Pagina 1 van 1
Uitvallen van D5 a.g.v. probleem electrisch circuit.
Geplaatst: 15.02.2009 - 21:48
door FrankvM
Alsof de stroom steeds onderbroken wordt. Het duurt van een fractie van een seconde tot een halve minuut. Op het dahboard gaat er van alles aan en uit, de toeren teller schiet steeds naar nul en weer terug. Daarna rijdt de auto weer of er niets aan de hand was, alleen de cruise control doet het dan enige tijd niet meer.
Het betreft een D5 V70 uit 2002. km 227000
Bij uitlezing van de computer zijn er geen fout meldingen. Ook bij de storingsoverzichten van Volvo-Nederland is dit probleem onbekend.
Geplaatst: 15.02.2009 - 21:57
door Trucker
Hoi Frank
Bij mijn vorige auto (V70 170pk van 2002) heb ik dat pobleem ook één keer gehad
Wat het pobleem geweest is kon mijn dealer ook niet zeggen , de peugeot van mijn vriendin had ook dat probleem
maar daar kon men ook geen andere oplossing geven dan de sleutel er uithalen en weer opnieuw starten
een soort van reset van het systeem.
succes
Geplaatst: 15.02.2009 - 23:28
door Gast
Kan zitten in de stekker verbinding naar je dashboard of mogelijk iets in deze richting:
http://www.volvo-forum.nl/viewtopic.php?t=12875
Geplaatst: 16.02.2009 - 00:41
door Ramon&Ramon
Dat probleem is bekend er is een topic over4 dit probleem met de oplossing,even zoeken dus.
Het probleem is de processor in de tellerunit..
Er is een bedrijf die ze repareerd,dat staat als het goed is bij het topic
Geplaatst: 16.02.2009 - 00:42
door Ramon&Ramon
Zoek even op dim,zo heet dat onderdeel
Geplaatst: 16.02.2009 - 00:44
door Ramon&Ramon
Vreemd dat ze bij Volvo zeggen dat dit probleem niet bekend is,er is zelfs een service bulletin van!
Geplaatst: 16.02.2009 - 00:53
door Ramon&Ramon
http://www.verotronics.nl
Dit bedrijf repareed deze tellerunits voor een redelijke prijs
Geplaatst: 16.02.2009 - 09:25
door edraket
Volgens mij stopt de auto er ook mee, of begrijp ik dat verkeerd? Als dit het geval is lijkt het me niet dat dit door de tellerunit wordt veroorzaakt.
Geplaatst: 16.02.2009 - 12:29
door FrankvM
Iedereen hartelijk bedankt voor de reactie. Het helpt mij een stuk verder.Ik heb Verotronics gebeld, en het is niet de processor van de tellerunit (want dan zou de auto blijven doorrijden), maar vermoedelijk de semkast.
Frank
Geplaatst: 16.02.2009 - 15:25
door marcelg
toen ik me d5 2002 kocht was er een slecht contact van de zekeringskast naar de boorcomputer, daar door stopte de motor er ook mee en gingen alle lampen op het dashboard branden.
is de grote stekker die naast de zekeringen zit (motorruimte) die het probleem veroorzaakte. ff loshalen en contactspray in spuiten. en weer vastzetten.
gr
marcel
Geplaatst: 16.02.2009 - 15:56
door V70 T5 assen
marcelg schreef:toen ik me d5 2002 kocht was er een slecht contact van de zekeringskast naar de boorcomputer, daar door stopte de motor er ook mee en gingen alle lampen op het dashboard branden.
is de grote stekker die naast de zekeringen zit (motorruimte) die het probleem veroorzaakte. ff loshalen en contactspray in spuiten. en weer vastzetten.
gr
marcel
Heb weinig ervaring op dit gebied , maar ivm airbag storingen enz .
Zal dit wel op de juiste manier moeten gebeuren lijkt me , was het niet sleutel ik stand 2 , dan accu los???
Geplaatst: 16.02.2009 - 17:44
door bartv70
Ramon&Ramon schreef: Vreemd dat ze bij Volvo zeggen dat dit probleem niet bekend is
???????Het is vreemder als ze een probleem erkennen.
Het is net als alle aggressie meldingen in het OV, het zijn er honderden per jaar, maar zolang je als bedrijf roept dat het incidenten zijn, wordt er niets aan gedaan.....zo makkelijk
Geplaatst: 16.02.2009 - 22:03
door marcelg
in de comp zal zeker foutmeldingen staan bij deze klacht, maar met contact uit zal het geen problemen geven.(tenminste bij mij)
schijnt dat er vocht onder de stekker kan komen vooral als jeje motorruimte afspuit of mer hoge druk door de grill.
waardoor contact minder wordt
V70 T5 assen schreef:marcelg schreef:toen ik me d5 2002 kocht was er een slecht contact van de zekeringskast naar de boorcomputer, daar door stopte de motor er ook mee en gingen alle lampen op het dashboard branden.
is de grote stekker die naast de zekeringen zit (motorruimte) die het probleem veroorzaakte. ff loshalen en contactspray in spuiten. en weer vastzetten.
gr
marcel
Heb weinig ervaring op dit gebied , maar ivm airbag storingen enz .
Zal dit wel op de juiste manier moeten gebeuren lijkt me , was het niet sleutel ik stand 2 , dan accu los???