Pagina 1 van 3
Advies gevraagd: brom bij 1500 toeren V70
Geplaatst: 14.04.2008 - 10:46
door Familyman
Bij een laag toerental (1400-1600 toeren) geeft mijn V70 een laag brom-geluid. Het lijk van het voorste deel van het uitlaatsysteem te komen of wellicht de aansluiting op de motor. De dealer heeft hier wel naar gekeken maar gaf aan dat dit lastig te verhelpen is. Het zou verder geen kwaad kunnen.
Nu vind ik het zelf wel irritant en wil graag van de brom af. Met name omdat ik automaat rij. Bij zowel 50 als 80 km/u kom je precies op dit toerental uit.
Wie heeft er tips om dit op te lossen? Wellicht een bedrijf in de omgeving van Utrecht waar ik terecht kan.
BVD!
Volvo V70 MY2000/2007
Geplaatst: 14.04.2008 - 13:07
door Gast
Grote kans dat het je hitteschild is onder de auto.
Kijk ook even naar de uitlaat of die net niet tegen een balkje aankomt.
Beide dingen waren bij mij de oorzaak van een irriterende resonantie geluid.
Ik heb het getest op een brug. Als je er tegen aansloeg (hand) kreeg je licht resonantie.
Toch maar gehele hitte schild los gehaald. Let op, dan komen er ook steentjes en andere troep vrij. (medeveroorzakers?)
Hierna heb ik het hitteschild iets vervormd. Na montage van het hitteschild was het over!
Een iets hardere rammel (tik) onder de auto, bleek de uitlaat die raakte licht een balkje (steun).
Oplossing: de bovenste ophangstang waar de rubbers aan zitten iets naar boven buigen.
Kijk ook even goed naar de andere ophang punten, desnoods die ook even bij buigen. (gaat maar om mm's).
Geplaatst: 14.04.2008 - 16:39
door C 30 T5
Je zegt niet of het een Diesel of Benzine is. Er is in het verleden wel een aanpassing geweest van de voorste uitlaatsteun, na het flex stuk en voor de kat omdat deze een brom doorgaf aan de bodemplaat, zou even vragen of je daar voor in aanmerking komt, en/of deze modificatie ooit is uitgevoerd.
succes !
Geplaatst: 14.04.2008 - 16:58
door Familyman
Ik ben inderdaad niet helemaal volledig geweest. Het is een Benzine uitvoering.
Die voorste uitlaatsteun klinkt wel aannemelijk, ik zal het eens navragen. Wel vreemd dat de dealer hier niet zelf mee kwam.
Geplaatst: 14.04.2008 - 17:10
door Gast
Het verhaal is nog van mijn benzine (BiFuel), 2002.
Geplaatst: 14.04.2008 - 20:44
door lkort
XC70 Diesel, geartronic. Ik heb er ook al 7 maanden last van met name als motor halfwarm is, laatste tijd ook bij warme motor. Na diverse onderzoeken denkt de dealer nu aan een los schot in de uitlaat.
Geplaatst: 14.04.2008 - 21:41
door C 30 T5
Familyman schreef:Ik ben inderdaad niet helemaal volledig geweest. Het is een Benzine uitvoering.
Die voorste uitlaatsteun klinkt wel aannemelijk, ik zal het eens navragen. Wel vreemd dat de dealer hier niet zelf mee kwam.
Is een modificatie geweest rond 2003-2004, maar een dealer ( chef werkplaats/monteur/receptionist ) kunnen ook niet alles onthouden.
Men kan er ook vanuit gaan dat de mod ooit is uitgevoerd, en dan is er een nieuw probleem. :shock:
Geplaatst: 14.04.2008 - 22:38
door Gertjan R
Ik heb hetzelfde rond 1700 toeren. Dit heb ik laten onderzoeken. Volgens garage bleek het uiteindelijk te zitten in het flexibele uitlaatstuk. Als lapmiddel worden wel eens slangklemmen gebruikt (dubbele vanwege de diameter), die strak om het flex-deel worden vastgezet. In een aantal gevallen ben je dan van de rammel af, bij mij hielp dit helaas niet.
Ik moet nog eens vragen wat het vervangen van het flex deel kost. Het geluid is inderdaad irritant, vooral met de zijruiten naar beneden.
V70 2001 2.4 benz
Geplaatst: 14.04.2008 - 22:42
door Oceanracer
Ik kan het verhaald van Gertjan R volledig onderschrijven. Ook bij mij lag het gerammel aan het flexstuk. Ook eerst met grote slangklemmen de boel proberen stil te krijgen, maar uiteindelijk ook een nieuw flexstuk laten plaatsen.
