Pagina 1 van 3
Eerste auto, Volvo 440? [Update: 440 gekocht]
Geplaatst: 04.01.2009 - 14:12
door MartijnAG
Beste Volvoliefhebbers,
Ik ben op zoek naar een leuke eerste auto en tijdens mijn zoektocht op internet kwam ik steeds bij de Volvo 440 terecht. Ik vind dit best een leuke auto en hij is ook nog eens lekker ruim. En weer eens wat anders dan een VW Golf oid. Nu had ik alleen een paar vraagjes voor ik tot aankoop van een 440 overga.
- Waar moet ik op letten bij de auto. Zwakke punten e.d.
- Wat is een goede kilometerstand. Ik kom ze tegen met standen uiteenlopend van 130 tot 240k.
- Wat zijn de dingen waar je tijdens een proefrit op moet letten
- Keuze in motorisering, zit er veel verschil tussen de 1.7, 1.8 en 2.0
Alvast bedankt!

Geplaatst: 04.01.2009 - 15:08
door stefmen
Hallo,
Welkom op het forum. Er zijn al een aantal mensen geweest met exact dezelfde vraag als jou. Als je even doet zoeken dan vind je al veel antwoorden.
Ik zelf heb een 1.8i. Ik vind dit een fijne motor, en als ik me niet vergis is dit ook de meest verkochte motor in de 440 (de populairste dus).
Punten waar je op kunt letten zijn:
- Roest rondom de achterste wielkasten (bekende kwaal Volvo 440).
- Stationaire Toerental even in de gaten houden.
Verder erop letten of er geen vreemde dingen zijn die je opvallen en natuurlijk nakijken wanneer de distributieriem vervangen is. Deze moeten rond de 7 jaar en elke 80.000 km vervangen worden.
Geplaatst: 04.01.2009 - 15:14
door 440 Turbo
Goede keus!
Let bij aankoop op:
- Juistheid km-stand (is voor €2,- na te kijken op NAP-site (werkt prima).
- Slijtageplekken interieur
- Is de motor wel echt koud?
- laat de motor na proefritje stationiar draaien totdat koel-fan inslaat (houd temp goed in de gaten)
- Haal de peilstok er ens uit en kijk naar oliepeil en kleur
- bekijk de kleur van de koelvloeistof in het reservoir
- bekijk de banden goed (sommige beunhazen leggen er voor de verkoop snel 4 verschillende banden op die nog net verkoopbaar tonen).
- controleer ALLE elektronica
- Bekijk de hendel om de motorkap van binnen te openen goed, zit hier bijv smeer aan (=recente reparatie) en is deze zichtbaar vaak geopend?
- Til het vloermatje van de bestuurderzijde even op en kijk naar slijtageplekken (ik heb er gezien waarbij onder het gaspedaal een gat zat tot op het chassis)
- Controleer tijdens de proefrit het sturen en let op of de wagen netjes terugstuurt en rechtdoor gaat.
- test de remmen, de vering, uitlaat
- zet de wagen met 40km/u in zn vijf, laat de koppeling snel los en geef gas (de auto hoort nu te stotteren en ''dood'' te vallen)
- Let op de onderhoudsgeschiedenis
- Doe je huiswerk (zoek de verkoper op op Google, check het kenteken op de RDW)
- bekijk de APK-adviespunten van de meest recentste APK
- Het stationair toerental kun je testen door de wagen (bij een lage snelheid) in bijv z'n 2 te zetten en hem dan zonder het gas aan te raken laten rollen. De wagen hoort hierbij niet te gaan stotteren.
Succes!
Geplaatst: 04.01.2009 - 22:17
door lovemy440
Kilometerstand maakt niet heel veel uit, want een volvo begint pas met 200.000 en kan makkelijk tot de 600.000 lopen. Als de auto maar goed onderhouden is, dat is het belangrijkst.
En qua motoren, een 2.0 liter is vaak "afgeragt", omdat er veel power in zit, dus is het leuk om mee te spelen. Een 1.8i is een nette motor, zit genoeg power in en gaat het nog lang mee
Geplaatst: 04.01.2009 - 22:31
door bartdep
Ik heb zelf een 440 1.6 gehad enkele jaren geleden. gekocht bij 260 op de teller en verkocht bij 290. Nooit iets aan gehad behalve de distr. riem en de waterpomp is een keertje kapot gegaan.
heb nu een 460 1.8 en moet zeggen dat je de extra power wel kunt gebruiken t.o.v. een 1.6.
Het is op zich een ideale beginnersauto, want niet zwaar en dus ook niet zo duur. Verbruik ligt meestal tussen de 1:10 en 1:14 (beetje afhankelijk van motor) dus dat is ook netjes. Ik zou voor een van de laatste gaan want die zijn meestal fulloptions met leer en airco.
verder zijn er niet veel aandachtspunten, vooral de wielkasten achter willen roesten en verder de gebruikelijke dingen die je ook zou controleren bij elke andere auto.
O ja, ik zou max. 1200 uitgeven aan een 440/460. De mijne was 850 euro, een 460 1.8 luxury-line met 150.000 gelopen. Dit ter indicatie. Een 440 met kenteken ng-tn-53 moet je niet kopen want die teller is teruggedraaid (heeft de sjonnie gedaan die hem van mij gekocht had)
Geplaatst: 04.01.2009 - 22:41
door MartijnAG
Hartelijk bedankt allemaal! Ik ga even rondkijken op het forum voor meer informatie en dan deze week goed zoeken naar een leuk exemplaar. Ik hou jullie op de hoogte

