Pagina 1 van 1

Knop links naast info center draaiknop?

Geplaatst: 13.02.2008 - 08:46
door paulu013
Hoi allemaal, Ik ben sinds kort in het bezit van een V40 sports edition uit 2003. Ik moet zeggen deze bevalt me uitstekend. Nu zie ik links van de info center draaiknop een knop met daarop een getekende auto met drie kromme lijntjes in het midden van de auto. Zelfs in de gebruikershandleiding die bij de volvo zit stat de functie van deze knop niet vermeld. Heeft iemand enig idee waar deze knop voor is ?

Stan

Geplaatst: 13.02.2008 - 08:48
door V480-S60
Zou je een foto kunnen bijvoegen!

Nu is het onduidelijk.

Hier is de foto van het knopje.

Geplaatst: 13.02.2008 - 09:23
door paulu013
Heb net even met mn mobieltje de foto gemaakt. Het is niet heel duidelijk maar duidelijk genoeg denk ik.

Afbeelding

Geplaatst: 13.02.2008 - 09:39
door Rolf-01
zie hier voor het antwoord KLIK

Geplaatst: 13.02.2008 - 09:57
door paulu013
Heb het forum even doorgespit en daar vermelden ze dat die knop in principe een dubbele functie heeft: safe-lock (zorgt ervoor dat als je mensen in de auto laat zitten en de auto wel afsluit dat ze nog naar buiten kunnen) / alarm sensoren interieur uitschakelen.

Heb het net even geprobeerd maar dat safelock werkt bij bij niet. Als ik de auto op contact II zet en dan de knop indruk ( het lampje brand dan ), vervolgens de sleutel uit het contact haal en via de ab de deuren sluit dan kan ik inderdad de deuren gewoon openen. Maar dit kan ook gewoon als ik de knop niet indruk.

Dus ik vermoed dat die knop er in een v40 alleen voor is om het interieur alarm uit te schakelen. In mijn volvo zit geen alarm dus die knop zit er een beetje voor niets op dit moment.

Bedankt voor de hulp!

Stan

Geplaatst: 13.02.2008 - 11:03
door Jersen
Safe lock 'springt' er bij normaal sluiten pas na een seconde of 30 (oid.) op.
Kun je horen als je bij de auto staat na sluiten met AB.

Dus nogmaals proberen, eerst zonder knop, 1/2 minuutje wachten (evt. buiten auto ivm alarm) na korte tijd hoor je een klik. En nogmaals zoals je al beschreef, deze keer niet meteen aan deur trekken maar ook nu weer een 1/2 minuutje wachten.....

zou moeten werken.

Re: Hier is de foto van het knopje.

Geplaatst: 13.02.2008 - 18:54
door snorremans
paulu013 schreef:Heb net even met mn mobieltje de foto gemaakt. Het is niet heel duidelijk maar duidelijk genoeg denk ik.

Afbeelding
Naar mijn idee is dit het knopje om de bewegingssensor van het alarm èènmalig uit te zetten, als je bv. de hond in de achterlaat, bij openen of sluiten word de sensor weer geactiveerd.

Geplaatst: 14.02.2008 - 09:37
door Okke
Dag Stan,

Mooie complete uitvoering dus! Wij zien graag foto's van je nieuwe bolide...Zo te zien heb je er ook de HU1205 inzitten.

Geplaatst: 22.02.2008 - 19:27
door paulu013
Ben een tijdje weggeweest maar ik ben dr weer. Ik had inderdaad niet lang genoeg gewacht "Safe lock" werkt dus wel.

Okke: het is inderdaad een vrij complete auto. heb hem zojuist nog completer gemaakt door een imiv te bestellen, hopelijk wordt die morgen bezorgd dan kan ik zondag gaan knutselen. Foto's heb ik nog niet maar wanneer ik er heb zal ik ze posten.

Op mijn v40 zaten trouwens standaard dakrails. Ik ben er nog niet uit of ik ze laat zitten ofdat ik ze eraf haal. Wat vinden jullie mooier?

Geplaatst: 22.02.2008 - 20:44
door Maarten
hier ga je niet uitkomen ::D
meningen hier op het forum zijn aardig verdeelt en deze issue is al veelvuldig voorbij gekomen.
ik prefereer zonder.
makkelijkst is om twee V40's in jouw kleur te zoeken(plaatjes dan)en dan één met en één zonder dakrails.
succes

Re: Knop links naast info center draaiknop?

Geplaatst: 28.02.2014 - 20:09
door 850fan
Even een opgraving gedaan :-) Weet iemand of deze knop voor de safe lock ook verlicht is (of zou moeten zijn) in het donker?