Pagina 1 van 1
Inrijden S60
Geplaatst: 02.07.2007 - 00:06
door justroll
ik heb net van zaterdag mijn wagen en vraag me af (s60 163pk) moet ingereden worden ?
ik heb met de testwagen gereden van de garage en die had een 3000km (was al een vervangwagen geworden) en dat had beduidend meer power als ik het gaspedaal induwde. Alhoewel dit ZEKER een 163pk versie was. Kan dit omdat de wagen nog spikspliternieuw is ?
Moet er nog ingereden worden ? Ik vind daar niets van terug in mijn instructieboekje. (Heb al 3 keer gebladerd)
alvast bedankt voor de moeite!
Geplaatst: 02.07.2007 - 09:50
door NOS
Ja, het is nog best belangerijk om je auto in te rijden. Altijd netjes warmrijden en niet veel toeren draaien.
Geplaatst: 02.07.2007 - 10:17
door justroll
ok maar wat is goed inrijden ?
ik wacht zowiezo altijd tot 5 minuten nadat de wagen mooi op temperatuur is om even op zijn staart te duwen.
maar hoeveel km moet ik "voorzichtig" rijden ?
en wat is "voorzichtig" ?
wanneer schakelen ? welke toeren ? etc ??
Geplaatst: 02.07.2007 - 10:33
door blastaway
5 minuten je auto niet optimaal warm hoor! Ik heb wel eens met een tdi een oliemeter gehad. De watertemp stond reeds langer op 90 graden, maar na een 12 minuten was de olie pas goed warm.
Altijd goe dopletten dus.
voorzichtig betekend natuurlijk niet dat je als een "opa" moet optrekken, maar gewoon bij 2000 toeren schakelen is prima.
Een monteur zei mij ooit dat de toeren niet echt het punt zijn bij een koude motor, maar wel de belasting. Als jij direct het pedaal omlaag duwt en bij 3000 toeren schakelt is dat ook slecht.
Geplaatst: 02.07.2007 - 12:59
door NOS
Geplaatst: 02.07.2007 - 14:46
door justroll
dus een paar zakken zand in de wagen kunnen geen kwaad
prima bedankt voor de tips alvast
nu nog de foto's
PS : van die vijf minuten .. ik bedoel dat de wagen NA dat de 90 graden heeft dan nog een vijf minutjes gewacht
maar ik neem zeker je tips mee op de volgende rit
Geplaatst: 02.07.2007 - 14:46
door Sorcerer
Over dat prestatieverschil: waren beide auto's handgeschakeld of beide automaat? Of was de testauto handgeschakeld toevallig..?
Geplaatst: 02.07.2007 - 17:12
door justroll
ik heb met mix gereden
1tje automaat
1tje manueel
en de mijne is manueel
Geplaatst: 02.07.2007 - 22:50
door Fat Rat
hmm in het boekje van mijn wagen stonden toch echt opgegeven welke snelheid je max per versnelling mag rijden enz.
Kan je dealert hier anders niks over vertellen??