véél mooier doen lijken dan het in werkelijkheid is. Maar ik dacht toch dat alle Volvo's wel redelijk veilig waren maar dit lijstje laat toch wat anders zien. Misschien maakt het ook nog verschil of het een 440 van de eerste of de tweede generatie is?
Geplaatst: 13.05.2005 - 22:27
door bart simpson
lingsper schreef:Ben ik gelijk met je eens dat ze in de folders alles véél mooier doen lijken dan het in werkelijkheid is. Maar ik dacht toch dat alle Volvo's wel redelijk veilig waren maar dit lijstje laat toch wat anders zien. Misschien maakt het ook nog verschil of het een 440 van de eerste of de tweede generatie is?
Gevoelsmatig zou ik zeggen van niet, de onderhuidse verschillen waren niet heel groot, de echte Zweedse Volvo's waren trouwens wel keien.
Geplaatst: 14.05.2005 - 00:55
door pierre
Laat ik je dit vertellen; Volvo houd er heel andere maatstaven op na m.b.t. veiligheid. Om een voorbeeldje te geven; mocht jij met een Volvo een ravijn o.i.d. in duiken komt-ie altijd als eerst op zn neus terecht. Mocht er een tegel van een viaduct gegooid worden en deze komt tegen je voorruitstijl zal deze nooit breken. Dat zijn facetten waar bijvoorbeeld EuroNcap nog nooit van gehoord heeft...
Geplaatst: 14.05.2005 - 08:22
door bart simpson
pierre schreef:Laat ik je dit vertellen; Volvo houd er heel andere maatstaven op na m.b.t. veiligheid. Om een voorbeeldje te geven; mocht jij met een Volvo een ravijn o.i.d. in duiken komt-ie altijd als eerst op zn neus terecht. Mocht er een tegel van een viaduct gegooid worden en deze komt tegen je voorruitstijl zal deze nooit breken....
Ik ben bang dat jij de zaken buitenproportioneel zonnig bekijkt.
De kans dat een steen je a-stijl raakt is verwaarloosbaar klein, maar ik kan je garanderen dat hij dwars door je voorruit heenzeilt en als hij je (god verhoede het) overhoopt toch raakt.
En op je neus terechtkomen als je in een ravijn valt? dan is het toch echt "over en sluiten" voor jou en je Volvo, helaas.
pierre schreef:Dat zijn facetten waar bijvoorbeeld EuroNcap nog nooit van gehoord heeft...
Dit was de Euro Ncap niet, dit is een conclusie van Folksam en dat is een grote Zweedse verzekeraar.
Wat hier staat is gebaseerd op alle schadegevallen die zij met de 440-460 in behandeling hebben gehad, casco en letselschades tezamen, en hun conclusie is gebaseert op de ervaringen over een grote hoeveelheid auto´s (en niet met slechts 1 zoals bij Euro NCAP)
Hun conclusie is dat een 440/460 een relatief "onveilige" auto is in vergelijking tot meerdere auto's van dezelfde soort.
Geplaatst: 14.05.2005 - 10:42
door volvo for life
De volvo 440 van mijn vrouw is uit 1996 en ik geloof dat de auto´s van na de facelift in 1994 wel een stuk veiliger zijn dan het oude model.
Geplaatst: 14.05.2005 - 10:50
door bart simpson
volvo for life schreef:De volvo 440 van mijn vrouw is uit 1996 en ik geloof dat de auto´s van na de facelift in 1994 wel een stuk veiliger zijn dan het oude model.
Ik ben bang dat de gewichtstoename door o.a. veiligheidsitems in de modelwisseling van de 440/460 naar de SV40/V40 wel wat uitgemaakt heeft, maar die face lift van de 440/460 heeft zo mijn twijfels.
Volgens mij gaan de cijfers van Folksam overigens ook over beide 440/460 modellen.
Vlak niet uit dat gordelspanners, ABS en een airbag op een 440/460 altijd een (dure) optie waren, op de opvolger (S40/V40) waren al deze items standaard, deze scoort dan ook substantieel beter.
Geplaatst: 15.05.2005 - 19:27
door volvo for life
Ik heb al wat gevonden over de veiligheid en hij is niet echt heel onveilig volgens dit onderzoek want de meeste 440´s hebben geen airbag of abs en die van ons wel.
http://www.folksam.se/resurser/pdf/sakrabilar2005.pdf
Geplaatst: 16.05.2005 - 20:27
door tijne
ik heb een 440 uit 90 gehad en ben met 30 tegen een trekhaak op geknalt (was een lullig verhaal) maar mijn schade voor viel heel erg mee alleen een bumpertje.
later ben heb ik met 50 een paaltje in de zijkant gehad(vraag neit hoe) maar van de voor deur tot aan achter. maar de balken in de deuren hebben zeer goed hun werk gedaan want de auto wert met zijn kont op geschroven en de paal kwam niet naar binnen.
gr tijne
Geplaatst: 17.05.2005 - 17:08
door Volmar
Ik ben met mijn 440 uit '95 frontaal op een andere auto geklapt.
Toch fijn dat ik de gordelspanners had.
Verder gewoon uit de auto gestapt.
Neus is lekker lang, kan veel opvangen, was ook mijn geluk.
Geplaatst: 17.05.2005 - 17:16
door Ben
Is dat pas gebeurd? en heb je foto's.
Geplaatst: 17.05.2005 - 19:44
door volvo for life
Op wat voor auto was je geklapt? en was je auto total loss?
Heb je ook foto´s
Geplaatst: 17.05.2005 - 22:46
door kuiper
Schrik wel een beetje van die cijfers, aan de andere kant verbaast het me niets. Als je alleen al de deuren dicht gooit merk je al het verschil tussen de 400-serie en de 200- en de 700-series. Auto's die toch niet echt veel jonger zijn.

Elf jaar geleden kocht ik een 480 turbo waar ik ongelofelijk wijs mee was. Na veel ellende met olielekkage (auto steeds twee dagen via de dealer bij de "aluminium-specialist") ingeruild. Twee jaar geleden voor mijn vriendin weer een 480 turbo gekocht (weer een rode natuurlijk). Stond er zelf mee in de file toen een achteropkomende vrachtwagen de file niet zag. Mijn voorligger en ik stuurden de berm in, daarom kunnen we het na vertellen. Ik geef toe, in vrijwel elke auto ben je kansloos tegen een ton of wat vrachtwagen, maar ik heb de 480 dezelfde week ingeruild tegen een tankachtige Saab 9000. Ook zweeds. Ook een rode. Ook turbo. Ook met turbodrukmetertje.
Dirk Kuiper
Geplaatst: 18.05.2005 - 09:42
door Volmar
Nee, geen foto's. Heb ik destijds niet genomen.
Auto was technisch total loss. Voorste kokerbalken waren verbogen.
blok beschadigd,etc. Heb er toch nog een leuk centje voor gekregen
van de verzekering.
Het was ook echt precies een frontaaltje.
Andere auto was een oude Escort. Was al niet veel meer.
Geplaatst: 27.05.2008 - 14:48
door Gijsiejjj
wat is precies de werkig van die gordelspannens.
en moeten ze vergredeld of ontgreneld staan?
gr
Geplaatst: 29.05.2008 - 19:44
door nielo
IK heb ze ook in de auto,als je met de auto ergens tegen aan rijdt dan en met bepaalde kracht die op je gordel komt gaat die spanner af en word je gordel snel aangetrokken zodat je bv je hoofd niet stoot:)
Geplaatst: 29.05.2008 - 21:01
door Gijsiejjj
schitterend:),
maar moten ze nu vergrendeld, of ontgredeld staan?