Pagina 1 van 1

Verstopte remleiding

Geplaatst: 29.03.2009 - 14:59
door markwprins
Sinds enkele weken staat mijn 164 stil met remproblemen. Nu het weer weer wat beter is ben ik er maar eens onder gekropen om het probleem te zoeken.

Het probleem was: Helemaal geen remdruk

Wat ik gedaan heb is het systeem ontluchten. Ik kwam er achter dat rechts achter bijna geen remvloeistof uit de ontluchtingsnippel kwam. Het bleek te liggen aan de flexibele slang die vanaf dat "druk-verdeler-ding" net voor de achteras naar de remleiding van de achteras naar de cilinder loopt. Deze zit helemaal verstopt. Deze ga ik dus vervangen.
Ik heb ook dat "druk-verdeler-ding" een paar keer 'ontlucht', er kwam eerst heeeel vieze vloeistof uit, nu is het mooi en helder weer.

Maar nu mijn vraag: Hoe kan het dat door een zo'n verstopte remleiding alle druk uit het systeem weg is? Het vloeistof reservoir is namelijk helemaal leeg gelopen toen de auto stil stond.

Mijn antwoord: Ik denk dat de leiding lek is geweest en er wellicht vuil in is gekomen, door de lekke leiding is het systeem eerst leeg gelopen en daarna door het vuil verstopt geraakt.

Geplaatst: 29.03.2009 - 15:43
door Iroll
Deze flexibele slangen raken verstopt doordat ze van binnen imploderen, de binnenvoering laat los van de buitenmantel. Vervang ze maar allemaal, als er een gaat volgt de rest binnenkort. Maar dit veroorzaakt geen lek, daar zou ik eerst eens naar op zoek gaan. Het kan zijn dat de remvloeisof in de rembekrachtiger beland door een inwendig lek daarin Dat zie je dus niet. remedie in dat geval is de bekrachtiger vervangen. Duur geintje. Maar eerst alle mogelijke lekplekken na lopen zoals remklauwen, hoofdremcylinder etc.

Geplaatst: 29.03.2009 - 15:52
door markwprins
Hmm, daar was ik al bang voor. Ik ben ook erg bang dat de hoofdremcilinder kapot is. Na het ontluchten van enkele cilinders moet de druk op het rempedaal toch hoger worden? Dat wordt hij bij mij niet...

Nog een vraagje: Hoe controleer je of de remklauwen niet lekken? Moeten ze dan helemaal van de schijven af, of is het voldoende als er geen vloeistof uit de nippels of slangen komt?

Geplaatst: 30.03.2009 - 16:16
door markwprins
Ik ben net terug van de Volvo handelaar hier in de buurt. Twee nieuwe remslangen rijker. Maar een snelle check zei dat mijn hoofdremcilinder de geest heeft gegeven.
Ik heb de twee boutjes los gehaald en hem iets van de bekrachtiger getrokken. Het contactoppervlak was vochtig wat duidt op een kapotte hoofdremcilinder... Hij is besteld.

Geplaatst: 30.03.2009 - 16:47
door Iroll
Okay, probleem opgelost, hoef je niet weer alles los te gooien! Denk erom dat je voor het ontluchten de remsensor eruit draait in het verdeelblok. Weer terugplaatsen als je helemaal klaar bent met ontluchten en denk om de juiste volgorde van het ontluchten. Zie haynes of green manual. Succes.

Geplaatst: 13.04.2009 - 12:37
door markwprins
Hij remt weer als een malle!

Alleen nu sist de rembekrachtiger in het begin even. Als ik dan op die slang druk welke er uit komt, dan is het over. De aansluiting zit er ook erg losjes op, maar ik krijg hem niet vaster. Is hier een speciale skill voor nodig?

Geplaatst: 13.04.2009 - 19:31
door whitehorsekart
Je moet hem eruit kunnen klikken en dan met een klein beetje siliconenkit weer monteren.

Geplaatst: 14.04.2009 - 13:17
door markwprins
Ok, ga ik dat even regelen. Bedankt voor de tips, ook van Iroll natuurlijk ;)

Groeten,
Mark