Pagina 1 van 2
Bekabeling iMIV
Geplaatst: 06.03.2008 - 22:50
door Farrari
Ik wil een iMIV aanschaffen voor mijn S80 uit 2003 met HU803 en RTI-DVD.
Maar:
1. Wie kan mij vertellen wat het verschil is tussen een rear en front iMIV wat betreft bekabeling?
2. Moet de halve auto uit elkaar om de kabels netjes weg te werken?
3. Is er ergens een beschrijving hoe de kabels weg te werken? En zou een leek dat ook kunnen?
4. Wordt de IPOD ook opgeladen?
5. Heeft er iemand foto's van een ingebouwde iMIV?
6. Kan de IPOD ook achterin (bij de DVD) gemonteerd worden.
Bovenstaand zijn zomaar wat vragen die ik niet echt hier op het forum kan vinden.
Alle antwoorden zijn welkom. Alvast bedankt allemaal.
Geplaatst: 07.03.2008 - 00:35
door Fabian
1. Geen idee.
2. bij een RTI-DVD wordt de IMIV in de kofferbak geplaatst bij de DVD speler in de buurt. Alleen de ipod kabel kan naar voren gelegd worden en daarvoor moet de achterbank er uit. IPOD kan ook in de kofferruimte liggen.
3. Volvotech kan een installatie handleiding met foto's leveren hoe je de ipod kabel van kofferbak naar middenconsole legt.
4. IPOD wordt zeker opgeladen.
5. Zie 3.
6. Ja
Het meest lastige is nog 12V voeding voor de IMIV aan te leggen, maar dit is een kwestie van de juiste pinnetjes op een connector vinden in de kofferbak.
Verder moet je de melbus kabel tussen HU en RTI-DVD onderbreken en IMIV tussen plaatsen. Dit is een kwestie van kabel los halen, aansluiten op IMIV en extra melbus kabel (geleverd bij IMIV) tussen IMIV en DVD aansluiten.
Geplaatst: 07.03.2008 - 08:55
door mvl
Ik heb een tijdje geleden ook een iMIV gekocht (rear set). Montage was fluitje van een cent, kon de voeding gewoon bij mijn RTI dvd vandaan halen.
Geen geklooi met pinnetjes op de connector. Het was meer een kwestie van de juiste kabels op de juiste plek in te pluggen.
Bovendien goede service en feedback van volvotech.
Geplaatst: 07.03.2008 - 23:27
door Farrari
Bedankt voor jullie reacties.
Ik ben hiermee erg geholpen, ga morgen meteen zo'n setje bestellen.
Weet iemand wat de levertijd is?
Geplaatst: 08.03.2008 - 09:02
door mvl
Ik had het binnen een paar dagen in huis.
Geplaatst: 08.03.2008 - 19:11
door VolvoTech
vandaag besteld, uiterlijk dinsdag in huis...
(tenzij je in de buurt van Schiedam woont, dan kun je morgen (zondag) komen halen...)
Groetjes
Bob
Geplaatst: 05.04.2008 - 18:09
door erwinh
hoe kan ik zien wat voor type radio ik heb (V50 uit february 2005), hij is in ieder geval Dolby surround prologic II
Geplaatst: 05.04.2008 - 22:56
door Paul
Geplaatst: 05.04.2008 - 23:45
door VolvoTech
Heb je een CD wisselaar?
Probeer dan de geupdate configurator maar eens op volvotech.eu onder "devices".
Grt
Bob
@Paul, je kunt wellicht het topic 18238 nog updaten.
Als je info nodig hebt, mail maar ff.
Geplaatst: 06.04.2008 - 09:34
door erwinh
Dank je, ik had het topic al gelezen, maar het was me nog niet geheel duidelijk. Sowieso, als ik bij VolvoTech kijk en ik ga naar de deviceselector, dan kan ik een V50 voor voor 2006 selecteren. Alleen het type radio wist ik dus niet. Maar ik begrijp dat dat niet meer uitmaakt, het kan gewoon niet...
Geplaatst: 06.04.2008 - 10:54
door Paul
Aaaaaaaaaah
Nou dan mag Bob me inderdaad even een update geven en pas ik het aan!

Geplaatst: 06.04.2008 - 10:58
door Paul
Nou gekeken, klinkt goed, misschien toch keer ook met de V50 langs...
Geplaatst: 07.04.2008 - 10:43
door erwinh
Paul schreef:Nou gekeken, klinkt goed, misschien toch keer ook met de V50 langs...
Wat klinkt er goed? Kan het nu wel of niet?
Geplaatst: 07.04.2008 - 11:32
door Paul
Ja het kan inderdaad tot MY06!
Geplaatst: 07.04.2008 - 14:59
door erwinh
Dat lees ik dus ook bij VolvoTech. Vandaar dat ik hier ook met de vraag kom, hoe kan ik zien welke radio ik heb. Ik heb de vraag ondertussen ook bij VolvoTech gesteld, maar nog geen antwoord.
Het gaat er mij nu dus vooral om: wat heb ik nodig, wat kost het, en hoe lastig is het in te bouwen (niet specifiek in die volgorde

)
Geplaatst: 07.04.2008 - 15:16
door Paul
Nou het kan alleen als je een 6cd wisselaar hebt, dat is het enige wat ze willen weten hoor. Begrijp niet waar je vast loopt.
Je hebt Premium Audio als ik dat zo lees. staat als je de radio aanstaat in je scherm.
Geplaatst: 07.04.2008 - 16:08
door erwinh
Ik heb premium audio, maar geen wisselaar.
Als ik dit selecteer bij VolvoTech kan ik nog kiezen voor "navigation".
Nu weet ik niet wat RTI betekend, maar ik heb knopjes op mijn stuur om het geluid harder en zachter te zetten, en de track van mijn CD te wisselen).
Stel ik kies voor "RTI, CD-Version (Auto-slide in/out dash)", dan kom ik uiteindelijk uit op de GW500 Basic Set. Is dit dan wat ik nodig heb? Het is me geen 549 euro waard in ieder geval...
Geplaatst: 07.04.2008 - 16:28
door Qinx
RTI is de ingebouwde navigatie van Navteq zoals Volvo die gebruikt(e?). (geen idee of het nog ergens voor staat, Route and Traffic Information ofzo?)
Geplaatst: 07.04.2008 - 18:47
door Summum
Qinx schreef:RTI is de ingebouwde navigatie van Navteq zoals Volvo die gebruikt(e?). (geen idee of het nog ergens voor staat, Route and Traffic Information ofzo?)
Bijna goed, Road & Traffic Information.
RTI is de geïntegreerde navigatie met opklapscherm (in de V50 althans).
Geplaatst: 07.04.2008 - 18:51
door Summum
Paul schreef:Nou het kan alleen als je een 6cd wisselaar hebt, dat is het enige wat ze willen weten hoor. Begrijp niet waar je vast loopt.
Als ik het goed lees is alleen een 6cd-wisselaar
aansluiting nodig Paul, niet de wisselaar zelf. Premium Audio heeft deze wisselaaraansluiting standaard.
Je kunt dus kennelijk nu een Ipod aansluiten (dat is wel nieuw, wist ik nog niet!).
Helaas ondersteunt het systeem kennelijk nog geen video.
En bijna 600 euro voor een aansluitmogelijkheid voor een Ipod vind ik wel al te gortig...