Pagina 1 van 1

Schok bij wegrijden, weet iemand hoe dit komt ?

Geplaatst: 15.06.2007 - 14:43
door MarcV
Beste Volvo liefhebbers,

Sinds een paar maanden heb ik een V70 T5 met geartronic uit 2001. Eigenlijk al vanaf het begin gaat het wegrijden vanuit stilstand niet echt soepel. Als ik m'n voet van de rem haal:
a: Duurt het even voordat hij als het ware in z'n 1 gaat.
b: Dit gaat af en toe gepaard met een flinke schok.

Dit lijkt me niet goed voor de bak en/of motor (tevens is het verkeerslichtsprinttechnisch geen plus). Toen ik de Volvo garage er naar vroeg zeiden ze dat het wel eens kon gebeuren als de boel nog koud is, echter, bij mij gebeurt het ook als alles goed is opgewarmd.

Heeft iemand hier ervaring mee ?

Uit een eerder topic had ik begrepen dat a:, "normaal" is. Kan wellicht worden opgelost met een update van de bak. Kunnen anderen dit bevestigen ?

Alvast dank voor de reacties.

Geplaatst: 16.06.2007 - 07:11
door fkey
Marc,
Wanneer je enige tijd met de voet op de rem stilstaat schakeld de geartronic bak automatisch naar een "neutraal" stand. Zodra je de voet van de rem haalt wordt de "Drive" stand weer ingeschakeld.
Wanneer je meteen een peut gas geeft en je bak is nog bezig met schakelen geeft dat een schok. Dat merk ik ook wel eens.

Merk jij ook dat je geen schok hebt wanneer je iets meer tijd tussen gasgeven en rem-los neemt?

Groet Frank

Geplaatst: 16.06.2007 - 10:55
door MarcV
Frank,

Dan heb ik het ook. Als ik mijn voet van de rem haal en ik geef geen gas, dan duurt het inderdaad even (1-1,5 sec) voordat hij in z'n drive schiet. Als hij er dan in gaat , gaat dit ook af en toe gepaard met een flinke schok.

Als ik "haast" heb, en ik geef meteen gas, dan is de kans op een schok wel groter.

Geplaatst: 17.06.2007 - 10:00
door TurboSam
Beste Marc,
Ik had hetzelfde met mijn 2.4T.
Deze neutraalstand van de versnellingsbak bij ingetrapte rem is een tijdje standaard geweest op de V70 om slijtage aan de bak te verminderen.
Volvo heeft deze feature er later weer uitgehaald omdat bleek dat het
de slijtage niet verminderde en het inschakelen zoals jij beschrijft door
menigeen als vervelend werd ervaren (verhaal Volvo-dealer).
Het is mogelijk om deze neutraalschakeling er uit te laten halen,
d.m.v. een software-update bij de dealer.
Kost zo'n 25 Euro, maar dan ben je wel van het schokken af!
Rijdt een stuk prettiger.
Groeten, Ronald

Geplaatst: 19.06.2007 - 21:50
door MarcV
Ik denk inderdaad dat ik dat maar laat doen. Goed om te horen dat het waarschijnlijk niet betekend dat de bak stuk is.
Heeft het laten uitvoeren van deze software update om de neutraal schakeling eraf te halen ook nog nadelen ?

Geplaatst: 23.06.2007 - 10:36
door TurboSam
Beste Marc,
Volgens de dealer niet, het zit ook niet meer in de software
voor nieuwere versnellingsbakken.
Succes, Ronald

Geplaatst: 26.06.2007 - 21:23
door MarcV
Morgen gaat het gebeuren.

Geplaatst: 26.06.2007 - 21:55
door Oceanracer
Dan horen we morgen hier het resultaat?

