Pagina 1 van 1
-12 graden in Mei ?
Geplaatst: 11.05.2009 - 08:44
door piotrV70
Sinds een paar weken is de weergave van de temperatuur in m'n V70 een beetje van slag: -12 op het display terwijl het toch echt een graad of 20 boven nul is. Daarnaast heb ik het idee dat de hele temperatuurregeling in de auto een beetje van slag is. Sensor ? Software ?
Verder vraag ik me af of de ventilator/aanjager van de climatronic automatisch harder moet gaan draaien als ik de temperatuur op low zet. Bij m'n vorige (VAG) auto's werkte het nl op die manier.
Geplaatst: 11.05.2009 - 09:21
door Trucker
Hoi
Hebben wij ook gehad,
de buitentemperatuur meter van onze V70 gaf in januari +28 aan
en het rechter portier raam werkte ook niet meer naar behoren , ben toen naar de dealer geweest en die heeft de softwaer van de rechter raam module na gekeken en daar zat het probleem in
even softwaer update en alles is weer goed.
Geplaatst: 11.05.2009 - 10:12
door Hans
KIjk eens achter dat roostertje van de temp. sensor in je dashboard. Zit vaak een dikke pluk stof in.
Geplaatst: 11.05.2009 - 11:23
door Thijs
Hans, deze meet toch geen buitentemperatuur?
Zelfedit: Sorry, tweede gedeelte niet gelezen :oops:
Piotr, blaast hij wel koude lucht dan?
Geplaatst: 11.05.2009 - 11:30
door piotrV70
Tarman T schreef:Hans, deze meet toch geen buitentemperatuur?
Zelfedit: Sorry, tweede gedeelte niet gelezen :oops:
Piotr, blaast hij wel koude lucht dan?
Ja, hij blaast vooral koude lucht. Bij lange ritten wordt het steeds kouder in de auto.
Iemand ook antwoord op de vraag of de snelheid van de aanjager ook automatisch geregeld wordt ?
Geplaatst: 11.05.2009 - 11:35
door Thijs
Als je de knop bovenaan op auto hebt staan regelt hij bij mij automatisch de aanjagersnelheid. Pas als je het draaiknoppie links bediend gaat hij een vast toerental draaien, al naar gelang je het knoppie verdraaid harder of zachter.
Ik zou idd ook even naar de vervuiling kijken achter het roostertje midden op de ac unit waar Hans het over heeft. Als daar teveel stof op zit kan hij de juiste temperatuur ook niet meer meten en gaat hij een verkeerde luchttemperatuur inblazen in het interieur!
Geplaatst: 11.05.2009 - 11:57
door piotrV70
Tarman T schreef:Als je de knop bovenaan op auto hebt staan regelt hij bij mij automatisch de aanjagersnelheid. Pas als je het draaiknoppie links bediend gaat hij een vast toerental draaien, al naar gelang je het knoppie verdraaid harder of zachter.
Ik zou idd ook even naar de vervuiling kijken achter het roostertje midden op de ac unit waar Hans het over heeft. Als daar teveel stof op zit kan hij de juiste temperatuur ook niet meer meten en gaat hij een verkeerde luchttemperatuur inblazen in het interieur!
hm, dat doetie bij niet. Toerental van de aanjager verandert alleen als ik zelf aan het knopje draai. Op stand "Auto" veranderd het toerental niet.
Stof zal ik even checken, deze week ook maar even laten uitlezen.
Bedankt voor de tips allemaal !
Geplaatst: 11.05.2009 - 12:01
door Thijs
U welcome!
Je kan hem met de stofzuiger uitzuigen, maar wees voorzichtig, niet de zuigmond volledig eroverheen zetten, dan "zuig" je het fannetje erachter of het meetelementje wellicht stuk.. Je kan ook het AC paneel er even uithalen, en dan voorzichtig vanaf de achterkant terug naar voren blazen met de mond! (Niet spugen haha)
Succes!