Tip voor Gertjan R: Bij de dealer kan het flexstuk alleen niet worden vervangen. Vraag gerust even na wat de kosten worden. Dan laat ik hier ook even weten waar het ook voor kan.
Geplaatst: 14.04.2008 - 22:47
door Gertjan R
Ik vraag het na en laat het nog even weten.
Geplaatst: 14.04.2008 - 22:55
door Gast
Alleen flexstukken zijn ook los verkrijgbaar (uiteraard niet bij de dealer).
Geplaatst: 14.04.2008 - 23:02
door Gertjan R
Ik ga het vragen bij een jou wel bekende garage in Tynaarlo.
Deze voldoet gelukkig niet helemaal aan de dealerdefinitie.
Geplaatst: 15.04.2008 - 12:08
door donald1957
Volgens mij betrof de vraag een brom bij een bepaald toerental en geen gerammel.
Ik heb sinds enige tijd dezelfde klacht bij mijn D5. Naast de brom bij ongeveer 1500 toeren, was er ook een vibratie waarneembaar. Mijn dealer heeft 2 motorsteunen vervangen, bouten en moeren aangedraaid, uitlaat spanningvrij opgehangen, etc.
Het heeft allemaal wel iets geholpen, maar weg is de brom niet.
Dit soort klachten is leuk voor de dealer, want ze weten de oplossing niet en moeten via de trial en error methode proberen achter de oorzaak te komenen dat kan lang duren, waarbij de klant betaalt.
Geplaatst: 15.04.2008 - 13:00
door Oceanracer
donald1957 schreef:Dit soort klachten is leuk voor de dealer, want ze weten de oplossing niet en moeten via de trial en error methode proberen achter de oorzaak te komenen dat kan lang duren, waarbij de klant betaalt.
Daarom kom ik niet meer bij de dealer, maar ga naar de garagist/Volvospecialist. Deze hanteert een no cure no pay policy.
Geplaatst: 15.04.2008 - 22:18
door Gertjan R
Heb prijsopgave van E 300 gekregen en ben hierop in gegaan.
Oude flex-stuk wordt er tussenweg gehaald, nieuwe wordt er weer tussen gelast.
Misschien geen koopje, maar bij kleinigheidjes wordt ik ook altijd goed en meestal gratis geholpen.
Vrijdag 25 april wordt de operatie uitgevoerd.
Geplaatst: 15.04.2008 - 22:26
door Oceanracer
Toen ze dat ook al tegenwoordig bij de dealer? Zit je niet in Assen maar in Groningen voor onderhoud zeker? Want in Assen doen ze alleen maar aan hele stukken vervangen. Voor kostbare operaties aan je roffel moet je ook eens contact opnemen met Combigarage. Goed adres voor minder geld en ook niet ver van huis.
Geplaatst: 15.04.2008 - 22:49
door Gertjan R
Zoals je kunt zien in het berichtje van gisteren, heb ik de prijsopgave gevraagd bij een garage in Tynaarlo, voorheen Zuidlaren.
Ze waren in het verleden Volvo-dealer.............. Ben erg tevreden over ze.
Combi garage is ook prima, heb ik velgen mimas en radio HU603 (beide gebruikt) voor redelijke bedragen kunnen aanschaffen.
Geplaatst: 15.04.2008 - 23:59
door Gast
Gertjan R schreef:Heb prijsopgave van E 300 gekregen en ben hierop in gegaan.
Oude flex-stuk wordt er tussenweg gehaald, nieuwe wordt er weer tussen gelast.
Misschien geen koopje, maar bij kleinigheidjes wordt ik ook altijd goed en meestal gratis geholpen.
Vrijdag 25 april wordt de operatie uitgevoerd.
Kijk hier eens, volgens mij zijn ze niet ± 4 uur aan het lassen.
http://www.garagemagazijn.nl/?menu=cate ... ryID=82209
Je kan ze zelfs met klemmen (in/over schuiven) monteren.
Maar je hebt gelijk, ze doen anders ook niet moeilijk.
Geplaatst: 16.04.2008 - 06:57
door Oceanracer
Ohw ja, even over je berichtje heen gelezen. Goed geregeld!
Geplaatst: 16.04.2008 - 20:48
door Gertjan R
Leven en laten leven! Bovendien, is het niet goed, dan kan ik weer terugkomen.
NB. Ik heb zelf een hekel om aan uitlaten te sleutelen.