Pagina 1 van 1
Autoradio aansluiten
Geplaatst: 27.12.2007 - 21:41
door rvdodewaard
In mijn 460 uit 1990 heeft de vorige eigenaar lopen knoeien met de originele stekker aansluiting. 1 stekker zat er nog gewoon in, maar de andere was weg en daar zaten kroonsteentjes op.
Ik heb nu wel een verloopblokje met een moderne radio aansluiting, maar hoe sluit ik de bekabeling aan van het ontbrekende stekkerblokje. Ik weet wel hoe ik de draden moet verbinden, maar welke kleur moet op elkaar? En hoe weet ik dat de juiste draad is aangesloten?
Zie foto:

Geplaatst: 27.12.2007 - 22:10
door Obelix71
Zo als ik de foto kan beoordelen zijn de licht groene kabels en de paarse kabels de luidsprekerkabels van de radio die je moet aansluiten op de kroonsteentjes.
De witte en gele aan het kroonsteentje zouden de luidsprekerkabels van de auto moeten zijn.
Eerst meten met een multimeter is het beste advies je weet nooit wat voor kabels de vorige eigenaar gebruikt heeft en vervangen.
De gele en witte luidspreker kabels mogen los NOOIT stroom voeren.
Contact uit en contact aan testen!!!!!!
De stroom komt van de radio en gaat immers naar de luidsprekers.
Sluit de egale groene op de egale witte kabel aan en de gestreepte groene op gestreepte witte kabel aan op het kroonsteentje
zet de radio aan en hoor of de goede luidspreker het doet (balans draaien)
Is het bv de linkse luidspreker ipv de rechtse, wissel je de groene kabels door deze op de gele draden aan te sluiten (egaal op egaal gestreept op gestreept)
Groetjes Richard
Geplaatst: 28.12.2007 - 17:55
door SchoutenCC
Met "verloopblokje met een moderne radio aansluiting", bedoel je daarmee een verloopstekkertje dat 'fabriek/volvo' omzet naar ISO? Misschien is het dan het makkelijkste om op de sloop even een 440/460 op te snorren, stekkerblokje afknippen en dat weer terug in de jouwe monteren. Dan zie je a) alle kleuren hetzelfde (makkelijk monteren), b) je kunt ook volvo-radio's aansluiten en c) je hebt nog wat aan je verloopstekkertje (je hoeft het begin daar niet af te knippen).
Geplaatst: 28.12.2007 - 19:14
door rvdodewaard
Ik heb weinig tijd, dus wil morgen even de radio gaan doen. Als er iemand nog even in de gelegenheid zou zijn om te kijken hoe de stekker precies hoort te zitten zou ik dat enorm op prijs stellen.
Of wellicht als iemand morgen tijd over heeft en in de buurt van Waddinxveen komt zou ik helemaal blij zijn. Ik wil ook nog een startonderbreker en AB voor de centr. vergr. installeren.
Geplaatst: 28.12.2007 - 19:36
door SchoutenCC
Helpt dit?
Geplaatst: 30.12.2007 - 00:33
door rvdodewaard
Het is gelukt dus ik heb weer lekker muziek in de auto. Overigens moest groen op wit en paars op geel.
Geplaatst: 30.12.2007 - 02:31
door Obelix71
Kijk fijn dat het geholpen heeft.
Veel luisterplezier in je volvo gewenst
Groetjes Richard