Geplaatst: 11.05.2009 - 13:42
door Hans
Als je alles op "auto" hebt staan moet de aanjagersnelheid zelfstandig de snelheid regelen.
Ik denk toch dat er meer aan de hand is als een pluk stof. Langs een dealer of specialist en uitlezen dat ding. Meestal kunnen ze je dan heel snel vertellen welke storing je hebt.
Geplaatst: 11.05.2009 - 15:02
door janpie
Je kan hem met de stofzuiger uitzuigen, maar wees voorzichtig, niet de zuigmond volledig eroverheen zetten, dan "zuig" je het fannetje erachter of het meetelementje wellicht stuk.. Je kan ook het AC paneel er even uithalen, en dan voorzichtig vanaf de achterkant terug naar voren blazen met de mond! (Niet spugen haha[/quote]
Oke ..Dat wist ik ook niet
Had ook al het idee dat ie TE koud werd :thumbright: [quote]
Geplaatst: 11.05.2009 - 16:39
door Hans
Bij de oudere modellen (tot 2005) kun je heel eenvoudig het aircopaneel losmaken. Je kunt dan ook het ventilatortje mooi schoonmaken wat ook vaak wat lawaai gaat maken na verloop van tijd.
-accu los, twee minuten wachten
-pennehouder lostrekken
-twee torkxen losdraaien
-aircopaneel van onder lostrekken en stekkers eruit
-ventilator is zichtbaar en met wat minigereedschap los te maken.
Contact pas weer aan als je alles aangesloten hebt, niet bedenken om fijn de radio aan te zetten terwijl je aan het knutselen bent want alle airbags gaan in storing!!!
Geplaatst: 11.05.2009 - 19:41
door piotrV70
@hans: supertip ! Dat is het gebrom wat ik hoor
Update: auto uit laten lezen en geen fouten gevonden.
Symptomen:
Af en toe verkeerde weergave buitentemperatuur
Aanjager gaat niet harder blazen bij airco op standje koud in een warme auto
Interieur wordt tijdens een lange rit te koud, thermostaat moet naar 24/26 graden
Airco werkt dus wel goed
Kachel op standje heet geeft niet echt warme luchtstroom
We zoeken verder, ik ga eerst de brom verhelpen
Update 12/5: hij doet het weer ! Het aanjager euvel lijkt spontaan te zijn verholpen: kachel op warm gedraaid en een paar keer op "Auto" drukken, aan, uit, aan, uit en opeens begon de aanjager te loeien. Schijnbaar heeft er ergens een klep ofzo vastgezeten.
Foutieve weergave van de buitentemperatuur staat er waarschijnlijk los van, binnenkort maar eens de sensor(s) in de spiegels vervangen.
Geplaatst: 29.05.2009 - 09:17
door piotrV70
Update-je: de "brom" is terug. Er zat idd een hoop stof in het ventilatortje, schoongemaakt en toen was het eventjes goed maar nu is de brom weer terug. Iemand een onderdeelnummer/prijs ?
Geplaatst: 29.05.2009 - 09:33
door Hans
Poeh... het onderdeelnummer van het ventilatortje heeft hier wel eens gestaan.....een paar jaar geleden.....
gevonden!
Geplaatst: 29.05.2009 - 12:32
door piotrV70
Bedankt Hans. Ik zie dat'ie in 2005 al een dikke 80 euro kostte. Komen nog 2 nieuwe buitentemperatuursensors bij. Zitten we weer op ruim 100 euro

Geplaatst: 02.06.2009 - 08:39
door piotrV70
Iemand ervaring met het zelf vervangen van de buitentemp sensors ? Is het goed te doen ?
Geplaatst: 08.06.2009 - 09:32
door piotrV70
Ik heb de buitenspiegel even losgedraaid maar daar schiet ik niet zoveel mee op. Dan heb ik een spiegel die vastzit aan twee kabels. Hoe/wat moet verder losmaken om bij de sensor te komen ?