Pagina 1 van 2

Nummerplaten

Geplaatst: 02.07.2005 - 16:11
door Johan Braziltraveller
Waarom maskeren wij onze nummerplaten op foto's welke wij tonen aan onze internetvrienden?? APK, afgifte.......

:?:

Gewoon nieuwsgierig.

Geplaatst: 02.07.2005 - 16:23
door volvoruud
Dan kunnen jullie zien dat mijn APK niet goed geregeld is :P

Het is eigenlijk meer dat het nummerplaat geen toegevoegde waarde heeft op foto's, daarom maskeer ik hem voor foto's op internet, niet dat ik iets te verbergen heb.

Mijn nummerplaat is zelfs nog op dit forum terug te vinden, niet op een foto welliswaar, maar wel in tekst vorm 8)

Geplaatst: 02.07.2005 - 16:57
door Guestuser
Niet alleen mensen met goede bedoelingen lezen mee op deze sites he. Aan de hand van een kenteken kun je alles te weten komen van de auto, tevens zijn verblijfplaats.

Een beetje autodief weet vaak de wegen om achter deze gegevens te komen aan de hand van het kenteken uiteraard. Persoonlijk speel ik ook op safe en gum ik altijd m'n kenteken. Klinkt voor de meeste misschien absurd dit verhaal, maar geloof me dat het helaas realiteit is.

Geplaatst: 02.07.2005 - 18:31
door Denniskl
Ik vroeg mij dit laatst ook al af.
Toen ben ik er ook maar mee gestopt om ze weg te vagen.

Als je naar meetings komt/gaat, dan zal die toch ook zichtbaar zijn.
En daar lopen ook vreemde figuren rond.

En als ze je auto willen hebben, nemen ze m zo ook wel mee. :(

Ik denk dat het verder gewoon om het idee gaat.

Geplaatst: 02.07.2005 - 18:55
door Johan Braziltraveller
VolvoBart schreef:Aan de hand van een kenteken kun je alles te weten komen van de auto, tevens zijn verblijfplaats.
Verblijfplaats...zeg maar jullie lezen mijn kenteken op dit forum en lezen vervolgens mijn profile en dit betekend dat jullie/men weet dat ik woon in Nieuwegein. Waar het niet dat het kenteken in Utrecht staat geregistreerd.... Of zijn er andere wegen welke leiden naar een verblijfplaats. :wink:

Geplaatst: 03.07.2005 - 01:38
door Guestuser
Waar je het kenteken registreert maakt niks uit.

Normaal kun je niet zo maar een kenteken natrekken op internet of weet ik wat. Dan kom je niet aan de persoonsgegevens uit. Dat mag trouwens ook niet ivm de wet op privacy.

Via de politie (handig als je vader bijv. daar werkt ofzo :wink: ) kun je dit dus wel natrekken. Dan weet ik nog hoeveel eigenaren hij bijv. in het land van herkomst heeft gehad (als hij is ingevoerd) en de adressen van de vorige eigenaren. Via deze weg kun je er dus ook makkelijk achterkomen op welke naam de auto geregistreerd staat en wat jou adres is.

Helaas hebben autodieven tegenwoordig ook steeds nieuwere technieken en connecties, want via bovenstaande manier is er al menigeen auto ontvreemd bij de eigenaar.

Daarom gewoon even je kenteken gummen. Waarom risico lopen he.

