Pagina 1 van 1
schokdempers (achter)
Geplaatst: 04.09.2008 - 09:56
door peikje
De omhulsel van mijn schokdempers achter zijn bijna helemaal weggeroest.
Je ziet de stang van de schokbrekers ,kan dat kwaad en is dat een afkeurpunt voor de apk.
gr Peikje
Geplaatst: 04.09.2008 - 10:51
door Iroll
Op zich is het wegroesten geen afkeur, maar het wegroesten betekent wel dat de schokdempers waarschijnlijk nog nooit vervangen zijn. Druk de achterkant van de wagen eens in en laat los. De auto moet dan naar boven komen en mag niet nadeinen. Achter zijn de schokbrekers heel makkelijk te vervangen en kosten ook niet veel. Zou ze zeker vervangen, je auto krijgt dan gelijk een veel betere wegligging en is een stuk veiliger. Je achterschokbrekers zijn erg belangrijk. Zijn die niet goed dan raak je veel makkelijker in een slip die je niet voelt aankomen, vooral op een nat wegdek. Als ze voor niet goed zijn voel je het aankomen door onderstuur, achter gebeurt het in een keer door overstuur en dat is veel gevaarlijker.
Geplaatst: 09.09.2008 - 17:16
door tiejow
Peikje, je hebt pb
Geplaatst: 10.09.2008 - 18:10
door peikje
Tiejow,wat is een pb
Geplaatst: 10.09.2008 - 19:52
door RobsterS70R
pb = prive bericht
Geplaatst: 11.09.2008 - 12:52
door tiejow
zoals robster480 zegt, je kan een kijkje wagen in je volvo forum inbox
Geplaatst: 13.09.2008 - 19:51
door mightyspawn
redelijk standaard bij die serie. heeft de huidige ook en mijn voorganger ook, beide 460's. zolang de auto dagelijks gebruikt wordt kan dat geen kwaad. En idd pas afkeur als ze gaan lekken.
Geplaatst: 13.09.2008 - 22:09
door Iroll
En idd pas afkeur als ze gaan lekken.
Dan zijn ze ook echt op. Als je ze vervangt merk je pas hoe beroerd de wegligging was. Schokbrekers slijten geleidelijk en ongemerkt pas je je rijstijl erop aan.
Geplaatst: 14.09.2008 - 01:16
door ArjenM
Die van mij kunnen niet lekken, die zijn luchtgeveerd. Kan ook de druk aanpassen tussen de 2 en de 8 bar en zo ook de hoogte van de achterkant. Is wel handig als je een aanhanger wilt trekken.
Re: schokdempers (achter)
Geplaatst: 14.09.2008 - 02:19
door Schilder
peikje schreef:De omhulsel van mijn schokdempers achter zijn bijna helemaal weggeroest.
Je ziet de stang van de schokbrekers ,kan dat kwaad en is dat een afkeurpunt voor de apk.
gr Peikje
Al heb je geen omhulsel meer, en de dempers lekken niet..geen afkeur.
MVG,
Schilder
Geplaatst: 14.09.2008 - 09:53
door Iroll
Letterlijk staat in de APK:
Voertuigen moeten zijn voorzien van deugdelijk bevestigde en goedwerkende schokbrekers.
Ook al lekken ze niet ze kunnen wel degelijk afgekeurd worden als ze niet goed werken. En als er gasschokbrekers onder zitten kan je niet eens zien dat ze lekken. Mijn ervaring is dat het nogal eens voorkomt dat rotte schokbrekers gewoon door de apk keuring komen.
Geplaatst: 14.09.2008 - 10:04
door P.K.
ArjenM schreef:Die van mij kunnen niet lekken, die zijn luchtgeveerd. Kan ook de druk aanpassen tussen de 2 en de 8 bar en zo ook de hoogte van de achterkant. Is wel handig als je een aanhanger wilt trekken.
Hee, da's handig! Wat voor merk schokbrekers zite er onder dan? Monroe oid?
Geplaatst: 14.09.2008 - 22:08
door ArjenM
Inderdaad van Monroe. Weet effe niet het type.
Geplaatst: 16.09.2008 - 00:02
door Schilder
Iroll schreef:Letterlijk staat in de APK:
Voertuigen moeten zijn voorzien van deugdelijk bevestigde en goedwerkende schokbrekers.
Ook al lekken ze niet ze kunnen wel degelijk afgekeurd worden als ze niet goed werken. En als er gasschokbrekers onder zitten kan je niet eens zien dat ze lekken. Mijn ervaring is dat het nogal eens voorkomt dat rotte schokbrekers gewoon door de apk keuring komen.
Je moet wel lezen wat ik en jij schrijft Iroll, ik bevestig dat als de hoezen van de schokdempers weggerot zijn, en ze veren nog prima na testen, of het nu gas/lucht of hydraulisch is, dat deze gewoon goedgekeurd worden, de hoezen dienen alleen voor bescherming van vuil en hebben verder geen functie.
Mvg,
Schilder