Pagina 1 van 1

achterbumper volvo v40 1.9d uit 2002 demonteren

Geplaatst: 12.02.2008 - 20:42
door martijnv40
Hallo liefhebbers,

sinds vorige week trotse eigenaar van een zilveren v40 1.9d geworden uit 2002,

nu zit er op deze volvo een originele afneembare trekhaak die ik er af wil halen, nu moet de bumper eraf, wie van de experts kan mij vertellen hoeveel schroeven het zijn, eventueel waar ze zitten, en of de strip er ook perse af moet, de strip bedoel ik mee het gedeelte waar de markers ook in zitten, en is het werkje nog een beetje redelijk te doen?

bedankt alvast,

Geplaatst: 13.02.2008 - 23:36
door MaVe
Ik heb de bumper van mijn v40 er ook ooit af gehaald, maar dan om een trekhaak te plaatsen indertijd ;)

Als ik het me goed herinner ging dat ongeveer als volgt:

De binnenbekleding van de koffer links & rechts moet los. Dit gaat door de flap boven het reservewiel eerst los te schroeven (2 schroeven). Dan het plastiek op de D-stijlen te verwijderen (2 schroefjes, waarvan 1 achter lamje en 1 onder het speakerskapje, verder klikken). De plastiek ter hoogte van de C-stijlen moet ook los, dit kan met 1 schroef en 1 plastieken plug. Daarnaast zit er ook nog een schroefbare plug in de bekleding onder de achterzetels. De zijde van het kofferdeksel moet nog zo'n plastieken plug op de bodem eruit, en eentje waar je kan aan schroeven. Het plastiek in het midden van de koffer achteraan klikt ook gewoon los. De stoffen binnenbekleding kan je dan verwijderen.
Hierna zou je bij de schroeven van de bumper moeten kunnen. Aan de linker en rechterzijde dien je één moer los te schroeven (de bout zit vast in de bumper). Ook de kant van het kofferdeksel zitten 2 moeren als ik me het goed herinner. En in de bodemplaat zou je nog 2 bouten moeten kunnen terugvinden. Bij de achterwielen dien je dan nog langs beide zijden 4 schroeven los te draaien en normaal kan hij er dan af.
Bij het afnemen en terugplaatsen van de bumper opletten voor lakbeschadiging. Best iets om met twee personen te doen!

Veel succes!

Geplaatst: 16.02.2008 - 16:59
door martijnv40
dank u hier heb ik wat aan