Pagina 1 van 2

Rembekrachtiging

Geplaatst: 05.08.2007 - 16:59
door dieselpower
Ik ben nieuw op het forum maar ik heb een dringende vraag/probleem:

Ik heb een S60 D5 met inmiddels 163000km op de teller. Het probleem wat ik heb, en dat duurt al ruim een half jaar, is hetvoldende: Als ik de auto ergens parkeer en de motor een tijdje uitstaat (langer als 8 uur) dan is heel het vacuum uit de rembekrachtiger weggelekt, gevolg, een snoeihard rempedaal. Als ik de motor start is er meteen weer vacuum en dus een lichtwerkend rempedaal. Ik heb de auto 2ehands bij een officiele volvo-dealer gekocht met volledige fabrieksgarantie. Inmiddel hebben die al het volgende onder garantie vervangen:
Vacuumpomp op de krukas
Vacuumslang
Terugslagklep
Rembekrachtiger tot 2x toe
Hoofdremcylinder
Nog steeds is het probleem niet weg! Iedere morgen en middag is mijn rempedaal snoeihard. Mijn dealer onderkent het probleem en hebben het inmiddels ook meermalen zelf gevoeld, het hoort zo niet, echter, ze hebben al alles vervangen en weten nu niet meer wat te doen. Ze geven toe dat het niet deugt, alleen hebben ze geen oplossing voor dit probleem. Herkent iemand dit probleem, zoja, waar kunnen ze het nog zoeken.
Verder ben ik super tevreden over mijn auto, maar dat een officiele volvo-dealer dit niet kan oplossen, daar baal ik geweldig van.

Alle reacties en suggesties zijn welkom, alvast bedankt voor het meedenken.

Geplaatst: 06.08.2007 - 01:27
door M'n eerste Volvo
Heb precies hetzelfde probleem, zie onderstaande post:

http://www.volvo-forum.nl/viewtopic.php ... highlight=

Ben benieuwd naar jouw bevindingen, ik heb het nog steeds !

Geplaatst: 06.08.2007 - 08:53
door dieselpower
Hallo Ron,

Ik zie dat je in dezelfde wijk woont als ik. Waar heb jij jou volvo in onderhoud? Ik heb mijn S60 gekocht bij "de Beemd" en is daar ook in onderhoud. Als die van jou daar ook in onderhoud is (zou kunnen omdat het in dezelfde buurt is) zijn ze niet eerlijk tegen mij geweest, dwz, ze hebben mij verteld dat ik de enige/eerste ben met dit probleem. Ze hebben zelfs contact gehad met volvo-zweden om te vragen of dit een structureel probleem is/was maar dat zou niet het geval zijn, mijn probleem was uniek en nog nooit voorgekomen. Echter, als ze niet eerlijk tegen mij zijn, en ik zie hier op het forum meer mensen met hetzelfde probleem, dan wordt ik toch wat achterdochtig, ook wat betreft de reparaties die ze aan mijn auto (zeggen te) doen. Zijn ze daarin dan ook niet eerlijk???? Het is allemaal wel garantie, kost mij dus niets, maar het probleem blijft na ruim een half jaar en talloze garageboezoeken nog steeds aanwezig.
Eerst jou reactie maar weer afwachten....

Geplaatst: 06.08.2007 - 09:59
door M'n eerste Volvo
Hoi Dieselpower,

Mijn auto is ook geleverd en altijd in onderhoud geweest bij De Beemd. Ik heb hem daar (tweedehands) niet gekocht, maar wel ook in onderhoud. Ik ervaar het fenomeen overigens niet als storend of als een probleem en ben er ook niet mee terug geweest, dus als ze bij De Beemd zeggen, dat er geen andere mensen zijn, dan zou dat best eens kunnen (ik ben nog niet daar geweest met dit "probleem").

Maar als ik zie, wat ze bij jou allemaal al vervangen hebben, dan vraag ik me wel af, waar het door veroorzaakt wordt (Brandevoortse aardstralen ? :D ).

