Pagina 1 van 2

Volvo stoel niet geschikt voor heel lange mensen?

Geplaatst: 23.02.2008 - 19:40
door SelwinPieter
Dag allemaal,

Vandaag sprak in een kennis die zijn V50 heeft weggedaan omdat hij na een kettingbotsing(kje) last van zijn nek en rug heeft gekregen. Hij is 1,99m en heeft verhoudingsgewijs een lange rug. De hoofdsteun zit vast en is dus niet op zijn lengtemaat in te stellen.
Hij heeft een brief aan Volvo geschreven met zijn verhaal en om opheldering gevraagd. Volvo Nederland heeft laten weten dat vaste hoofdsteunen veiliger zijn dan instelbare (omdat sommigen zo'n instelbare veel te laag instellen) maar schrijft ook dat de V50 stoel beter niet gebruikt kan worden door personen langer dan 1,85m. (!!!) Iemand reactie!? Dat is toch raar lijkt me.
Aangezien ik al een tijdje aan het kijken ben voor een V70 vraag ik me dus nu af of een V70 stoel wel geschikt is voor mensen langer dan 1,85m. Ik ben 1,94 m. (da's geen 1,99 maar toch) en heb verhoudingsgewijs lange benen en dus kortere rug. Dat zou dan wel goed moeten gaan.
Ik ben erg benieuwd of de hoofdsteun van de V70 op de goede hoogte zit voor mensen van mijn lengte.

Vriendelijke groeten,

SelwinPieter

Geplaatst: 23.02.2008 - 23:07
door IkeV70
V70 stoelen zijn in elk geval ruimer bemeten dan V50 stoelen.
Toch wel opmerkelijk dat Volvo zegt dat de V50 eigenlijk beter niet door mensen langer dan 1.85 gebruikt kan worden.

Geplaatst: 23.02.2008 - 23:27
door Fredhead
Is ook voor het eerst dat ik dit hoor.
Stoelen in een S60 zijn in ieder geval voor mij (1.89mtr) prima geschikt

Geplaatst: 24.02.2008 - 01:26
door hvl
het zijn de beste stoelen die er zijn samen met saab. { betere stoelen zijn alleen te verkrijgen die pasgemaakt worden maar dan zit je met de wiplas probleem dat gaat sterk achteruit}.

OOk voor lange mensen

Zie anwb.nl testen en dekra.de

Maar kan mij ook niet voorstellen dat volvo ned dat geschreven heeft?

wil de brief wel eens lezen

Geplaatst: 24.02.2008 - 02:10
door IkeV70
hvl schreef:het zijn de beste stoelen die er zijn samen met saab. { betere stoelen zijn alleen te verkrijgen die pasgemaakt worden maar dan zit je met de wiplas probleem dat gaat sterk achteruit}.

OOk voor lange mensen
Maar is de hoofdsteun hoog genoeg ?

Geplaatst: 24.02.2008 - 13:56
door Rob2u
Volgens mij is de hoofdsteun wel hoog genoeg! De bovenkant van de steun zou m.i. tot minimaal halverwege het hoofd moeten komen om goede bescherming te bieden bij een aanrijding. En dat lijkt mij wel het geval bij mensen van ca. 1,90m.....

En daarbij komt nog: bij hoeveel auto's met variabele hoofdsteunen zie je ze op de goede hoogte staan? Juist, heel weinig ;-)

PS. SelwinPieter, je mag bij mij komen proefzitten!

Geplaatst: 24.02.2008 - 14:12
door IkeV70
Rob2u schreef:...De bovenkant van de steun zou m.i. tot minimaal halverwege het hoofd moeten komen om goede bescherming te bieden bij een aanrijding...
Volgens mij wordt er aangeraden dat de bovenkant van de hoofdsteun gelijk staat met de bovenkant van je hoofd.

aanvulling:

Juiste afstelling

De beste bescherming wordt geboden bij:

* Juiste verticale afstelling. De bovenkant van de hoofdsteun moet zo mogelijk op gelijke hoogte staan met de bovenkant van het hoofd. De ondergrens is net boven oorhoogte.
* Juiste horizontale afstand tussen hoofd en hoofdsteun. Deze moet zo klein mogelijk zijn: in ieder geval kleiner dan 10 cm en liefst kleiner dan 4 cm.

Geplaatst: 24.02.2008 - 14:24
door Rob2u
IkeV70 schreef: Volgens mij wordt er aangeraden dat de bovenkant van de hoofdsteun gelijk staat met de bovenkant van je hoofd.
Klopt, dat is het advies.
IkeV70 schreef: De ondergrens is net boven oorhoogte.
Dat lijkt mij dus wel ongeveer halverwege....., beter mag natuurlijk altijd :-)

Geplaatst: 24.02.2008 - 15:47
door lancer
Met 1.92 is de hoofdsteun in m'n S40 perfect. Bovenkant steun is bovenkant hoofd, dus 1.94 moet ook makkelijk kunnen.

Als je richting de 2 meter gaat kan ik me voorstellen dat je in de problemen komt. Ook met verstelbare steunen, die kunnen dan vaak niet hoog genoeg. Daarnaast, hoe hoger de steun staat, hoe zwakker de constructie.

