Pagina 1 van 2

V70 uit 1997 Schud nogal veel

Geplaatst: 20.07.2005 - 11:33
door vriendje
Hallo,

Zo mijn allereerste postje!

Ik heb laatst een V70 uit 97 gekocht en hij begint steeds meer te schudden. Voordat ik de auto gekocht heb, is er een Dekra keuring overheen geweest en een grote beurt bij een andere garage. Ik heb toen aangegeven, dat de voorwielen even uitgebalanceerd moesten worden i.v.m. het schudden.
Dit laatste heeft niet geholpen.
Ik zal zo nauwkeurig mogelijk proberen te omschrijven wat er gebeurd.

Tijdens het rijden, begint de auto te schudden. Dit gaat zeg maar traps gewijs omhoog en later zakt het ook weer trapsgewijs weer weg en is het stuur volledig trillingsvrij. Het lijkt een beetje in een zelfde frequentie te gaan. Je ziet tijdens het schudden ook de passagiers stoel schudden. Het wisselt dus een beetje. Dan wel en dan weer niet. Ik merk het volgens mij pas vanaf de +/- 70 Km p/h.
Het is dus niet continu aanwezig.

Auto is uitgelijnd en uitgebalanceerd.

Iemand enig idee wat dit kan wezen? Begint wat irritant te worden :(

Geplaatst: 20.07.2005 - 11:45
door Reitse
Als je op de rem trapt, voel je daar dan een trilling in?

Geplaatst: 20.07.2005 - 13:29
door ps-amazon
schudden? van links naar rechts? of bedoel je trillen in het stuur (voortrein) of de hele auto? Als het stuur trilt rond 80 km/u en/of 120 wordt dat meestal veroorzaakt door onbalans in de band/wiel combinatie; je zegt dat de auto is uitgelijnd en dat de wielen zijn uitgebalanceerd; in zo'n geval zou ik naar een goede bandenspecialist gaan en alle wielen stuk voor stuk opnieuw balanceren; als je op het balanceerapparaat een slingering van de band ziet ( of als er relatief veel lood op moet) kan je de band demonteren, weer monteren en eventueel een halve slag op het wiel draaien; het kan nl zijn dat de band niet lekker op het wiel heeft gezeten of dat het zwaartepunt van de band toevallig op het zwaartepunt van het wiel heeft gelegen; daarna wielen monteren en vastzetten met een momentsleutel (wordt vaak vergeten). Is er dan nog steeds trilling, dan moet je de wielen aan de auto balanceren. Blijft de auto ook dan trillen, wielen en banden controleren (met goede meetapparatuur) op onrondheid. Leen dan eens een paar banden/wielen van een andere V70 en kijk of het echt aan de onbalans ligt

Geplaatst: 20.07.2005 - 13:32
door Reitse
de 850/X70 serie heeft veel en vaak last van kromme remschijven en soms wat kromme aandrijfassen. Vooral bij sportief gebruik :?

Geplaatst: 20.07.2005 - 14:10
door ps-amazon
ach ja, die moderne auto's....kunnen ook nergens meer tegen....

Geplaatst: 20.07.2005 - 14:29
door Reitse
ps-amazon schreef:ach ja, die moderne auto's....kunnen ook nergens meer tegen....
16.000 parts manufactured by the lowest bidder... ;)

Tja, tis nooit volledig natuurlijk

Geplaatst: 20.07.2005 - 15:29
door vriendje
Goed,

Anvullende info:

- Schijven zijn recht. Met remmen vol je niets in je rem pedaaltje
- Banden zijn op de juiste spanning

Betreft het slingeren van de banden......
Dit zou dan toch continu moeten zijn net als bij een aandrijfas?
Het kan dan toch niet zo zijn dat dit dan aanwezig is en daarna weer een volledig stil stuur.

Op moment van trillen/schudden, voel je het in de hele auto en stuur.

Bedankt,
Ron

Geplaatst: 20.07.2005 - 15:43
door Denniskl
Misschien een rare tip:
Controleer even of alle bouten goed vast zitten.
Alle wielen even goed natrekken.

Het klinkt misschien als een rare tip,
maar mijn 4 wielen zaten vorige week allemaal los!
Hij was net naar de garage geweest.
Daar zijn de wielen van voor en achter gewisseld.
Maar waarschijnlijk niet goed aangedraaid.

