Pagina 1 van 2
Hoort hier een slang?
Geplaatst: 28.05.2008 - 11:39
door LuukNL
Hallo,
In de behuizing van de ECU unit zit een opening, het klijkt alsof hier een slang op hoort, maar er zit nu niets. Kunnen jullie mij verder helpen?
Ik heb in een ander forum een topic gevonden, daar heb ik deze foto afgehaald. De meningen daar waren verdeeld, en ik weet nu eigenlijk nog niets. Het lijkt mij vreemd dat de behuizing zo open staat, er kan eenvoudig vuil in komen, en dat lijkt mij toch niet de bedoeling.
Geplaatst: 28.05.2008 - 13:06
door edraket
Daar hoort een plastic buis die naar het front loopt in een Z-vorm (tweemaal een haakse bocht). Dit is om de ECU te koelen.
Geplaatst: 28.05.2008 - 13:26
door S60 170pk Lpi
Volgens mij ontbreekt deze ook bij mij ::?
Geplaatst: 28.05.2008 - 20:00
door ICEFOX
Geplaatst: 28.05.2008 - 21:06
door Rob2u
edraket schreef:Daar hoort een plastic buis die naar het front loopt in een Z-vorm (tweemaal een haakse bocht). Dit is om de ECU te koelen.
Met dat koelen zal het wel meevallen want de opening binnenin de buis is helemaal afgesloten :!:
Bij mij heeft er in ieder geval nooit een buis op gezeten.....
Geplaatst: 28.05.2008 - 21:07
door bart simpson
die hoort er volgens mij ook niet op voor NL (of ik heb er 20 staan waar hij gejat is)
Geplaatst: 28.05.2008 - 22:04
door LuukNL
Alvast bedankt voor het meekijken,
het lijkt erop dat er verschillende mogelijkheden zijn:
met buis, en opening
zonder buis, wel opening
zonder buis, zonder opening
Die van mij is in ieder geval open, ik kan zo mijn vinger tegen de unit duwen.
Ik heb ook even gebeld met Toncar, volvospecialist, volgens hen zijn er inderdaad in eerdere series buizen gebruikt, waren ze later zonder buis, en zijn ze nu helemaal dicht.
Luuk
Geplaatst: 28.05.2008 - 22:06
door Gertjan R
Kan het zijn dat ik 'm er eerst wel op had zitten, maar dat deze na het vervangen van de koelventilator-unit (terugroepactie wegens brandgevaar) kwam te vervallen?
Geplaatst: 28.05.2008 - 22:14
door LuukNL
Ik moet zeggen dat ik het idee heb dat ik hem wel eens heb losgemaakt om een lampje te vervangen, maar ja, de leeftijd begint ook z'n tol te eisen..
klinkt wel aannemelijk
Geplaatst: 28.05.2008 - 23:44
door arnoud
Hier ook zonder buis, en gesloten unit. Er zit wel een xenon ballast tegen aan geplakt

Geplaatst: 29.05.2008 - 14:17
door Rampjaar
Hallo,
Ook ik ben sinds kort de trotse bezitter van een V70 van 8/2000. Italiaanse herkomst via Nederlandse kennis van een bekende. 162.000 km. “Ik verkoop hem als nieuw”, had de kennis gezegd, “voorlopig geen reparaties te verwachten”. Een 30.000 km-beurt laten geven door een Volvo-garage. Meerdere keren gebeld voor toestemming om een onderdeel te vervangen of te repareren, anders dan was afgesproken, zoals banden, distributieriemen en remmen. Hij bleek rechtsvoor behoorlijk in elkaar gezeten te hebben. Diverse onderdelen door de uitdeuker op z’n boerenfluitjes teruggeplaatst. Niet altijd even zachtzinnig. Immers, het is behoorlijk krap onder de kap van een vijfcilinder 2,5 D.
Ook het huis van de ECU. Bij mij mist de buis ook. “Hoort zo”, zeiden ze bij Volvo. “Maar ook de bodem van het huis mist.”, zei ik. “Niet belangrijk, als de ECU het maar doet!” Niets tegen in te brengen, toch.
Bij thuiskomst eens goed bekeken. Onder aan het huis, dat uit drie horizontale delen bestaat, zit, diagonaalsgewijs tegenover de stomp die op de foto van LuukNL zichtbaar is, een andere stomp. Iets verderop bengelt vrij in de lucht, heel dicht in de buurt van de distributieriem, een andere slang die volgens mij ooit op het huis van de CMU was aangesloten. Voor koeling?
