Pagina 1 van 2
SELECTED USED CARS
Geplaatst: 11.09.2008 - 20:05
door Quasimodoto
Wat is volgens jullie de waarde van het 'Selected Used Cars' systeem van VOLVO als je bij de ene dealer een tweedehands V70 koopt en het onderhoud laat uitvoeren bij een dealer in de buurt.
Je verwacht als leek, dat VOLVO Nederland iets overkoepelends in het leven heeft geroepen: alle occasions op één site; makkelijk zoeken vanuit Groningen in Maastricht.
Koop je echter bij een VOLVOdealer je auto, moet je niet verwachten dat met garantieperikelen je te maken hebt met VOLVO Nederland. Nee, alle dealers voor zich lijkt het, met de verse klant er ergens tussenin.
Hebben jullie gelijke ervaringen ???? :?
Groetjes Quasimodoto
Geplaatst: 11.09.2008 - 20:15
door Ben
Er is geen gemeenschappelijk orgaan waarin alle dealers hun occasions stallen.
Elke dealer heeft z'n eigen voorraad. je koopt dus bij de dealer (of dealergroep als er meer vestigingen zijn.)
Voor garantie ga je naar het bedrijf waar je de auto gekocht hebt.
Je kunt met jouw lokale Dealer overleggen over het oplossen van kleinere garantiedingen. Zij declareren dat dan bij de dealer waar jij de auto kocht.
Voor wat ingrijpende zaken zal de verkopende dealer meestal zelf willen worden ingeschakeld.
Selected Used Cars omvat de voorwaarden waaronder een Volvo verkocht wordt. Minimum prijs en max. kilometerstand.
Geplaatst: 11.09.2008 - 20:19
door bart simpson
Je koopt een Volvo bij een zelfstandig ondernemer die een merkgebonden garantielabel hanteerd, dat label geeft zekere naast standaards ook in noodgevallen een gegarandeerde hulpverlening, die zelfstandige ondernemer heeft daarvan de profits gehad en zal daaruit de garanties bekostigen, hij heeft personeel die hem netto minder zullen kosten dan wat hij kan doorbelasten aan een klant, voor geleverde onderdelen zal hetzelfde gelden.
Nu kom jij bij een andere dealer die deze auto niet geleverd heeft, die er niets aan verdiend heeft en die in een garantiegevalletje zijn arbeidsloon en onderdelen niet netto zal gaan doorbelasten aan een collega, hij blijft immers zelfstandig ondernemer die leeft van datgene dat hij verdiend.
Voor garantiekwesties moet jij je in principe altijd melden bij de verkopende partij, zij moeten in de gelegenheid gesteld worden het probleem op te lossen aan de door hen geleverde auto.
Jij maakt als koper de keus waar je koopt, maar realiseer je gewoon dat iets dat van ver komt problemen kan geven bij garanties.
Geplaatst: 11.09.2008 - 20:28
door Quasimodoto
Jij maakt als koper de keus waar je koopt, maar realiseer je gewoon dat iets dat van ver komt problemen kan geven bij garanties.
(Citaat van Bart Simpson)
Ik had gehoopt, dus niet voldoende nagevraagd, dat VOLVO Nederland hier een dikke vinger in de pap had en dat "weer een tevreden VOLVOrijder" belangrijker zou zijn als de dealer belangen.
Quasimodoto
Geplaatst: 11.09.2008 - 20:34
door bart simpson
Quasimodoto schreef:Jij maakt als koper de keus waar je koopt, maar realiseer je gewoon dat iets dat van ver komt problemen kan geven bij garanties.
(Citaat van Bart Simpson)
Ik had gehoopt, dus niet voldoende nagevraagd, dat VOLVO Nederland hier een dikke vinger in de pap had en dat "weer een tevreden VOLVOrijder" belangrijker zou zijn als de dealer belangen.
Quasimodoto
je hebt dus niet echt begrepen wat ik geschreven heb, jammer.
Volvo Nederland betaald aan die garanties in het geheel niets mee, het zijn uitsluitend de individuele ondernemers die dat wel doen
Geplaatst: 11.09.2008 - 20:36
door Ben
Zijn er überhaupt automerken waarbij de importeur zich met de verkoop van gebruikte auto's bezig houdt?
Geplaatst: 11.09.2008 - 20:46
door bart simpson
Ja, o.a. Lotus, Rolls Royce en TVR
Geplaatst: 11.09.2008 - 20:52
door Michael Oud
Ik werk zelf bij Renault, maar een daar kun je bij elke dealer terecht voor Top Occassion garantie klussen aan je auto, ongeacht waar je 'm vandaan hebt en waar je 'm naartoe brengt. Seat Point heeft mijn vader ook verteld dat hij met garantie kwesties in principe bij elke andere Seat dealer terecht zou kunnen.