En de dingen die jij zegt, wat je hoord, komen wel overeen.

Geplaatst: 20.07.2005 - 15:48
door ps-amazon
als banden/wielen een onbalans hebben, merk je dat niet bij elke snelheid, maar vaak bij 80 en/of 120; waarom dat is ben ik vergeten, maar heeft iets met kritische frequentie te maken of zo, maar dat is verder technisch inhoudelijk niet interessant; daarom juist denk ik aan onbalans

Geplaatst: 20.07.2005 - 19:56
door Frumpy
Wellicht nog een mogelijkheid.

Soort gelijke verschijnselen had ik ook eens bij mijn vorige S80. Door de garage werd geconstateerd dat ik gecupte (weet niet of ik het goed schrijf) banden had. Schijnt door het ZOAB te komen, wisten ze te melden. Niet ernstig, wel irritant. Heb toen de banden vervangen en het probleem was opgelost.

Is dus verstandig om het loopvlak van de banden even te laten checken.

Groeten,
Frumpy.

Hmmmm Ok

Geplaatst: 20.07.2005 - 20:20
door vriendje
Ik heb voordat ik naar huis ben gereden de wielbouten nog even na gelopen en alleen achter kon ik ze echt een heel klein slagje geven. Te weining om last van te hebben. Maar het voelt idd wel of je van die zwabberwielen hebt.

Ik nogmaals opgelet en bi 65 a 70 begint het en bij 100 a 104 zwabbert hij op zijn best.
Ik hoop dan maar dat het mijn banden zijn en niet iets wat nog veel meer gaat kosten.
Al begrijp ik nog steeds niet, dat het dan niet continu moet zijn bij die betreffende snelheden (op cruise control) :?

Ik denk dat ik idd maar eens een afspraakje moet gaan maken met de banden specialist. Maar altijd beter om eerst even wat meningen te delen.

Bedankt allemaal,
Ron

Geplaatst: 20.07.2005 - 21:58
door Reitse
Misschien dat er ergens anders wat loszit.. ff auto met de pootjes van de grond en kijken of je de wielen kan bewegen.

Hoe ziet het loopvlak van je banden eruit?

Lastig

Geplaatst: 20.07.2005 - 22:30
door vriendje
Tja de wielen bewegen wel van voor naar achter en van links naar rechts :D

Zonder gekheid,

Dat wordt voor mij wat lastig. Ik heb daar de spullen niet voor. En om nou onder standaard krik te gaan liggen.........
Ik dacht aan het feit, dat ze hem pas uitgelijnd hadden, dat daar iets los zit, maar dat is niet logisch. De wagen zou dan onstabiel zijn en dat is niet het geval.

Loopvlak van de band was aan de buitenkand wat meer afgesleten. Maar goed, ik heb hem niet voor niets uit laten lijnen toen ik hem kocht. Tevens zat er wat weinig lucht in de banden, dus ik heb niet echt een goed beeld.

Ron

Geplaatst: 20.07.2005 - 23:01
door Reitse
hmm... afgesleten aan de buitenkant :?
Dan hebben je banden wel heel erg verkeerd uitgelijnd gestaan... Kan zijn dat je banden gewoon af zijn... (maar daar kan ps-amazon vast wel iets beters over zeggen)

Geplaatst: 21.07.2005 - 00:33
door ps-amazon
slijtage is het resultaat van wrijving (=hitte); als een band op bepaalde plekken meer slijt dan op andere dan betekent dat dat er plaatselijk kennelijk meer wrijving is;

voorbeelden:

slijtage op de schouder (buitenkant), komt door verkeerde uitlijning, of beter gezegd, een verkeerde stand van het wiel

zwerfslijtage (ook wel cuppen genoemd), meestal op de niet aangedreven wielen, kan komen door afwijkingen in schokdemping, de band gaat stuiteren, verkeerde spanning of slechte kwaliteit van de band kan het verergeren. ZOAB heeft er niets mee te maken, cuppen kwam ik al tegen toen ZOAB nog lang niet uitgevonden was, oa op Volvo's uit de jaren 80

over het probleem van "vriendje" kan ik weinig zinnigs meer zeggen, zou ik de banden moeten zien en in de auto moeten rijden

Geplaatst: 21.07.2005 - 05:39
door joost
Er bestaat toch ook zoiets als balanceren aan de wagen? (er nog steeds vanuitgaande dat het ´m in de banden zit).