Geplaatst: 06.08.2007 - 10:59
door dieselpower
Weet je wat ik het ergste vindt?, dat het een rem"probleem" betreft. Als het een elec.raam of de cent.deurvergendeling is die het zo nu en dan af laat weten, nou ja....balen. Begrijp je wat ik bedoel, Ieder morgen en middag als ik in mijn auto stap is er geen gevoel in mijn rempedaal en dat voelt gek want op beide plaatsen staat ie op een hellend vlak. Als de motor loopt is het probleem wel meteen weg. Maar stel dat er gewoon ergens een lek zit en dat dat ineens escaleert onder het rijden. Op dat moment merk je het pas als je moet remmen voor bv een file of stoplicht etc. Je bent gewend om met één teen te remmen bij wijze van spreken, maar dan ben je dus te laat/verrast. Ik rijdt ook met caravan en twee kleine blagen op de achterbank, en we hebben het over de remmen. De Beemd zegt zelf dat het niet kan/mag maar hebben tot nu toe nog geen oplossing. Het zal allemaal wel goed blijven werken en er zal nooit iets gebeuren, maar stel dat de rembekrachtiging wel wegvalt ben ik degene die de gevolgen het eerst ondervindt..........dat idee maakt mij niet gelukkig.
In september moet ie weer(!!!) terug voor onderhoud, hopen dat ik dan ook met een mogelijke oplossing aan kan komen.
Ik hou je op de hoogte.

Geplaatst: 06.08.2007 - 12:29
door Battlecruiser
Ik snap het probleem niet zo. Als de motor draait heb je, zeg je, wél vacuüm en werkt de rem goed. Prima toch?

En volgens mij is een hard rempedaal tamelijk normaal als de motor niet draait en dus geen vacuüm kan maken.

Geplaatst: 06.08.2007 - 12:56
door M'n eerste Volvo
Met hard bedoelen we hier keihard ! Dus bijna niet in te duwen. Dat heb ik nog met geen enkele andere auto (en dat zijn er een hoop) zo gehad.

Geplaatst: 06.08.2007 - 14:40
door C 30 T5
voelt hetzelfde aan als je het rempedaal een keer of 10 indrukt zonder draaiende moter,kun je zelf doen bij je eigen auto , zo voelt het dus.

Geplaatst: 06.08.2007 - 15:16
door IkeV70
Battlecruiser S80 schreef:Ik snap het probleem niet zo. Als de motor draait heb je, zeg je, wél vacuüm en werkt de rem goed. Prima toch?

En volgens mij is een hard rempedaal tamelijk normaal als de motor niet draait en dus geen vacuüm kan maken.
Het probleem is dat het vacuum weglekt bij stilstaande motor. Dat hoort waarschijnlijk niet. Normaal blijft het vacuum behouden en heb je 's morgens, voor het starten van de motor, nog steeds rembekrachtiging van het vacuum dat de vorige dag was opgebouwd. Als dat niet het geval is, als het vacuum binnen enkele uren weglekt, dan voelt dat als een lek in het systeem dat er niet hoort te zijn.

Geplaatst: 06.08.2007 - 17:22
door dieselpower
Bovengenoemde slaat de spijker op zijn kop. Het vacuum wat is opgebouwd moet behouden blijven, ook als de motor een tijd niet loopt. Het is duidelijk dat als je met stilstaande motor een paar keer je rem intrapt je vacuum weg is verbruikt. Bouwt natuurlijk weer meteen op als je start. In mijn geval, en dat van meerdere mensen hier, lekt het gewoon weg. Volvo zegt dat dat niet normaal is, niet zo hoort. Als ik een auto koop met een jaar volledige fabrieksgarantie dan mag ik er vauit gaan dat, al dat niet zo hoort, ze het zo maken als het wel de bedoeling is. Ze doen echt hun best, de service en behandeling staat boven ieder peil, alleen weten ze niet meer waar te zoeken, vandaar dat ik hier een oplossing hoop te vinden.

Geplaatst: 07.08.2007 - 12:00
door Battlecruiser
Ik blijf maar een beetje dóórvragen, hoor!

Bij een auto zonder bekrachtiging is na uren stilstand het rempedaal niet keihard.
Bij deze auto wél.
Is die keerklep oid wel juist gemonteerd? Want het lijkt dus wel of er ipv vacuüm een tegenwerkende overdruk is ontstaan.

Geplaatst: 07.08.2007 - 16:38
door C 30 T5
Battlecruiser S80 schreef: Bij een auto zonder bekrachtiging is na uren stilstand het rempedaal niet keihard.
Dit komt dat er met draaiende motor verder niets met de remmen gebeurt, de naam zegt het al er word niet bekrachtigt. Het maakt dan niet uit of je rijdt of stil staat, er is altijd dezelfde situatie, qua remmen dan

Geplaatst: 07.08.2007 - 16:48
door IkeV70
Battlecruiser S80 schreef:Ik blijf maar een beetje dóórvragen, hoor!

