Pagina 1 van 1

Onderdelen voor Volvo

Geplaatst: 16.06.2009 - 00:37
door free2music
Ik rijd nu al mijn vierde volvo. Eerst een 240DL, daarna een 240GLE, vervolgens een 940 Turbo Polar en nu een S80 2.9 Comfort. Allemaal op gas behalve de laatste. Ik rij niet meer zoveel. Bedrijfje aan huis.
Door de jaren heen heb ik eigenlijk weinig problemen met mijn auto's gehad. Gekocht met weinig kilometers en er zelf veel kilometers mee gereden. De S80 heb ik laatst voor een spotprijs gekocht. Met maar 107.000 km op de teller. Maar daar waren wel wat probleempjes mee. Bij de testrit voelde ik trillen in het stuur. Bij wat drempels hoorde ik rechts wat klapperen en de neus kwam niet snel tot stilstand. Een kappotte schokbreker. Nou, als dat het enige is dan is dat geen probleem. Ik heb de auto nu twee weken en ik ging op onderdelen uit. Ik dacht er goed aan te doen om bij Marans in Veldhoven langs te gaan voor een koplampglas voor mijn 940 die in de verkoop staat en voor de S80 schokbreker. Ze vragen daar zonder blikken of blozen 100 euro voor een voorpoot (schokbreker + veer). Nou ben ik niet achterlijk (ik rij een Volvo) dus ik had auto Rima vantevoren gebeld. Die vragen maar 50 euro. Auto Rima is voor mij ver weg maar 100 euro is van de pot gerukt. Nou. Dan maar alleen dat glas voor de koplamp. Hadden ze niet meer. En dat terwijl ik net van tevoren naar Marans had gebeld of ze dat glas hadden liggen. Ik hoefde die voorpoot niet te hebben en daarom wilden ze mij waarschijnlijk dat glas ook niet meer verkopen. Ik ben daar al eens opgelicht, zo'n 18 jaar geleden, en dat vergeet je niet gauw.
Ik zei dat ik net had gebeld voor dat glas en dat ze het nog een kwartier geleden in huis hadden. Ik rij toch niet als het niet nodig is. Gaat die vent weer eens in de werkplaats kijken en komt ie terug met een glas voor de koplamp. 40 euro voor imitatieglas. Dus hij had hem wel.
Ik moest ook nog een claxon hebben. 25 euro voor een claxon. tweedehands. Zij bek kan zeker niet verder open. Dat zijn echt vriendenprijsjes daar bij Marans. Bij Conrad heb je voor minder een nieuwe.
Die schokbreker voor onder mijn s80 kost nieuw 132 euro bij elke automaterialenhandel. Ik hoef eigenlijk alleen maar even twee veerspanners te hebben en een paar uurtjes werk en ik heb voor 32 euro meer dan dat ze bij Marans vragen een geheel nieuwe schokbreker onder mijn s80 zitten.
Ik ben echt klaar met Marans in Veldhoven. :evil:
Wie weet een andere goede sloper voor Volvo onderdelen waar mensen werken die normaal doen tegen klanten. Liefst in Brabant. Als je Volvo rijdt heb je die niet vaak nodig maar het in handig als je een paar goede adressen kent. Ook omdat ik een binnenspiegel met automatische dimfunctie heb. Bij Marans vragen ze daar 150 euro voor en dat is toch een beetje teveel van het goede :-x . Wat mij betreft bekijken ze het daar maar. Wie weet een goed alternatief?

Geplaatst: 16.06.2009 - 08:45
door Paul
Ik gun sommige bedrijven gewoon hun handel. Ik ga ook niet 100km rijden als het voor een iets hogere prijs bij de dealer ligt.

Je hebt een S80 voor een prikje gekocht en een S80 is denk ik duurder in gebruik dan je oude 940. Je rijdt wel Volvo he!

Geplaatst: 16.06.2009 - 11:41
door free2music
Ja. Dat is waar. Zeker zo'n S80 mag natuurlijk wel iets kosten maar ook bij een onderdelenbedrijf, wat vroeger een sloop was, moeten ze wel een beetje normaal blijven doen.
Schokbrekers zijn schokbrekers. Geen 100 euro vragen voor oud materiaal terwijl ze nieuw 130 kosten. Ook Marans weet wat die schokbrekers nieuw kosten. Maar goed. Wie weet een andere volvo onderdelenhandel in Brabant?

Geplaatst: 16.06.2009 - 19:52
door Michelt6
Ik kan je niet helpen aan goede slopers, maar ik weet wel dat als ik een beroerde ervaring heb gehad bij een bedrijf ik daar echt nooit meer binnen kom, ook al was dat 18 jaar geleden, even zoeken en je komt vast genoeg adressen tegen,

succes

Geplaatst: 16.06.2009 - 22:26
door dreday
ik zou zo en zo geen twee de hands schokdempers kopen.

kans is aanwezig dat je een paar maanden later weer als een jojo over de weg rijd.

en schokdempers zijn schokdempers is niet helemaal waar.
er zit weldegelijk verschil in kwalitijd.

en bij de sloop die je gebeld heb krijg je hoog waarschijnlijk de komplete poot voor 100 euro perstuk. das lang zo slecht nog niet gezien ik 439.- ex betaald heb voor 2 schokdempers 2 veerschotels en 2 toplagers.
wel als waar nieuwe natuurlijk.

tel uit het verschil.


ik kan je een set monroe reflex leveren voor 234.- ex

heb ze er bij mezelf ok onder zitten, rijd prima.

hou er alleen erg in dat de kans bestaad dat je je veer schotels en top lagers ok moet vervangen.

