Pagina 1 van 1
trilt in d stand
Geplaatst: 02.01.2008 - 08:35
door jimk
hallo allemaal
ik heb 2 weken geleden een nieuwe volvo 460 gekocht 1.7 automaat
het is echt een hele goee en fijne auto rijd perfect alleen als ik in ze D stand heb staanen ik hou de rem in gedrukt dan gaat die heel erg trillen weet iemnd wat hier de oorzaak van kan zijn en er zit witte aanslag in me uitlaat is dit erg ??
bij voorbaat dan
met vriendelijk groet
Geplaatst: 03.01.2008 - 10:52
door volvo440autom 1.8i
denk dat de afstelling lager kan
Geplaatst: 03.01.2008 - 12:08
door YannickvanRooyen
Ik denk dat hij bedoelt dat je auto of teveel of te weinig toeren draait stationair.
Heb je de 1.7 met multipoint injectie of met een carburateur?
Witte aanslag duid voor zover ik weet op een te arm mengsel...
Geplaatst: 03.01.2008 - 14:15
door jimk
er staat 1.7 en dan elektrisch injectie geloof ik
een te arm mengels van benzine en olie ?
bedankt alvast voor jullie antwoorden
440 1.7i DL automaat trilt bij stilstand in D stand
Geplaatst: 26.02.2008 - 10:24
door Mexke
Mijn Volvo uit 1992 trilt erg als ik in de D sta bij het stoplicht, net zoals bij Jim K. Dit heb ik nu sinds 1 maand en het is erg irritant. Als ik hem dan in de N zet dan trilt hij minder, maar toch nog altijd meer dan gebruikelijk.
Je hoort de motor ook niet constant op hetzelfde toerental lopen, het gaat van normaal naar laag en weer terug naar normaal. Soms lijkt het wel eens of de motor bijna uitvalt, maar dan geeft hij net weer genoeg toeren om dat te voorkomen.
Het vreemde is dat als de auto scheef staat, deze vaak minder erg trilt. Ook als de auto net gestart is en je staat voor het stoplicht, dan heb ik nergens last van, maar als je dan na 2 minuten weer stilstaat dan trilt hij heel erg.
Ik ben al naar de Volvo garage geweest maar zij konden niet vinden, en bij een andere garage konden ze er ook niets aan doen

.. HELP!!!
Geplaatst: 26.02.2008 - 18:20
door mipi
heb jij in je auto een CVT-bak of een gewone automaat. Bij CVT kan het wellicht de CVT-bak zijn.
Geplaatst: 27.02.2008 - 13:05
door Mexke
mipi schreef:heb jij in je auto een CVT-bak of een gewone automaat. Bij CVT kan het wellicht de CVT-bak zijn.
Ik heb een gewone automaat, nog andere opties?
Geplaatst: 28.02.2008 - 22:47
door mipi
Heb hetzelfde probleem met mijn 460 van '95 (CVT): Ontstekingsgedeelte vernieuwd: verdelerkap, rotor, bougiekabels en bougies; mocht niet baten.
Krijg als diagnose-code: 2-3-2, d.h.i.: een te rijk of te arm mengsel.
Alle slangen gecontroleerd en daar, waar nodig afgetaped... geen resultaat!
Blijft stationair belabberd lopen en stottert in stand D enorm.
Adviezen en of tips zijn welkom.
Geplaatst: 28.02.2008 - 22:47
door nielo
de auto is van 92, lijkt mij zf bak.
de nieuwe model vanaf eind 93 had toch alleen cvt bak.
schijnt dat de 2.0 ltr versie sowieso altyd zf bak hebben.
Geplaatst: 15.03.2008 - 22:26
door Shockwave
Ik heb sinds 2 weken een 440 uit '93. Is ook 1.8 l automaat (CVT) deze trilt ook de D. Ik heb nog niet echt uitgetest maar het lijkt erop dat als je hem in de D blijft houden hij na +/- 5sec ophoudt met trillen. In de N houdt hij gelijk op en is de auto gewoon rustig.
Geplaatst: 16.03.2008 - 12:08
door mipi
Is dit een CVT - of gewone automaat en welk motortype zit in jouw auto?
Geplaatst: 16.03.2008 - 12:14
door mipi
Dit trillen is het zgn. "afwurgen" van de motor door de CVT; de automatensprecialist weet je hier meer over te vertellen; via google kun je adressen van automatentrevisiebedrijven vinden. Succes!!
Geplaatst: 17.03.2008 - 19:34
door Shockwave
Oke, kzal is kijken. Ik heb er niet echt last van. Voor eens stoplicht zet ik hem gewoon in de N tot het weer groen is. maar bedankt.
Geplaatst: 18.03.2008 - 20:23
door Shockwave
Ik heb er vandaag nog 80 km mee gereden, het viel mij tijdens de rit op dat als je een stoplicht (of ander 'obstakel' waardoor je langzamer moet rijden) rustig nadert (dat wil zeggen de auto laat uitrollen of de rem geleidelijk indrukken) de auto in de D bijna niet meer trilt. Je merkt het nog wel maar het is niet echt hinderlijk meer.