Pagina 1 van 1
Steenslag bijwerken
Geplaatst: 19.02.2009 - 17:02
door olav
Met het voorjaar in aantocht wil ik binnenkort wat kleine steenslagschades gaan bijtippen.
Hiervoor heb ik zo'n originele Volvo lakstift, maar hoe krijg ik het resultaat nu het mooist, zonder de hele auto opnieuw te hoeven polijsten of speciale poetsmachines aan te schaffen?
Ik meen ergens iets gelezen te hebben over plakband dat je op de nog natte verf plakt, maar kan me niet voorstellen dat ik eerst het putje in de lak met een drupje verf volzet en er dan weer plakband op ga plakken. Of wel?
Voorlopig houd ik het op het plekje goed ontvetten, drupje lak in het putje laten vloeien en niets meer aan doen, maar als het beter kan dan hoor ik het graag!
Groet, Olav
Geplaatst: 19.02.2009 - 17:40
door Armin
Met een coctail prikker het puntje een beetje lak op doen en dit dan aantippen op het plekje. Het kwastje is vaak te dik.
Geplaatst: 19.02.2009 - 19:35
door Carfreak
Denk nog eens goed na of je het gaat doen. Met bijstippen loop je de kans dat het lelijker wordt dan het was. Informeer eens naar airbrush herstel. Dat schijnt erg mooi te worden.
Geplaatst: 19.02.2009 - 20:45
door Nautik
Bijtippen doe het dan met een cocktailprikker om de hoeveelheid verf te beperken en het niet naast je steenslag te smeren.
Geplaatst: 20.02.2009 - 11:03
door Armin
En de lak welke gebruik wordt met die airbrush techniek is heel zacht. Met een beetje goede poets is er al een deel weg.
Geplaatst: 20.02.2009 - 11:12
door Driven2Shine
Bijtippen met een cocktail prikker inderdaad omdat de kwast 99 van de 100 keer te dik is voor het putje.
Daarna wetsanden en machinaal polijsten voor het beste resultaat.
Hou er rekening mee dat ook al wetsand je het er een redelijke kans is dat je het blijft zien al is het dan wel een stuk verminderd.
Geplaatst: 20.02.2009 - 11:50
door olav
Dank voor de cocktailprikkertip, met dat kwastje schiet het inderdaad niet op (of juist wel natuurlijk, lekker schilderen).
Het gaat maar om enkele kleine putjes, niet de moeite waard om voor te gaan spuiten. Ik heb vooral geen zin in de start van roestvorming, dus afdichten met lak lijkt me een mooi begin. Mocht er nog eens een reden zijn om te gaan spuiten dan kan het verder toch geen kwaad dat er wat putjes zijn volgezet met lak.
Aan wetsanding waag ik me niet, ik ken mezelf :?
Maar het verhaal over het putje vol zetten met lak en daarna plakband er overheen plakken komt jullie niet bekend voor? Leek me ook al zo raar, maar je weet maar nooit.
Groet, Olav
Geplaatst: 20.02.2009 - 18:10
door Carfreak
Roestvorming door steenslag bij een V70 uit 2002?
(als dat idd kan gebeuren hoor ik het graag)
Geplaatst: 21.02.2009 - 09:26
door olav
Geen vrees, er roest nog niets

. En dat hou ik graag zo, vandaar een tipje lak in die paar steenslagputjes.
Groet, Olav
Geplaatst: 31.05.2009 - 23:57
door Mart van der Steeg
Heb ik op mijn S60 laten zetten (voorkant, lampen, handgrepen, bumpers e.d.):
Kunststof Coatings Nederland (KCN), te Zevenhuizen, (Z.H.) is per 1 mei 2006 officieel dealer geworden van Armourfend® lakbescherming. Armourfend® lakbescherming is een systeem ontworpen voor de bescherming van autolak van auto's in vooral de duurdere prijsklassen, door middel van een transparante opgeplakte folielaag. Ondanks claims van autofabrikanten over hun superharde en extra beschermende laksoorten is kleine lakschade als gevolg van steenslag, vliegende insecten en kleine parkeerschades aan de orde van de dag.
Deze transparante folie is kras-, slag- en stootbestendig en kan op ieder schoon, vlak of bol oppervlak worden aangebracht. Behalve lakschade wordt door deze methode roest voorkomen. De waarde voor de autobezitter ligt behalve verfraaiing dan ook in bescherming én waardebehoud van zijn bezit.
Geplaatst: 01.06.2009 - 09:45
door janpie
Maar een S60 of een V70 roest toch niet .
Volgens mij is de motorkap van aluminium , achterklep van kunstof , deuren ook van aluminium.. En de rest van Gegalvaniseerd staal.
Geplaatst: 01.06.2009 - 11:41
door Mart van der Steeg
Geen idee eigenlijk. Maar ook steenslag en krassen op kunststof is lelijk. En de folie kan glasbreuk van (mist)lampen ook voorkomen. Er zijn dus meerdere voordelen.
Geplaatst: 01.06.2009 - 11:50
door BlackcurrantV70
Heeft er iemand ervaring met dit bedrijf :
http://autokrassen.nl/index_flash.html
Vrgr
Ivo
Geplaatst: 01.06.2009 - 12:45
door Rob2u
janpie schreef:Maar een S60 of een V70 roest toch niet .
Nou....., dat dacht ik ook!
Maar even geleden zag ik een paar bruine blaasjes aan de onderrand van het achterspatbord, zo tegen de plastic binnenkuip aan :evil: , het bleek gelukkig wel alleen oppervakkig te zijn. En toen ik hiervoor bij een schadehersteller was werd gezegd: "... dat het een bekende plek voor roestvorming was bij Volvo....".
Wel kreeg ik nog de tip mee om de blaasjes weg te schuren en om hierover bodycoating te spuiten.
Geplaatst: 01.06.2009 - 18:23
door janpie
:eeeek: hooon .. roest??
regelmatig schoon maken met een hd spuit dan maar he
Geplaatst: 01.06.2009 - 21:30
door HansEindhovenV70
klopt langs de randen van de spatborden achter gaan de V70N's roesten. Het is dan ook verstandig om de plastic binnenbakken eens los te halen, popnagels doorboren, de zaak daarachter eens goed schoon te maken en te tectyleren....
Geplaatst: 05.06.2009 - 22:51
door Autoshampoo
Daar heb ik zeker ervaringen mee. Er liep een 70 centimeter brede kras over de achterklep en die hebben ze prima weggewerkt. Ook een flinke kras tot het metaal op het portier hebben ze prima weggewerkt. Wij weten dat het er zit, niemand anders. Als service hebben ze ook de krasjes meegenomen bij de benzineklep (stomme vorige eigenaar!

)
Geplaatst: 05.06.2009 - 23:58
door BlackcurrantV70
Autoshampoo, wat was de kostprijs hiervoor ?
Geplaatst: 06.06.2009 - 21:06
door Autoshampoo
Ivo Philips schreef:Autoshampoo, wat was de kostprijs hiervoor ?
Per kras €80,-. Wij hadden er 2, dus €160,-
Erg netjes gegaan en m'n vader (ik was niet mee) heeft z'n ogen daar uitgekeken want er staan de meest dure auto's (Lambo's, Porches, noem maar op!).
Ik denk dat ze ook wel een techniek hebben om steenslag weg te werken.