Pagina 1 van 1

V 50 op winterbanden

Geplaatst: 31.10.2007 - 14:19
door Erik
Sinds vandaag staat mijn V50 op winterbanden. Kleber. Ik moet zeggen, zelf had ik ze nooit uitgekozen. Maar ja, de leasemaatschappij heeft waarschijnlijk een mega-contract gesloten. In de auto-review komen ze er niet best vanaf. De eerste 25 km (op droge weg bij 12'Celsius) merk ik weinig verschil met de Michelin Pimacy's zomerbanden.
Mijn keuze voor een V50 was nu juist gebaseerd op de rij-eigenschappen. Nemen deze af met Klebers of is mijn wantrouwen tegen Kleber (onderdeel Michelin) onterrecht?

Geplaatst: 31.10.2007 - 17:00
door Bart
Hi Erik,

Ik heb toen mijn V50 nog op 16" Crius-velgen stond ook 10.000 km op Kleber winterbanden gereden. Moet eerlijk zeggen dat de rij-eigenschappen voor mijn gevoel niet minder waren, vond alleen de banden wat minder comfortabel.

Geplaatst: 31.10.2007 - 19:02
door T!M
Ik vermoed dat je auto geleast is bij De Lage Landen Translease? :P

Geplaatst: 31.10.2007 - 23:06
door sanco
Ik kan me haast niet voorstellen dat je geen verschil hebt ondervonden als je zelf de rijeigenschappen erg belangrijk vind.
Ik wil geen oordeel vellen over het feit of zo'n band slecht is of goed, maar door een andere opbouw van de winterband en door het relatief wat zachtere rubber en een ander profiel (met veel meer smalle lamellen) zou ik verwachten dat je vooral bij straf insturen en in mindere mate bij sterk afremmen merkt dat de auto (veel) minder scherp reageert. Ik zou in elk geval ook rekening houden met een wat langere remweg en minder bochtvastheid bij goede weg/weersomstandigheden.
Ook adviseer ik je niet de extra veiligheidsreserve van de band op sneeuw en ijs door een vals gevoel van vertrouwen / veiligheid weg te nemen. Je zult immers ook rekening moeten houden met al die andere weggebruikers die het wel op gewoon zomer rubber moeten doen!
Overigens is het wel zo dat winterbanden anno nu over het algemeen beschikken over heel acceptabele rijeigenschappen. het hoeft dus geen straf meer te zijn om er gedurende de winterperiode bij andere dan echt winterse omstandigheden mee te rijden.
veel suc6 en veilige km gewenst!

Geplaatst: 02.11.2007 - 22:06
door Erik
Inderdaad Translease.

Geplaatst: 03.11.2007 - 11:52
door T!M
Translease werkt veel met Kleber. Die banden hebben een goede prijs/kwaliteit verhouding...

Geplaatst: 03.11.2007 - 19:06
door Bart
Niet alleen Translease werkt met Kleber...

Geplaatst: 08.11.2007 - 20:50
door Peewee1979
Erik schreef:Inderdaad Translease.
Ik heb ook een V50 op winterbanden, van Translease :)

Vorig jaar gingen ze er voor het eerst op, en hoorde ik dat het Klebers zouden zijn. Met de laatste TuV test van dat jaar in de hand, Lage landen gebeld, en gemeld dat ik andere banden wilde hebben (De nr1 volgens onze Duitse vrienden, het is mij even ontschoten welke, ze gaan er pas eind november weer onder).

Dit werd zonder meer goed bevonden, misschien een tip voor de volgende keer :)

Overigens zijn de Klebers niet slecht, gewoon, middenmoot.

Geplaatst: 16.11.2007 - 14:18
door MartijnP
Ik lease bij ALD Automotive en moet bij Kwik en dinges een afpsraak maken voor winterbanden. Vraag me alleen af of mn Zauraks ook plaats moeten maken voor lelijke metalen velgen.. En ga niet op wintersport, nooit eerder op winterbanden gereden. Het zit in mn leasepakket opgenomen. Heeft het zin om de winterbanden te laten monteren bij de winters van tegenwoordig?

Geplaatst: 16.11.2007 - 15:04
door Frumpy
Peewee1979 schreef: Overigens zijn de Klebers niet slecht, gewoon, middenmoot.
Ik heb na een aantal winters de Michelin en (vorig jaar) Dunlop te hebben gereden, er nu de Kleber Krisalp HP 215/55/16 onder zitten (S80 2,5 T).
Moet zeggen dat deze banden mij zeer aangenaam verrassen. Extreem geluidsarm en uitstekende wegligging, en dat kan ik van menig zomerband nog niet eens beweren.

Kleber is overigens een merk uit de Michelin stal, in Nederland minder bekend, maar in Frankrijk veel verkocht.

Geplaatst: 16.11.2007 - 20:25
door sanco
MartijnP schreef:Ik lease bij ALD Automotive en moet bij Kwik en dinges een afpsraak maken voor winterbanden. Vraag me alleen af of mn Zauraks ook plaats moeten maken voor lelijke metalen velgen.. En ga niet op wintersport, nooit eerder op winterbanden gereden. Het zit in mn leasepakket opgenomen. Heeft het zin om de winterbanden te laten monteren bij de winters van tegenwoordig?
@Martijn. Of het zin heeft is op voorhand moeilijk te zeggen. Maar, je hoeft maar 1 keer net die extra grip zinvol te kunnen inzetten om een aanrijding te ontlopen of het kan dubbel en dwars uit!! Duss.. waarom niet? Ook als je gelijke maat banden houdt, zal je best enig verschil kunnen merken, maar dat is met de huidige generatie winterbanden geen onacceptabel verschil. Trouwens, in de winter moet je zowieso toch al een beetje aanpassen aan de omstandigheden toch?
Ik ga er vanuit dat in je pakket geen extra velgen zitten, dus zullen de evt winterbanden wel om je zauraks gemonteerd worden. (is overigens wel 17"nietwaar? en gezien de relatief hoge kosten van een 17" 50serie zou een 16" 55-er icm stalen velg al haast uitkunnen....) je kunt er eens naar informeren.
Wat ik overigens wel zonde vind is het 2 keer per seizoen afnemen en opzetten van banden op je LM velgen. Komt nog bij dat banden over het algemeen niet beter worden van een aantal keren plaatsen en afnemen (gaat alleen op als je niet al teveel km rijdt per seizoen). Je kunt ook balans problemen krijgen etc, zelfs als je dankzij richting gebonden profiel van tegenwoordig al geen verkeerd om gemonteerde banden meer kunt hebben. Het punt is natuurlijk in het geval van een leasewgen dat je zelf liever geen geld te steekt in een paar extra velgen, maar voor eigen gebruik kan dat echt uit als je aantal seizoen kunt karren met 1 set winterbanden (en zoals in mijn geval van 17" ook teruggaat naar de meer gangbare 16" 55-ers). Ik heb er een paar nette platen bijgekocht. scheelt een hoop werk met schoonmaken/houden van de LM velgen!!

Geplaatst: 16.11.2007 - 23:37
door Erik
Ik rij nu een aantal weken op de Klebers, en ik moet zeggen ze bevallen me prima! Weet natuurlijk nog niet hoe ze bij extreme omstandigheden rijden, maar tot nu toe merk ik nauwelijks verschil met de zomer Michelins. Het wisselen en de LM velgen, tsja dat is dan een probleem voor de leasemaatschappij.