Geplaatst: 03.07.2005 - 10:58
door Ben
Elke auto die gewoon langs de weg staat is een potentiƫle buit. Een gwone doorsnee Volvo is echter niet zo geliefd bij het dievenvolk, er is meer (buitenlandse) belangstelling voor VW, BMW en Mercedes.
Maar als een Volvo getuned is en een wolf in schaapskleren geworden is wordt het een ander geval. Dan is hij wel weer aantrekkelijk.
Op forums zoals dit wordt vaak uitvoerig gepraat over wat er allemaal aan de auto is gedaan. Voor belangstellende dieven een bron van informatie. En reken maar dat het dievenvolk 'oog' heeft voor alles wat geld zou kunnen opleveren. Dus, voorzichtigheid is altijd geboden zonder dat het meteen in paranoia omslaat :wink:

Geplaatst: 05.07.2005 - 23:13
door thuuR
Het internet is een afspiegeling van de maatschappij. Alles wat er staat is van belangeloos t/m puur kwaadaardig. De enige tip van deze computergebruiker sinds '84 is dat je zo min mogelijk info openbaar moet maken. Ik lees vaak genoeg wanneer mensen op vakantie zijn en als je even doorzoekt vind je hun adres ook nog!! :shock:

En voor degenen die denken dat je geen adresgegevens kunt achterhalen: harder zoeken! (familie-filter uitzetten, firewall op maximaal zetten en vooral klikken op de sites met .ru als TLD). Je wilt het echt niet weten, van 06-nummers tot strafbladen :oops: :shock:


Gr ;)

Geplaatst: 06.07.2005 - 16:03
door Oz-740
Hmmm .... als het "boevengilde" niet geinteresseerd is om je auto op te komen halen kan het altijd nog zo zijn dat men een GAIK plaatje laat drukken met jouw kenteken erop ...

't gebeurd nog steeds - tijdje terug hier een kereltje aangehouden die 6 keer :shock: hetzelfde setje achterin de kofferbak had liggen :?


Tralalala .... daarom toon ik nooit mijn (echte) kenteken op internet :wink:

Geplaatst: 06.07.2005 - 19:01
door Guestuser
Mmmm.........vraag ik me af hoe ze het klaar krijgen om zomaar wat GAIK platen te laten drukken?

Bij vervanging (deukje erin ofzo) moet je de oude inleveren en dan worden deze vernietigd. Krijg jij een mooie nieuwe.

Bij verlies of diefstal krijg je ook een nieuw kentekenbewijs met afwijkende duplicaatcode. Kun je nieuwe platen bestellen en worden deze en nieuw kentekenbewijs gekenmerkt.

Of je moet witte platen bedoelen, die kun je inderdaad zoveel je maar wil bestellen en erop schroeven :razz:

Geplaatst: 06.07.2005 - 21:40
door Cinq
Toch fijn dat Google. Ik had geen flauw benul wat GAIK was (en wellicht nog hele volksstammen met mij :-) ) maar het staat dus voor Gecontroleerde Afgifte en Inname van Kentekenplaten :? Ik vind het meer iets als Gekke Afkorting Is Knudde maar goed :lol:

Geplaatst: 09.07.2005 - 01:03
door mvdkant
ik lig er niet wakker van als iedereen mijn kenteken zou zien op dit forum. ik heb niets te verbergen, mijn auto is geen wolf in schaapskleren en als ze hem willen jatten dan hou je dat toch niet tegen.
wat zouden ze kunnen stelen zo voor de deur, een gasinstallatie lijkt me niet, lm velgen zitten op slot en de sloten liggen binnen (neem ik wel altijd mee voor het geval van lekke band) er zit alarm op mijn auto met startonderbreker dus ik ben niet bang dat ze hem willen jatten. en als ze toch willen dan gaan ze hun gang maar. je houdt het toch niet tegen als je snachts ligt te pitten.

groetjes,
martin

Geplaatst: 09.07.2005 - 01:09
door mvdkant
Oz-740 schreef:Hmmm .... als het "boevengilde" niet geinteresseerd is om je auto op te komen halen kan het altijd nog zo zijn dat men een GAIK plaatje laat drukken met jouw kenteken erop ...

't gebeurd nog steeds - tijdje terug hier een kereltje aangehouden die 6 keer :shock: hetzelfde setje achterin de kofferbak had liggen :?