Geplaatst: 24.02.2008 - 15:50
door Lambert
Dat is nou exact de reden waarom ik geen C70 zouden kopen, vanwege de stoelen... als je die van een S60/V70 gewnd bent... die zijn fantatisch.. ook voor lange mensen

Geplaatst: 24.02.2008 - 16:30
door mvl
lancer schreef:Met 1.92 is de hoofdsteun in m'n S40 perfect. Bovenkant steun is bovenkant hoofd, dus 1.94 moet ook makkelijk kunnen.
Idem bij een V70

Geplaatst: 24.02.2008 - 20:01
door IkeV70
In mijn V70 ook bovenkant hoofd = bovenkant hoofdsteun. Ik ben echter slechts 1.83.

Geplaatst: 25.02.2008 - 06:20
door arjen
Volvo slechte cq onveilige stoelen.....

Lijkt me stug als ik in het verleden de verschillende info heb gelezen her en der. (testen).

Persoonlijk vind ik de s60 stoelen geweldig zitten.
Hiervoor hadden we een s40 vorig model en ook die zaten top.

Verder denk ik dat verstelbare hoofdsteunen in veel gevallen verkeed worden ingesteld omdat de bestuurder niet weet wat de juiste instelling moet zijn en of meerdere berijders van de auto zijn en de hoofdsteun dan vaak niet wordt aangepast.

Geplaatst: 25.02.2008 - 06:37
door bardos
Ik ben 1.93 en zit prima in deze V70 (2002), ook qua hoofdsteunen.
Er staat hier ook nog een Golf II en daarmee moet ik niet van achteren aangereden worden.........
Met de V70 liever ook niet natuurlijk. :twisted:

Geplaatst: 25.02.2008 - 06:51
door Aantje
Kan mezelf enigzins vinden in het probleem, ben zelf maar 1.83 lang met een lang bovenlichaam en korte pootjes. Mijn hoofd kwam dus ook altijd boven de hoofdsteun uit, echter mocht ik mezelf volledig tegen de rugleuning aandrukken dan paste de hoofdsteun precies in de vorm van mijn nek. Het verhaal van de kettingbotsing, tsja daar kan je kort over blijven. Je weet namelijk niet hoe hard de klap is geweest, als deze fors is geweest dan hebje bij iedere auto wel last van je nek. Maar als ik het verhaal zo lees zal de persoon in kwestie ook al last kunnen krijgen van zijn nek als hij op de passagiersstoel zit en er een flinke overwachtse noodstop word gemaakt.

Geplaatst: 25.02.2008 - 08:44
door IkeV70
Misschien gaf Volvo het advies (V50 = max 1.85) niet vanwege de hoofdsteunen maar omdat de stoel niet ver genoeg naar achteren kan.

Geplaatst: 26.02.2008 - 13:12
door polar
Ik ben zelf 1.90 de hoofdsteunen komen bij mij niet tot de bovenkant van mijn hoofd, maar volgens mij wel meer dan ver genoeg om te voorkomen dat je hoofd achteroverklapt.
Bovendien, voorzover ik weet heeft de V70 ook een antiwhiplash systeem, waarbij de stoel bij een aanrijding (van achteren?) een stukje kan kantelen om de klap op te vangen? Wat wil een mens nog meer :P

Ik weet niet of de V50 dat ook heeft?

Geplaatst: 26.02.2008 - 14:45
door V480-S60
Een V50 stoel heeft ook het anti Whiplash systeem. Dat is het eerste.

Maar inderdaad hoor ik meer mensen. Langer dan 1.95 over problemen met de stoelen in de S40 en V50.
Ook mijn zwager van 1.99 heeft problemen met de stoelen in mijn S60. Maar ja die kraakt per definitie de moderne Volvo's (vanaf de 850) af vanwege de zonnerand. Kijk ik tegenaan zegt ie. De flapdrol die een *pel *mega koopt.

Geplaatst: 06.03.2008 - 16:24
door kmser
Is niet alleen bij volvo een probleem. Ik ken iemand (2 meter + ) die is overgeschakeld naar een mercedes GL omdat dit de enige wagen is waarin hij voldoende hoofd en beenruimte heeft. (een s-klasse was te klein)

Geplaatst: 07.03.2008 - 13:05
door Cereal
Het is natuurlijk zo dat de overheid een vuistregel opgesteld heeft, mede om het bewustzijn onder autorijders te verhogen. Deze regel moet zorgen voor minder letsel bij een aanrijding van achteren. Zowel voor een Suzuki Alto, een S-klasse of een Hummer.

Ik zit dagelijks in een auto (S60) waar de stoel ontworpen is om letsel zo veel mogelijk te voorkomen bij een aanrijding, en hier veel beter in is dan de meeste stoelen in andere auto's.
Dus ik leg met een gerust hart de goedbedoelde aanbevelingen van de overheid naast me neer, en klaag niet over de niet instelbare hoofsteun, omdat ik de wetenschap heb dat deze stoel m'n beste vriend is/wordt als het op aanrijdingen van achteren aankomt.

Pas als je lengte ervoor zorgt dat de bovenkant van de hoofsteun niet verder dan halverwege je hoofd komt zou ik me zorgen maken. Maar dan moet je ruim boven de 2 meter zijn.