Pagina 1 van 1

sidebars monteren op de XC90

Geplaatst: 02.05.2009 - 20:25
door paulh
Beste Forummers, vandaag de sidebars gemonteerd op mijn XC90. Niet zo moeilijk, als je het even goed plant.

Ik heb het voordeel dat ik aan een dijkje woon, en dus aan de rand kan parkeren, zodat ik makkelijk 'onder' de auto kan. Zie de foto's hieronder ....

Eerst de sidebars (tweedehands gekocht) goed schoonmaken, nu kan je er nog makkelijk bij!
Stap 2: originele bouten uit de Volvo draaien, zie foto's voor en achter. Ze zijn heel simpel te herkennen, aan de sidebars kan je zien welke het moeten zijn. De bouten die eruit komen zijn kort, de bouten die je moet hebben zijn heel lang.
Stap 3: alle spulletjes klaar leggen. Het blijkt dat de bouten aan de achterkant dikker zijn dan aan de voorkant, en ook langer. Dus je hebt: vier lange dikke bouten en vier kleinere, en 16 'karrosserieringen' zoals ze heten, 8 in maat 10 en 8 in maat 12 (voor en achter). Ik bleek er een paar te missen, dus ... even naar de bouwmarkt (stap 4).
Vreemd trouwens dat de bouten verschillende maten hebben, dus ook de ringen en de moeren. Je hebt dus wat verschillende (dop)sleutels nodig, in elk geval 14 en 17 (hoewel misschien 16 daar beter was geweest)
Stap 5: hier heb je twee personen voor nodig, om de sidebar over de hele lengte recht onder de auto te houden. Bouten indraaien en goed vast zetten
Stap 6: de andere kant
Stap 7: doe een paar stappen terug en geniet van het resultaat !
Al met al een uur werk ongeveer!

(en stap 8, op naar het volgende deelproject)

groet,

Paul

Re: sidebars monteren op de XC90

Geplaatst: 06.01.2016 - 09:10
door Spin!
Even een opgraving,

Ik heb dezelfde sidebars. Ik mis alleen de 8 bouten waarmee je ze onder de xc bevestigd. Weet iemand de maten van deze bouten? Alvast dank!

Re: sidebars monteren op de XC90

Geplaatst: 06.01.2016 - 12:37
door Rob Bakker
Misschien dat Deze Link je helpt.

Re: sidebars monteren op de XC90

Geplaatst: 10.01.2016 - 02:09
door marcelV70R
nee Rutger, dan heb je niks meer aan die side bars
je kunt ze net zo goed weg gooien
die bouten zijn absoluut NIET meer te krijgen!!! :-)
ach weet je wat, geef maar aan mij dan gooi ik ze wel voor je weg

Marcel

Re: sidebars monteren op de XC90

Geplaatst: 12.01.2016 - 21:27
door Spin!
marcelV70R schreef: nee Rutger, dan heb je niks meer aan die side bars
je kunt ze net zo goed weg gooien
die bouten zijn absoluut NIET meer te krijgen!!! :-)
ach weet je wat, geef maar aan mij dan gooi ik ze wel voor je weg

Marcel
Ha! Ja dat dacht ik wel :bandit:
Rob Bakker schreef: Misschien dat Deze Link je helpt.
Dank voor de link! Dit is exact wat ik zocht. Sorry Marcel, maar ik haal ze maar weer van de stoep af. Ze waren gelukkig nog niet opgehaald door de oudijzerpool.

Re: sidebars monteren op de XC90

Geplaatst: 12.01.2016 - 22:42
door Frederik Welvaert
paulh schreef:...
Dus je hebt: vier lange dikke bouten en vier kleinere, en 16 'karrosserieringen' zoals ze heten, 8 in maat 10 en 8 in maat 12 (voor en achter). Ik bleek er een paar te missen, dus ... even naar de bouwmarkt (stap 4).
Vreemd trouwens dat de bouten verschillende maten hebben, dus ook de ringen en de moeren. Je hebt dus wat verschillende (dop)sleutels nodig, in elk geval 14 en 17 (hoewel misschien 16 daar beter was geweest)
...
Volgens mij klopt er iets niet aan je sleutels... Ik zie in de beschrijving staan dat er gebruik wordt gemaakt van M8, M10 en M12 bouten. M8 heeft een kop van 13mm, M10 17mm en M12 19mm.
Of gebruikt ons geliefde merk afwijkende maten?

Nuja, doet er niet toe, het resultaat mag gezien worden! Maakt de XC wel wat dikker! Hoe zit het bij in en uitstappen eigenlijk? Ik heb ooit met iemand meegereden die running boards op zijn VW Touareg gemonteerd had. Die dingen waren zo breed dat je bijna uit de auto moest springen, en bij het instappen sleepte ik erlangs waardoor mijn broek vuile vegen kreeg.

Re: sidebars monteren op de XC90

Geplaatst: 13.01.2016 - 19:45
door BlackcurrantV70
Ik heb had ze ook op mijn XC60 laten monteren maar ergerde me er snel aan, elke keer bij uitstappen kom je er met de achterkant van je been (kuit) tegen, dus elke keer vuile broek, de running boards van de XC60 zijn ook te smal om er te gaan op staan.