Geplaatst: 11.09.2008 - 21:09
door bart simpson
Daarom worden de Renaults die in Frankrijk stuk gaan altijd gerepatrieerd naar Nederland?
Geplaatst: 11.09.2008 - 21:18
door plim
Ik denk dat je gewoon beter navraag had moeten doen. Daarop had je dan je verwachtingen kunnen aanpassen.
Wat is er trouwens aan de hand dat je beroep moet doen op de garantie ? (uit nieuwsgierigheid)
Geplaatst: 11.09.2008 - 21:19
door Michael Oud
Nederlandse dealers had ik er bij moeten zeggen.
Overigens is jouw altijd, niet altijd.
Geplaatst: 11.09.2008 - 21:26
door Ben
Volgens mij is er een brochure over Selected Used Cars
Geplaatst: 11.09.2008 - 22:14
door PeeJay
Even kort de puntjes van de Volvo site
De selecte zekerheden van Volvo Selected Used Cars:
* Volvo garantie: 1 jaar (zonder km. beperking) volledige Volvo-garantie
* Topkwaliteit en zekerheid met de inspectie conform VSUC normen
* Standaard uitgerust met AIRCO, ABS, AIRBAG, SIPS en WHIPS
* Altijd jonger dan 60 maanden
* Altijd jonger dan 150.000 km.
* Gegarandeerde km-stand via nationale autopas
* Aantoonbaar onderhouden door de officiële Volvo-dealer (Volvo Service-boekje)
* 14 Dagen omruilgarantie (tot max. 2.500 km.)
* Volvo Advantage (talrijke voordelen, aanbiedingen en arrangementen van Volvo)
* Volvo Assistance (gratis hulpverlening bij autopech en -problemen. Voor Volvo's tot 10 jaar oud)
* Gratis vervangend vervoer (bij een reparatie langer dan 1 werkdag, tot 5 werkdagen)
* Nieuwe APK-keuring
* Volvo afleveringsbeurt
Geplaatst: 11.09.2008 - 22:29
door +++t blijft behelpen+++
Ik zie VOLVO garantie
VOLVO advantage
VOLVO assistance.
dus hoezo alleen ondernemer?
Geplaatst: 11.09.2008 - 22:31
door Ben
+++t blijft behelpen+++ schreef:Ik zie VOLVO garantie
VOLVO advantadge
VOLVO assistance.
dus hoezo alleen ondernemer?
Je koopt een auto van het
merk Volvo.
Bij Volvo kun je geen auto's kopen, alleen bij dealers.
En dat geldt natuurlijk helemaal voor gebruikte auto's
Geplaatst: 11.09.2008 - 22:49
door +++t blijft behelpen+++
Ben schreef:+++t blijft behelpen+++ schreef:Ik zie VOLVO garantie
VOLVO advantadge
VOLVO assistance.
dus hoezo alleen ondernemer?
Je koopt een auto van het
merk Volvo.
Bij Volvo kun je geen auto's kopen, alleen bij dealers.
En dat geldt natuurlijk helemaal voor gebruikte auto's
nog een keer:
Ik zie
VOLVO garantie
VOLVO advantadge
VOLVO assistance.
dat valt gewoon onder de vlag VOLVO
en niet volvodealer garantie
want anders zou het betekenen dat
nieuwe Volvo's onder
VOLVO garantie ook alleen bij je aankooppunt behandeld zouden worden.
de voorwaarden zijn gewoon niet goed gedefinieerd.
slechte zaak ..
Geplaatst: 11.09.2008 - 22:52
door Michael Oud
Er staat inderdaad Volvo garantie, en niet "Dealer garantie". Goede jurist kan hier vast wel wat mee.
Edit: Mits nergens anders op een andere manier omschreven.
Geplaatst: 12.09.2008 - 08:04
door plim
Is er een jurist in de zaal, die duidelijkheid kan scheppen. Want anders blijven we hier met z'n allen speculeren en zelf interpreteren.
Geplaatst: 12.09.2008 - 08:06
door Ben
plim schreef:Is er een jurist in de zaal, die duidelijkheid kan scheppen. Want anders blijven we hier met z'n allen speculeren en zelf interpreteren.
Summum zit nog in Beijing maar is soms online.
Geplaatst: 12.09.2008 - 08:22
door bart simpson
+++t blijft behelpen+++ schreef:nog een keer:
Ik zie VOLVO garantie
VOLVO advantadge
VOLVO assistance.
dat valt gewoon onder de vlag VOLVO
en niet volvodealer garantie
want anders zou het betekenen dat nieuwe Volvo's onder VOLVO garantie ook alleen bij je aankooppunt behandeld zouden worden.
de voorwaarden zijn gewoon niet goed gedefinieerd.
slechte zaak ..
dus
Bovag garantie moet ook door ieder
Bovag bedrijf worden gehonoreerd?
(op nieuwe Volvo's geeft Volvo AB
fabrieksgarantie, die is bij om het even welke Volvodealer te consumeren)