Binnenkort met nieuw ontdekte problemen weer naar de Volvo-garage terug en dan zal ik hun eens vragen hoe het (zat) zit.
Weet iemand van de forumbezoekers hoe het precies is?
Rampjaar.
Geplaatst: 29.05.2008 - 19:03
door Ik Rol
Gertjan R schreef:Kan het zijn dat ik 'm er eerst wel op had zitten, maar dat deze na het vervangen van de koelventilator-unit (terugroepactie wegens brandgevaar) kwam te vervallen?
Dit klopt helemaal. Met mijn vorige V70 (jan-2001) ben ik teruggeroepen naar de dealer en is deze aanpassing toen gedaan.
Achter de radiateur moet dan, als het goed is, een andere (nieuwe)schakelunit zichtbaar zijn.
han.
Geplaatst: 30.05.2008 - 08:13
door Gertjan R
Klopt, hij glimt erover!
Geplaatst: 11.07.2008 - 00:54
door T5je
Schrik. Wel/niet/wel/niet. Voorzorg of veiligheid. Weet het nu even niet meer maar bij mij zit het er niet op. Zal kijken naar de extra schakelunit morgen en anders maar zo laten want rijdt heerlijk zonder klachten. (Op de bobine vervanging na dan)
Geplaatst: 11.07.2008 - 09:35
door Carfreak
Als Bart Simpson er 20 heeft staan zonder de genoemde buis lijkt het me toch een uitgemaakte zaak?????
Geplaatst: 11.07.2008 - 10:17
door T5je
Tenzij ze bij alle 20 gejat zijn. LOL
Maar heb vanmorgen gevoeld in het gat. Is gewoon dicht. Als het om koeling gaat dan lijkt mij een afgesloten doorgang niet zo praktisch. Geen nut dus lijkt mij. Heeft LuukNL het dus bij het rechte eind
Zit ook een glimmende schakelunit achter de radiateur.
Geplaatst: 11.07.2008 - 21:07
door Rampjaar
Hallo T5je,
Het blijft een misterie rond de ECU. Mijn V70 2,5D van 8/2000 heeft ook een (mat) glimmend 'kastje' achter de ventilator. Geen slang. Maar de doorgang van de tubelure is verwijderd. En wel op weinig professionele wijze. Gaatjes rondom geboord en met een kniptang weggetrokken. Voor een betere koeling? Koeling genoeg zou ik zeggen, sinds het onderste deel van de behuizing van de ECU na [i]de[/i] schade niet meer is teruggezet. Het onderste en middelste deel van de behuizing hebben samen een tubelure waarop ooit een stevige slang heeft gezeten van ongeveer dezelfde diameter als aan de voorzijde. Ik weet dat omdat deze slang er nog steeds is en gewoon onder de motorkap heen en weer wappert. Ik heb er een foto van bijgevoegd. De garage - de officiele Volvo-dealer in onze regio - maakt er geen punt van. Ik durf de man niet te veel onder druk te zetten omdat dat wellicht in de papieren gaar lopen.
Ik zou eerst willen weten waarvoor die slang dienst doet voordat ik de garage opdracht geef de zaak rond de ECU op orde te brengen.
Wie weet raad?
[/img]
Geplaatst: 11.07.2008 - 21:36
door T5je
Als ik er aan denk wil ik deze vraag wel aan mijn Volvo dealer stellen. Eens kijken wat zijn antwoord is. Zal dan gelijk vragen hoe het zit bij een diesel. Blijft vreemd die verschillende uitvoeringen en oplossingen.
Hoor je wel tzt van mij. Denk zelf aan volgende week dinsdag of zo.
Geplaatst: 11.07.2008 - 21:45
door Rampjaar
[quote="T5je"]Als ik er aan denk wil ik deze vraag wel aan mijn Volvo dealer stellen. Eens kijken wat zijn antwoord is. Zal dan gelijk vragen hoe het zit bij een diesel. Blijft vreemd die verschillende uitvoeringen en oplossingen.
Hoor je wel tzt van mij. Denk zelf aan volgende week dinsdag of zo.[/quote]
Goedenavond T5je,
Bedankt alvast, ik ben reuze benieuwd.
Groeten,
Ton
Geplaatst: 15.07.2008 - 23:32
door T5je
Ging wat fout.