Bij een auto zonder bekrachtiging is na uren stilstand het rempedaal niet keihard.
Bij deze auto wél.
Is die keerklep oid wel juist gemonteerd? Want het lijkt dus wel of er ipv vacuüm een tegenwerkende overdruk is ontstaan.
Het "harde rempedaal" kun je eenvoudig zelf voelen als je met stilstaande motor een paar keer op je rem trapt. Na een aantal keer is de rembekrachtiging weg. We hebben het over het effect dat je dan krijgt, een onbekrachtigd, "hard", rempedaal.

Geplaatst: 17.08.2007 - 18:55
door lkort
Heb ook last van een hard rempedaal na een tijdje stilstand.
Met mijn XC70 uit 2005 is soms het pedaal hard na 1 uur en soms na 8 uur nog zacht. Dealer is er al een tijdje mee bezig.
Met mijn andere Volvo, een S40, 2.4D van 2 weken oud heb ik ook na een nacht stilstaan een hard rempedaal.

Geplaatst: 17.08.2007 - 19:58
door plim
Ik ben deze week door De Beemd in Helmond goed geholpen met een soort gelijk probleem. Bij mijn auto was het zo dat er een irritante piep ontstond bij het loslaten van het rempedaal. Een beetje het geluid van iemand met astma in ademnood. Dit probleem deed zich uitsluitend voor wanneer het warm was. Ook heb ik diverse malen een hard rempedaal gehad in de ochtend.
Ik had al eens in deze thread gelezen voordat ik naar de dealer toe ging. Toen ik hen vroeg of dat ze dit al eens eerder hadden meegemaakt vertelde de chef werkplaats dat hij 1 keer eerder dit had meegemaakt. Dus Dieselpower zou de eerste zijn.
Ze hebben bij mijn S60 de rembekrachtiger vervangen en daarmee is het probleem opgelost.
Toen ik mijn auto terug kreeg heb ik nog even met de direkteur gesproken en die vertelde me dat hij het wel heel appart vond. In heel zijn tijd bij De Beemd in Helmond was dit de tweede keer dat ze dit onderdeel met een dergelijke storing hadden vervangen.(ook dit is dus een consistent verhaal)

Ik ben zeer tevreden over de dealer. Ze hebben me goed geholpen (ze hebben mijn auto opgehaald en weer terug gebracht. Te leen kreeg ik een bijna nieuwe, mooie V70 2.0 T)

Ik heb ook een geluidsopname gemaakt van de rem, waarin het specifieke geluid te horen is. Dit hielp ook bij de diagnose. Ik kan alleen geen .WAV bestand posten, dus als iemand dit geluid wil horen moet je me maar een pb-tje sturen.

Geplaatst: 20.08.2007 - 13:01
door dieselpower
Allereerst, de service bij garage de Beemd staat boven ieder niveau, tenminste, ik vindt dat er goed wordt meegedacht en meegeholpen met mijn vacuum/remprobleem. Ik krijg steeds vervangend vervoer (bijna nieuwe V50, S30, S40). Ze blijven mij nog steeds netjes behandelen, niet zo van....oh god, daar is ie weer (zucht). Geen klagen dus.

Aan de vorige post (plim), laat eens weten of het probleem nu opgelost blijft.
Bij mij zijn ze begonnen met een nieuwe vacuumklep. Het probleem was echter niet over, toen maar een nieuwe vavuumslang. Probleem even weg maar na een paar weken weer terug. Daarna rembekrachtiger vervangen. Weer probleem even weg en weer terug. Als laatste de vacuumpomp. Probleen even weg en komt toch weer terug na een paar dagen. Nu ze eigenlijk het hele vacuumsysteem hebben vervangen is het probleem er nog steeds, en nu weten ze het eigenlijk niet meer.
Ik ben benieuwd of het probleem bij plim wegblijft.

Voor de persoon die daarboven heeft gepost (naam kwijt, sorry), wat is jou dealer aan het doen bij jou XC70 en/of S40. Je schrijft dat ze er ook mee bezig zijn, wat hebben ze gedaan bij jou auto's en in wat voor een richting zoeken ze het bij jou?

Wat ik niet snap......mijn dealer heeft contact gehad met de importeur volvo nederland of met zweden (heb ik niet goed begrepen van hem) maar daar is het vacuumprobleem niet bekend. Volvo zegt dat er in het verleden wel "remmenproblemen" zijn geweest maar dat hed betrekking op remschijven. Een vacuumprobleem is niet bekend, toch heb ik hier al wat topics gevonden met (soort)gelijke problemen. Je zou bijna zeggen dat er een structureel probleempje kan zijn bij een bepaalde serie, maar dan zouden ze dat toch wel weten zou je zeggen.