2x veerschotel 2x toplager kost bij de volvo dealer 205.- ex

mijn advies is alles nieuw. ben je in 1X van al het gezeur af.

mvg dre

Geplaatst: 17.06.2009 - 00:45
door free2music
Waarschijnlijk doe ik dat. Bij Broekhuizen in Tilburg vragen ze 134 euro per stuk. Een wat zwaardere uitvoering kost 152 euro per stuk. Dan weet ik zeker dat ik geen gedoe krijg. :wink:

Hoe ik aan een set veerspanners kom weet ik nog niet maar dat lukt wel. Ik heb het bij mijn volvo 240 dl ooit eens gedaan zonder veerspanners door de auto onder de veerpoot omhoog te krikken. De moer strak aandraaien bovenop de schokbreker. Toen alles bovenin los te maken en het geheel in onderdelen onder de auto vandaan halen. Ik zal het bij mijn S80 ook eens proberen. Anders dan toch maar een set veerspanners.

Geplaatst: 12.07.2009 - 13:46
door keulen
Het is geen Brabant maar Boys, Waterstraat in Nijmegen is aan te bevelen voor onderdelen. Speciaal gereedschap huur/leen ik bij de Volvo dealer, dat is service voor de liefhebber.

Geplaatst: 12.07.2009 - 14:30
door Ben
keulen schreef:Het is geen Brabant maar Boys, Waterstraat in Nijmegen is aan te bevelen voor onderdelen. Speciaal gereedschap huur/leen ik bij de Volvo dealer, dat is service voor de liefhebber.
Je bedoelt Boy Geenacker. Die zit niet meer in de Waterstraat na een grote brand, een paar weken geleden.

Geplaatst: 12.07.2009 - 19:55
door broker
Auto Rima in Druten is ook een goed adres voor gebruikte onderdelen voor je Volvo. Kom daar al jaren en is er iets niet goed dan kun je het gewoon omruilen.

Groeten, Jan.

Geplaatst: 14.07.2009 - 11:50
door keulen
Ik had nog niet van de brand bij Boy Geenacker gehoord. Weet je ook of en waar ze verder gaan ? Auto Rima is inderdaad een goede zaak. Net nog een benzine pomp gehaald en het gereedschap bij de dealer in Ede.

Geplaatst: 14.07.2009 - 14:12
door S80 TDI
Tussen Marans en Rima zit een wereld van verschil. Wil je het dubbele betalen + geen garantie en het verkeerde meekrijgen dan ga je naar Marans. Wil een goede en eerlijke onderdelen tegen een schappelijke prijs dan ga je naar Elferink of Rima.
Ik gun sommige bedrijven gewoon hun handel. Ik ga ook niet 100km rijden als het voor een iets hogere prijs bij de dealer ligt.
Dat bewijst dat je nog nooit bij Marans geweest bent. Het is en blijft een wisselwerking tussen bedrijf en particulier! Een spiegelglas bijrijderskant voor een 360 bij Marans was 30 euro duurder als een nieuwe bij de dealer. Bovendien zijn ze erg onvriendelijk!

Geplaatst: 14.07.2009 - 15:50
door Walter
S80 TDI schreef:Wil je het dubbele betalen + geen garantie en het verkeerde meekrijgen dan ga je naar Marans.
die zelfde reactie heb ik al meermalen gehoord over Rima... Ben daar ook wel eens voor piet snot heen gereden omdat het scherm niet "erg mooi" was maar onder de butsen zat.

Het is net hoe je het treft bij de verschillende bedrijven, al moet ik zeggen dat ik weinig negatiefs over Geenacker heb gehoord

Geplaatst: 14.07.2009 - 20:51
door Goelette
ben voor de v40 bij Marans geweest en hij had alles, en snel, maar het was geen supermooi spul en ik vond hem behoorlijk duur. Hij had geluk dat mn vrouw me 10 minuten daarvoor gebeld had of ik naar huis wilde komen omdat de weeën begonnen waren, dus heb gewoon betaald en ben naar huis gevlogen 80 km verderop :) Zal er echter niet zo snel terugkomen tenzij ik snel iets nodig heb en de prijsopgave redelijk is.

Geplaatst: 14.07.2009 - 21:06
door DrRossi
Ik heb wel een setje veerspanners te leen voor je.

Geplaatst: 14.07.2009 - 23:15
door free2music
Ik heb ze niet meer nodig. Toch bedankt.

Geplaatst: 15.07.2009 - 17:55
door Msuidgeest
De onderdelen haal ik bij de plaatselijke Volvo-dealer (een van de sponsoren hier). Die ken ik al heel lang en hij weet wie ik ben en wat ik wil kopen.

Net zo makkelijk.

Geplaatst: 16.08.2009 - 17:22
door Gerard
Ik had 14 dagen geleden een aandrijfas bij Marans gekocht, volgens hem van het zelfde model en type als de mijne.
Heb ik mijn S80 op de brug bij de garage en de as er onderweg blijkt hij 2,5 cm korter als de oude.
Gelijk gebeld maar geen andere voorradig.
Zelf een andere gevonden en er onder gezet.
Gisteren de verkeerde as persoonlijk even teruggebracht naar Veldhoven en netjes mijn geld terug.

Groet, Gerard. :8: