Pagina 1 van 1

Helderheid van het scherm van het navigatiesysteem

Geplaatst: 02.10.2007 - 10:54
door Mathieu
In mijn s-60 d5 120 kw zit een origineel VOLVO navigatiesysteem. Nu heb ik al een aantal keren gemerkt dat overdag de helderheid van het scherm plotseling veel minder wordt. Met name bij veel daglicht/ zon, kun je dan nog maar moeilijk de wegen en aanwijzingen zien. Maar eveneens plotseling wordt de helderheid ook weer normaal en alles weer goed zichtbaar. Zitten er achter het beeldscherm misschien lampjes waarvan er een af en toe uitvalt? En als dat zo is, hoe die dan te vervangen? Op het eerste gezicht is het schermpje dat keurig uit het dashboard naar boven komt, niet gemakkelijk te demonteren: ik zie geen enkel schroefje!
Ik kan geen systeem ontdekken in de donkere en heldere periodes: soms wordt het weer helder als ik het systeem een keer uit en weer aanzet, maar andere keren werkt dat niet. Meestal is het scherm overigens helder.
Ik vraag me ook af of er misschien ergens een sensor zit die de intensiteit van het buitenlicht meet en de helderheid van het scherm daaraan aanpast. Die sensor zou dan wellicht slecht functioneren.
En weet iemand of er updates beschikbaar zijn van de dvd's waardoor het kaartmateriaal kan worden geactualiseerd?
Graag verneem ik jullie reacties: bij voorbaat dank!
Mathieu.

Geplaatst: 02.10.2007 - 11:06
door Billy Road
Je kunt de helderheid van het scherm instellen samen met de dashboardverlichting. Ik heb hem altijd op "vol"staan. Er zit idd een sensor (2x4mm) in je dash (zie je wel zitten onder de radio) die soms de helderheid van de radio e.d. "dimt", afhankelijk van de hoeveelheid licht die erop valt. Ik weet niet of deze dan ook de helderheid van de navi ook dimt eerlijk gezegd.....misschien is er iets mis met deze voeler/elektr. oog?

Geplaatst: 02.10.2007 - 19:59
door VolvoRulez
Ja er zit een lichtsensor in die van mij doet t ook

Geplaatst: 02.10.2007 - 21:33
door Rogier64
Je RTI scherm moet qua helderheid regelbaar zijn met de dashboard dimmer. Daarnaast is de maximale helderheid ook afhankelijk van de hoeveelheid lichtinval op de lichtsensor bovenop het dashboard.

Helderheid navigatiescherm

Geplaatst: 02.10.2007 - 21:38
door Mathieu
Hartelijk dank Billy Road! Ik denk dat de potentiometer waarmee je de dashboardverlichting regelt en waaraan het scherm gekoppeld is, de boosdoener is. Als je die heen en terugdraait wordt het scherm weer helder, maar wat schoksgewijs. Ik wist niet dat het scherm aan die potentiometer gekoppeld was. Nu kan ik gericht de oplossing realiseren.
Thanks, Mathieu.