Tralalala .... daarom toon ik nooit mijn (echte) kenteken op internet :wink:

zeg grapjas, om een kentekenplaat te laten maken moet je wel de autopapieren kunnen overleggen, ook voor die witte dingen. ik kan dus niet zo maar kentekenplaten laten maken met het kenteken van mijn buurman. voor zover ik heb begrepen is een kentekenplaatfabrikant (leuk galgje woord) zelfs strafbaar als ie dit doet zonder kentekenpapieren.

groetjes,
martin

Geplaatst: 09.07.2005 - 10:16
door ps-amazon
er is vals geld, er zijn valse pasporten, kortom alles kan worden nagemaakt en laten we nou niet zo naief zijn om te denken dat er geen slinkse doch eenvoudige wegen zijn om zoiets eenvoudigs als een blikken kentekenplaat na te kunnen maken......

Geplaatst: 09.07.2005 - 10:32
door Johan Braziltraveller
Thrue idd, maar het punt welke Martin maakt is weldegelijk geldig, JanAlleman kan dus niet zomaar een plaat bijlaten maken. Maar wanneer iemand met kwade bedoelingen :redhotevil: :angry5: werkelijk de wil heeft jouw platen te dupliceren dan zal 't hem/haar zeker lukken. Zou er dan wel gelijk een eentje of tweetje bijzetten.

Geplaatst: 09.07.2005 - 20:22
door gelebanaan
ik laat meestal me nummerplaten niet zien omdat ik geen zin heb om herkent te worden zodat mensen met minder goede bedoeling weten wat je voor installatie in je auto heb zitten.

Geplaatst: 09.07.2005 - 20:51
door turbo
Mijn baas rijd een mercedes C-klasse en die werd een keer opgebeld door de politie of hij zeker wist dat zijn auto nog wel in de garage stond..

wat blijkt? Een stel mannen hadden zijn kenteken platen nagemaakt en op een vrijwel identieke 'eigen' auto geplaatst zodat ze als het waren in een kloon van zijn auto reden.. erg handig voor flitspalen e.d.

Geplaatst: 09.07.2005 - 22:11
door +++t blijft behelpen+++
Moet je maar geen algemene auto rijden

:lol:

Geplaatst: 12.07.2005 - 14:02
door thuuR
mvdkant schreef:
Oz-740 schreef:Hmmm .... als het "boevengilde" niet geinteresseerd is om je auto op te komen halen kan het altijd nog zo zijn dat men een GAIK plaatje laat drukken met jouw kenteken erop ...

't gebeurd nog steeds - tijdje terug hier een kereltje aangehouden die 6 keer :shock: hetzelfde setje achterin de kofferbak had liggen :?


Tralalala .... daarom toon ik nooit mijn (echte) kenteken op internet :wink:

zeg grapjas, om een kentekenplaat te laten maken moet je wel de autopapieren kunnen overleggen, ook voor die witte dingen. ik kan dus niet zo maar kentekenplaten laten maken met het kenteken van mijn buurman. voor zover ik heb begrepen is een kentekenplaatfabrikant (leuk galgje woord) zelfs strafbaar als ie dit doet zonder kentekenpapieren.

groetjes,
martin
Yep, jij en ik als gewone stervelingen kunnen dat niet. Je moet wel 'bekend' zijn en een adresje hebben wat wel degelijk officiele kentekenplaten 'wil' maken voor je.

Uiteraard in het weekend moet je naar het Casino en je geld tegen een paar tiental procenten omzetten van zwart naar wit :-$


Gr 8)

Geplaatst: 12.07.2005 - 15:47
door Summum
gelebanaan schreef:ik laat meestal me nummerplaten niet zien omdat ik geen zin heb om herkent te worden zodat mensen met minder goede bedoeling weten wat je voor installatie in je auto heb zitten.
Alsof die banaan :reindeer: niet op 100 meter afstand al herkend wordt!
Daar is echt geen nummerplaat voor nodig! :D