Geplaatst: 05.01.2009 - 00:05
door MartijnAG
Geplaatst: 05.01.2009 - 00:20
door bartdep
Voor dat geld heb je er wel een met airco. Zou trouwens voor dat bedrag niks bij een handelaar kopen, maar gewoon bij een particulier. Zijn meestal betrouwbaarder

Geplaatst: 06.01.2009 - 18:09
door MartijnAG
Hm een leuke witte 1.8i GLE gezien. Die van de week maar eens even bekijken en testrijden

Geplaatst: 06.01.2009 - 19:24
door mightyspawn
Lekker particulier kopen, liefst oudere meneer en 1e eigenaar. Maakt niet uit als die er als een slome slak in heeft gereden. Binnen een maand merk je daar niks meer van.
Roest, vooral de wielkast randen achter. Fase 2 heeft er meer last van dan 1 en 3. Geen idee waarom. Ook uit eigen ervaring ondervonden.
Voor de rest een degelijke wagen waar je een hoop veilige km mee kunt hebben zonder veel problemen. Mits goed onderhouden.
Achterbak wil nog weleens lekken, dus op lekkages letten. Spreek ik wel over de 460. Nooit een 440 gereden namelijk.
Geplaatst: 07.01.2009 - 01:24
door arjen-440
440 kun je je bijna geen buil aan vallen,
onderdelen zijn relatief goedkoop en je kan eigenlijk alles wel zelf doen
simpele techniek en je kan overal lekker bij

echt fijne kar, voel wel of de bak goed schakeld
hij moet makkelijk in alle versnellingen gaan
mijn bak liep er namelijk na een week na aankoop al van tussen
maar voor €150 heb je een nieuwe van de sloop

Geplaatst: 07.01.2009 - 11:04
door mightyspawn
idd, iedere sloop heeft er wel enkele rond liggen, onderdelen kosten geen cent (behalve bij Marans in Veldhoven) en alles redelijk makkelijk zelf te doen. Niet die auto's van tegenwoordig dat wanneer je een lampje wilt vervangen de halve motorruimte moet leeg halen.
Geplaatst: 07.01.2009 - 13:11
door arjen-440
mightyspawn schreef:idd, iedere sloop heeft er wel enkele rond liggen, onderdelen kosten geen cent (behalve bij Marans in Veldhoven) en alles redelijk makkelijk zelf te doen. Niet die auto's van tegenwoordig dat wanneer je een lampje wilt vervangen de halve motorruimte moet leeg halen.

je neemt me de woorden uit de mond
Geplaatst: 07.01.2009 - 14:09
door MartijnAG
Ook voor iemand zonder al teveel technische kennis? Of komt dat vanzelf

Geplaatst: 07.01.2009 - 14:28
door schaefer
Dat komt vanzelf wel. Goed onthouden hoe je zaken loshaalt en er eventueel tussendoor wat foto's van maken. Zorg voordat je aan klussen begint dat je in ieder geval fatsoenlijk gereedschap e.d. hebt. Iemand met enige autokennis in de buurt is natuurlijk ook altijd makkelijk, maar je hebt altijd 't forum nog
suc6
Geplaatst: 07.01.2009 - 16:48
door MartijnAG
Geplaatst: 07.01.2009 - 16:52
door leip11
deze heeft geen elektrische ramen. slinger zit net achter het stuur.
wel een mooie armsteun daar. leuke mooie optie.
timo
Geplaatst: 07.01.2009 - 17:56
door Blade
alleen heb je niks aan die armsteun omdat ie te laag zit :? is meer een opbergvakje. Leukevolvo, zo op de foto's weinig roest te zien. Alleen weinig opties, en daar zul je later denk ik wel spijt van krijgen als je deze auto koopt.
Geplaatst: 07.01.2009 - 18:44
door MartijnAG
Opties zijn inderdaad niet zo ruim als ik bij andere heb gezien inderdaad. De opties die vermeld staan: bumpers in carrosseriekleur, centr.vergrendeling, deelb. achterbank, getint glas, radio/CD, stuurbekrachtiging. Hoofdsteunen achter, Middenarmsteun, Bestuurdersstoel in hoogte verstelbaar, Radiovoorbereiding, Middenarmsteun achter, Stootstrips zijkant, Ruimtebesparend reservewiel. verstelbare lendesteunen, verstelbare rug, contactslotlicht.
Nu maar weer even het net af speuren

Want wil wel een beetje een leuk exemplaar hebben natuurlijk.
Geplaatst: 07.01.2009 - 20:26
door Shockwave
Nou, nogal wat opties zitten er sowieso op of wil ik geen optie noemen!
Zover ik weet heb ik een kale versie van de 440, maar daar zitten alle punten ook op uitgezonderd deelbare achterbank en stuurbekrachtiging.
Want wil wel een beetje een leuk exemplaar hebben natuurlijk.
Moet allicht eentje met meer opties tegen zelfde prijs ergens staan.