Pagina 1 van 1
Schoonmaken bekleding
Geplaatst: 01.02.2009 - 22:00
door medio
Ik ben sinds drie maanden in bezit van mijn 3e V70 (D5, MY 2006).
De bekleding is weer half leder, maar de stof heeft een ribbel.
Ik merk dat er in die ribbels vuil komt die je niet met de stofzuiger even weghaalt. Een doekje er langs werkt ook niet. Ik heb de auto bij een dealer gekocht en de bekleding zag er (toen) als nieuw uit. Het moet dus wel schoon te maken zijn. Wie heeft voor mij tips ???
Geplaatst: 01.02.2009 - 23:00
door Driven2Shine
Ik zou beginnen met een leer reiniger en eventueel opnieuw voeden.
Heb je er misschien een foto van hoe het er uit ziet ?
Geplaatst: 02.02.2009 - 08:35
door V70 T5 assen
Medio,
Toen ik mijn V70 kocht was het van binnen een uitgeleefd hok.(vol leder sandstone)
Uiteraard het leer goed behandeld , en mijn schoonmoeder had nog een jerrycan staan van Selfon Extract tapijtreiniger sproei-extractie.
Hoe ze eraan komt geen idee maar de vet en chocolade vlekken op het tapijt en balpen inkt op de hemel waren er in een poep en scheet af.
Even een beetje op een doekje en wrijven maar , daarna even met een doekje met water en klaar.
De fabrikant van het goedje is Lever Otares
En ze zitten in Maarsen en Enschede.
Geplaatst: 02.02.2009 - 11:05
door T5je
En hoe onderhoud je het leer? Heb ook leren bekleding en zie wat slijt plekken komen. Ervaring met goed spul dat er niet na drie keer uitstappen af is?
Geplaatst: 02.02.2009 - 11:12
door V70 T5 assen
@ T5je
Daarvoor zul je toch met lederverf aan de gang moeten .
Volgens mij is die verf gewoon te koop voor bankstellen thuis
En als jou kleur erbij zit.... maar of het in je auto er dan mooier op wordt .
Als het om 1 of 2 plekken gaat heb je ook van die restyle bedrijven dan zou ik er zelf niet aan beginnen
Geplaatst: 02.02.2009 - 14:14
door Armin
Als je goede kwaliteit leerverf heb blijft het goed en lang zitten en zie je er niets van.
Ik had het in mijn 850 en heeft er 2 jaar opgezeten (daarna heb ik de 850 verkocht).
Ik heb de leerverf bij de leerlooier in Den Haag gehaald, deze sturen ook op.
www.leerlooier.nl
Geplaatst: 02.02.2009 - 22:03
door medio
Heren, het gaat mij niet om het leer maar om de stof.
De stof is geribbeld. Ik hoop dat jullie op de foto een indruk krijgen van de bekleding
Geplaatst: 02.02.2009 - 22:36
door V70 T5 assen
V70 T5 assen schreef:Medio,
Toen ik mijn V70 kocht was het van binnen een uitgeleefd hok.(vol leder sandstone)
Uiteraard het leer goed behandeld , en mijn schoonmoeder had nog een jerrycan staan van Selfon Extract tapijtreiniger sproei-extractie.
Hoe ze eraan komt geen idee maar de vet en chocolade vlekken op het tapijt en balpen inkt op de hemel waren er in een poep en scheet af.
Even een beetje op een doekje en wrijven maar , daarna even met een doekje met water en klaar.
Dit is voor de stof Medio
Heb net ff gegoogled (mooi woord he!) dat spul is nog gewoon te koop.
Het is daarna ook vuilafstotend ..
Succes!
De fabrikant van het goedje is Lever Otares
En ze zitten in Maarsen en Enschede.
Geplaatst: 03.02.2009 - 12:10
door T5je
Medio: zag wel dat het om het stof ging maar maakte misbruik van jouw vraag om die van mij te stellen. Op de foto zie ik niet wat je bedoelt. Het ziet er prachtig en strak uit.
V70 T5 Assen en Admin: Als ik de leerverf wil bestellen zal ik toch wel een kleur op moeten geven. Enig idee hoe dat in zijn werk gaat? Heb je hier ook ral-codes voor en zo ja, welke geldt dan voor donkergrijs in een Volvo? Of is er een site waar ik de kleuren met hun codes kan vinden?
Alvast dank.
Geplaatst: 03.02.2009 - 12:16
door V70 T5 assen
1 ding weet ik wel Ral kleuren zijn niet altijd dezelfde pas daar mee op!
Misschien wil dat bedrijf v/d verf wel een kleurstaal opsturen zodat jij even onder diverse licht omstandigheden goed de kleur kunt kiezen.
Geplaatst: 03.02.2009 - 20:52
door T5je
Goed idee. Zal ze eens bellen en vragen wat er mogelijk is.
Geplaatst: 03.02.2009 - 21:26
door mrrveenman
Medio, wat ik meestal gebruikte in mijn auto's (waren geen volvo's, maar wel stoffenbekleding) was normale tapijtreiniger gewoon in de supermarkt of drogist te koop. Eerst een klein stukje uittesten. Maar bij mij ging het altijd goed.
Het is poeder wat je op de stof doet en daarna met de stofzuiger weghaald. Je bent dan van bijna alle vlekken af.
Geplaatst: 03.02.2009 - 22:04
door Driven2Shine
Ik kan je eventueel een Smart Carpet tester toesturen.
Dit zijn mini flesjes van 50ml met een spraykop er op speciaal om tapijten en bekleding te reinigen.
Je komt volgens mij een heel eind met een mini verpakking en als het bevalt kun je altijd nog een grotere verpakking aanschaffen.