Pagina 1 van 1
Hoe werkt dat eigenlijk met een DSTC nadat je hebt getuned..
Geplaatst: 09.10.2007 - 19:28
door Lambert
Volvo site: DSTC (Dynamic Stability and Traction Control) verbetert de rijstabiliteit op gladde ondergrond door de draaisnelheid van de aangedreven wielen te vergelijken en - indien nodig - de trekkracht te regelen. Het systeem vergelijkt ook de rijrichting met de stuurbevelen. Indien nodig wordt het motorvermogen beperkt of worden bepaalde wielen afgeremd om de slipneiging te onderdrukken. Het systeem kan zelfs voor extra tractie zorgen in de sneeuw.
Nadat ik mijn D5 heb laten tunen heb ik toch zowel in 1, 2 en 3 wielspin... terwijl je zou zeggen dat dit het e.e.a. terug zou moeten regelen... moet dat soms bijgesteld worden? Iemand een Idee?
Groet,
Lambert
Geplaatst: 10.10.2007 - 17:05
door Michael Oud
Tuners zouden, indien ze volledig te werk gaan, ook het DSTC aan moeten passen. Ik weet niet of dat bij de in nederland actieve Volvo tuners dat ook doen.
De meeste tractie controle systemen laten overigens (ook na tuning) een pietsie wielspin toe. Ik weet natuurlijk niet of jij maar even een klein piepje van de banden hoort, of dat je ze vól op kan roken?
Geplaatst: 31.12.2007 - 12:25
door gelebanaan
ik weet alleen van de wat oudere volvo's daar werkt tracs meestal maar tot een bepaald aantal km/h En dat is niet meer veder aan te passen in de software.
Geplaatst: 31.12.2007 - 12:58
door Sjaak Trekhaak
Over het algemeen is de TC in de S60 iets wat traag van begrip. Eenmaal wakker geschudt springt hij er nogal frontaal tegen in. M.a.w. Hij is wat traag, dus kans op wielspin, maar eenmaal wakker neemt hij drastische maatregelen heb ik ervaren. Zelf hebben we ook een gechipte 226PK S60 en hebben, vooral met dit weer, bij vol optrekken last van wielspin.
Geplaatst: 31.12.2007 - 15:58
door gertsan
ik vind het zelf belangrijk dat hij hierdoor een stuk veiliger is. ik heb een s60 t5 met 250 pk (standaard) inderdaad bij nat weer en te veel gas kan hij bevoorbeeld even scheef trekken maar zolang je je stuur recht houd (of waar je naar toe wilt rijden) corrigeerd hij dit netjes. Ik heb hem (nog) niet getuned.
Geplaatst: 02.01.2008 - 16:43
door Dimi
Ik heb ook last van wheelspin (originele D5 163pk V70). 1,2,3 bij dit weer is wheelspin niet uitgesloten als je een beetje duwt, bij droog weer en warm (in de zomer) heb ik soms eens een heel klein piepje in 2de.
Zonder dstc kan je ze gewoon oproken, maar ik hou ze liever heel, en rijd toch altijd met dstc aan, het heeft mij een veilig gevoel.
Vind het een interressante vraag, blijf ik zeker volgen.
Geplaatst: 20.07.2010 - 14:41
door manga
awd kopen..
Geplaatst: 20.07.2010 - 14:44
door mad
iets minder gas geven?
Geplaatst: 20.07.2010 - 14:44
door V480-S60
Zo dat is een oud topic omhoog schoppen.