Pagina 1 van 1

Aardepunten ontroesten

Geplaatst: 07.08.2008 - 16:10
door markwprins
Hey,

Mijn verlichting 'flikkerd' als ik met mijn 164 rijd. Als ik alle aardepunten ontroest gaat het weg. Echter, roest het dan weer dubbel zo hard. Hoe kan ik de aardepunten behandelen zonder dat ik ze volledig hoef over te spuiten?

Iemand een goed idee?

Groeten,
Mark Prins

Geplaatst: 07.08.2008 - 18:57
door Iroll
Spuitbus vaseline halen en daarmee, na schoonmaken met contactspray en/of fijn schuurpapier, alle elektrische contacten inspuiten (stekkers, zekeringen, aardpunten, relais etc. Zo is het jaren beschermt tegen corrosie. Of kopervet, dat is ook uitstekend, zeker op hete plekken.

Geplaatst: 08.08.2008 - 12:02
door Jordos
Als het zo hard roest, heb je dan niet ergens een lekstroom lopen?

Geplaatst: 10.08.2008 - 10:37
door markwprins
Dat zou goed kunnen. Ik heb al jaren last van het electische systeem. Het is ook een grote zooi, de vorige eigenaren hebben er erg veel aan lopen klussen/klooien. Hoe kan een lekstroom er voor zorgen dat het harder roest?

Enige idee hoe ik een lekstroom kan vinden?

Groeten,
Mark Prins

Geplaatst: 10.08.2008 - 15:54
door Jordos
Ja, het elektrische systeem is vaak goed verprutst.
Ik ben niet bepaald een elektricien, maar volgens mij helpt zo'n continue spanning een chemisch proces wat die blauwe prut veroorzaakt. Ik zou in ieder geval op die circuits (die zo snel roesten) eens een multimeter zetten.