Joost.

We gaan het zien.......

Geplaatst: 21.07.2005 - 08:08
door vriendje
Nogmaals allemaal bedankt voor de reacties.

De voorbanden zijn qua profiel nog prima overigens........

Ik ga kijken of ik voor zaterdag wat kan afspreken, om er eens even het oog van de meester er naar te laten kijken. :wink:
Zoals joost al aangaf, dan zal ik idd de auto laten balanceren op de wagen zelf. Dit geeft echt het allerbeste resultaat. Hiermee voorkom je ook dat als je wielsloten hebt, dat die achteraf zorgen voor een storende factor.
Ik denk dat ik en de andere forum leden/lezers weer een hoop wijzer zijn geworden. :D

Vanochtend toch nogmaar eens geprobeerd en met de cruis op 98 km p/h heb ik vrijwel geen last van een schuddende auto.

Het resultaat post ik hier wel weer (als het lukt van het weekend)

Ron

Zo..... Opgelost!

Geplaatst: 25.07.2005 - 10:30
door vriendje
Zoals belooft!

Ik ben zaterdag naar de Bandenspecialist gegaan en het volgende kwam naar voren;

De banden waren idd gecupt (alle 4) Ik heb de voorste banden maar even laten vervangen en het trillen en schudden aan de voorkant is volledig weg. (Eindelijk) :D
Maar voor de achterbanden gaat hert zelfde volgen. Ik voel nu idd zacht schudden wat uit de achterkant komt. Ze wisten mij te vertellen, dat ik binnen de 10.000 Km bij ze terug ben om de bandjes achter te vervangen. Dit schijnt steeds erger te worden. Als ik mijn voorbanden mag geloven dan klopt dat wel.
Oorzaak is lastig. Het kan te maken hebben mette zachte banden. Maar ze zijn er nog niet helemaal uit wat de exacte oorzak is van cupjes. Volvo en Volkswagen schijnen er vaak last van te hebben.

Wat ik me alleen afvraag is of DEKRA keuring dit niet had moeten constateren? Dat cuppen is duidelijk voelbaar met de vlakke hand. (Voor de personen, die niet weten hoe dit voelt: Als je met je vingers plat over de band voelt in de de lengte, dan voel je dat de rubbervlakken ongelijk zijn in hoogte. Dit hoogte verschil geeft het stuiteren in je auto.)
Zo ja, zou ik er wat mee opschieten als ik Dekra hiervan op de hoogte stel? Of zou ik iets op ze kunnen verhalen?

Goed, het kost een paar centjes, maar dan heb je ook wel wat! :( :o

Ron

Re: Zo..... Opgelost!

Geplaatst: 25.07.2005 - 10:43
door menjo
vriendje schreef:Wat ik me alleen afvraag is of DEKRA keuring dit niet had moeten constateren? Dat cuppen is duidelijk voelbaar met de vlakke hand. (Voor de personen, die niet weten hoe dit voelt: Als je met je vingers plat over de band voelt in de de lengte, dan voel je dat de rubbervlakken ongelijk zijn in hoogte. Dit hoogte verschil geeft het stuiteren in je auto.)
Ach, mijn volvo dealer stelde de diagnose: "dat is je distributieriem die je hoort," terwijl cuppen toch een redelijk standaard probleem is bij Volvos (vooral de V/S40).

Geplaatst: 25.07.2005 - 11:17
door ps-amazon
Ik zou in ieder geval een klacht neerleggen bij Dekra, volgens hun leveringsvoorwaarden hebben ze een klachtenprocedure.

De onregelmatige slijtage op de banden heeft een oorzaak, en die is niet weggenomen; de zwerfslijtage (cuppen) op voorbanden vind ik vreemd, maar misschien hebben die banden eerst een tijd achterop gezeten (?)

Hebben al dit type volvo's daar last van? misschien eens een vraag om op dit forum uit te zetten, want als dat niet zo is dan is er met deze auto iets niet goed in de wielophanging (schokdempers); verder is het ook zo dat de ene band (merk, type) er meer last van heeft dan de andere.

De dealer zal alles in het werk zetten om het probleem van zich af te schuiven, dus opmerkingen als "daar hebben alle volvo's last van" en zo mogen in de prullenbak.