Geplaatst: 29.06.2007 - 10:04
door MarcV
De update is uitgevoerd. Het helpt gedeeltelijk. De schok bij het wegrijden met voet op de rem is verdwenen. De schok is er nog wel bij het schakelen van N naar D. Is dit slijtage ?
Van de garage kreeg ik een nieuwe V70D5 mee, ook met geartronic. Dat schakelde toch duidelijk soepeler.
Lijkt er toch wat op dat de bak wat aan slijtage onderhevig is. Weet iemand iets van levensduur van de geartronics ?

Geplaatst: 29.06.2007 - 13:04
door Oceanracer
Nieuwe transmissievloeistof en flushen wil ook vaak helpen. Ze hebben natuurlijk ook niet het eeuwige leven, en vaak met zware aanhangers rijden doet ze ook niet echt goed. Maar hoeveel km's heeft je auto nu op de teller staan dan?

Geplaatst: 29.06.2007 - 13:45
door MarcV
118.000 km,
Dat zou een versnellingsbak toch wel moeten trekken lijkt me.
Trouwens, wat is flushen ?

Geplaatst: 29.06.2007 - 14:11
door Frumpy
MarcV schreef:De update is uitgevoerd. Het helpt gedeeltelijk. De schok bij het wegrijden met voet op de rem is verdwenen. De schok is er nog wel bij het schakelen van N naar D. Is dit slijtage ?
Na een update van software zal een automaat eerst weer "ingeleerd" moeten worden, aan de hand van jouw rijstijl. Dit kan enkele kilometers duren, waardoor die in het begin nog wat schokkerig aanvoelt.

Geplaatst: 29.06.2007 - 19:07
door Oceanracer
118.000 zou niet te best zijn als ie dan al versleten is! Ik ga met Frumpie mee, eerst maar even afwachten. Flushen is het doorspoelen van de bak met nieuwe olie. Gebruik even de zoekfunctie op 't forum voor oneindig veel info.

Geplaatst: 16.07.2007 - 12:08
door bardos
Ook onze V70 gaf de afgelopen maanden steeds vaker de "schokkende" problemen. Veertien dagen geleden heeft onze garage hem, nog onder garantie, bij een Volvodealer laten updaten. Hij loopt nu echt als een zonnetje.
De garantie is nu voorbij en de eerste beurt (170.000) komt erover 3 weken aan. 'k Ben benieuwd ..................................

Geplaatst: 25.07.2007 - 19:37
door dre t5
hoi marc

ik heb een v70 t5 aut bjr 2000
ik heb hetzelfde probleem gehad
mijn bak heeft software update gehad en neutraalstand is uitgeschakeld
probleem was grotendeels weg
heb de bak toch nog laten flushen bij de dealer €270,-
resultaat is echt geweldig schakelt echt naadloos en schokvrij

wat mij betref is het flushen een aanrader
ben nu bijna 20000 km verder tot nu toe perfect
teller staat nu pas op 142000

Re: Schok bij wegrijden, weet iemand hoe dit komt ?

Geplaatst: 25.08.2015 - 10:20
door MarcV
Even een update: Bleek uiteindelijk geen software issue te zijn, helaas ....
De bak hield er mee op en is compleet vervangen ...
Schakelt nu VEEL beter!

Groet,
Marc

Re: Schok bij wegrijden, weet iemand hoe dit komt ?

Geplaatst: 25.08.2015 - 10:50
door kevinwalter
Dat is een late update, Marc! :P Is de bak gelijk vervangen na de softwareupdate, meer dan 7 jaar geleden? :)

Re: Schok bij wegrijden, weet iemand hoe dit komt ?

Geplaatst: 25.08.2015 - 10:59
door Oceanracer
Of TS heeft er na de update toch nog 7 jaar mee kunnen rijden...

Re: Schok bij wegrijden, weet iemand hoe dit komt ?

Geplaatst: 25.08.2015 - 18:51
door Edwin
Hahaha, ja daar ben ik ook benieuwd naar!
En als dat na 7 jaar is, dan ben ik ook benieuwd hoeveel km er nog mee afgelegd is?

Gr. Edwin.