Het ligt overigens niet aan een bepaald bouwjaar van de auto/motor heb ik de indruk. Bij een van mijn garagebezoekjes hebben ze een fout gemaakt en daardoor hebben ze mijn D5 motortje volledig kapot gereden. Bovag erbij voor expertiese met bindend oordeel, resultaat, een complete jonge ruilmotor, dus incl versnellingsbak, turbo, de hele santemekraam. Mijn nieuwe krachtbron heeft ruim 120.000km minder gedraaid (nu ± 55.000) en komt uit 2006. Toch netjes van die jongens, maar het probleem waarvoor ik kwam is er nog wel...... en dat is dan weer minder. Dus het euvel was er met een 2002 motor en nu ook met een 2006 motor, geen verschil dus.

Geplaatst: 20.08.2007 - 19:34
door plim
dieselpower,
Mijn auto heb ik afgelopen woensdag terug gekregen. In die tussentijd heeft het probleem zich niet meer gemanifesteerd. Zoals aangegeven, bij mij was het zo dat het probleem met de "astma" piep zich iedere keer voor deed bij warme temperaturen. Maar het is pas nu dat me opvalt dat sinds dat de rembekrachtiger vervangen is, dat de "sis" die er was wanneer de rem los werd gelaten er ook niet meer is. Enkel wanneer je echt de rem gaat pompen hoor je dat geluid nog. Ook het harde rempedaal heb ik niet meer gehad.

Over een weekje moet ik meer kunnen vertellen. Vooralsnog lijkt alles opgelost.

overigens mijn S60 is een 2.4 automaat van bouwjaar 2001 en heeft ongeveer 121000 km gelopen.

Geplaatst: 20.08.2007 - 19:40
door plim
Ik realiseer me net dat je een diesel hebt. Als ik het goed heb, wordt het vacuum bij diesel op een andere manier gegenereerd dan bij benzine auto's.

Bij benzine wordt het vacuum gegenereerd door het motorvacuum. Bij diesels door een aparte vacuumpomp.

Maar ik lees dat bij jou zowel de vacuumpomp als de rembekrachtiger zijn vervangen. Er zou dan toch iets moeten lekken in het systeem zou je zeggen.

Geplaatst: 20.08.2007 - 20:22
door dieselpower
Klopt helemaal,

Bij een D5 blok zit er een vacuumpomp aan de zijkant tegen het blok. Deze wordt rechtstreeks aangedreven door de krukas. Op de krusas zit een meenemertje dat de pomp elke keer een rondje doorduwd (is me zo tenminste uitelegd).
De dealer heeft ten einde raad een keer bij een andere D5 die ze hadden staan het hele vacuum wegreremd (dus met stilstaande motor en paar keer het rempedaal ingetrapt) en toen de motor gestart. Binnen een tel was er vacuum. Toen hebben ze dat bij mij ook gedaan maar daar duurde het gevoelsmatig (= moeilijk te meten) langer voor er weer een vacuum was; conclusie, mijn probleem lag aan die vacuumpomp. Dat was dus het enige onderdeel wat ze nog niet hadden vervangen en daarom zou het daarna zijn opgelost. Enfin...het is een week of 3 goed gebleven en toen was het er weer, en het is niet zo nu en dan eens, het manifesteerd zich iedere dag 2 keer, 's morgens en 's middags.
Mijn D5 komt uit 2002 en heeft op de teller nu 178800km staan. Het blok, bak, turbo etc wat erinzit heeft pas ±55000km gelopen, het complete rem(vacuum)systeem is vervangen evenals de remschijven + blokken aan de voorkant en de achterschokbrekers, oh ja, ook nog een pedaalstandsensor. Alles onder garantie. Je begrijpt dus, ik wil deze nu bijna z.g.a.n. auto niet kwijt maar als ze dit probeem na mijn volgende beurt niet hebben verholpen denk ik er toch over om naar iets anders om gaan te kijken. Als er daadwerkelijk iets "lekt" wie garandeerd mij dan dat het onder het rijden niet plots erger word? Het zijn wel de remmen en daar moet je wel op kunnen vertrouwen.

Geplaatst: 20.08.2007 - 20:26
door IkeV70
Erg vreemd dat het probleem bij verschillende reparaties even weg is geweest om vervolgens toch weer terug te keren. Als de vacuumslang de oorzaak niet was, hoe kan het probleem na vervanging van die slang dan een paar weken weg geweest zijn? Idem voor de vacuumpomp.