Pagina 1 van 1

Wiellagers/Lagers aandrijfsysteem

Geplaatst: 19.09.2005 - 20:40
door Frumpy
Hallo,

Als bij een auto vanaf ca. 50 km/h een brommend geluid in de buurt van het rechtervoorwiel optreedt, wijst dit dan op een versleten wiellager of lagers van de steekas van de aandrijving? Of iets anders?

Heeft iemand hier ervaring mee?

Alvast bedankt!

Geplaatst: 20.09.2005 - 08:34
door joost
Als je wilt weten of het een versleten wiellager is, kan je tijdens het rijden eens de koppeling intrappen waardoor de auto een vrije loop krijgt (geen aandrijving). Blijft het brommende geluid hoorbaar, dan kan dit heel goed veroorzaakt worden door een wiellager.

Ik dacht trouwens dat wanneer je rechtsvoor iets hoort, het probleem meestal linksachter zit.

Joost.

Geplaatst: 20.09.2005 - 08:41
door Frumpy
Als je wilt weten of het een versleten wiellager is, kan je tijdens het rijden eens de koppeling intrappen waardoor de auto een vrije loop krijgt (geen aandrijving).
Ik heb een automaat. Kan je die ook in "N" zetten tijdens het rijden? Staat me iets van bij, dat dat niet mag i.v.m. de smering.

Geplaatst: 20.09.2005 - 09:07
door joost
Oké, een automaat, dat wist ik niet. Ik zou zo niet weten hoe je dat moet testen. Als het afgeraden wordt de auto tijdens het rijden in de N te zetten, zou ik dàt in elk geval niet doen.

Joost.