Pagina 1 van 1

tempratuur meter

Geplaatst: 10.07.2009 - 07:11
door housekamp
Ik heb al een lange tijd last van een tempratuur meter die amper de juiste tempratuur aangeeft. Het gebeurt zeer vaak dat hij in rust stand blijft staan, en pas na tientallen kilometers een waarde begint aan te geven. Ik heb afgelopen week de radiator vervangen, en zou nu ook wel eens het probleem van die meter willen oplossen. (het probleem is al van ruim voor het vervangen van de radiator)

gisteravond een half uurtje gereden, en pas na 40km kwam de meter uit de ruststand, en gaf hij de nul punt aan. Heeft iemand enig idee wat het zou kunnen zijn? Ik heb het forum al doorzocht maar nog niet een soortgelijk probleem gevonden. Wel dat de meter een zeer hoge waarde aan gaf...
Hij geeft trouwens ook niet aan wanneer ik het tankje van de kvs zo goed als leeg heb. daardoor is het me al een paar keer voorgekomen dat ik met een leeg tankje rond reed. :?

ligt het probleem nu bij de sensor in de radiator, of is het de meter in het dashbord....

Geplaatst: 10.07.2009 - 08:54
door SchoutenCC
Of de thermostaat waarover al wel heel veel is geschreven. Heb je de symptomen daarvan met jouw situatie vergeleken? Thermostaat kapot betekent thermostaat altijd open dus altijd koeling waardoor de motor niet of heel laat op temperatuur komt.
Stap 1 zou zijn het monteren/testen van een andere thermostaat (haal wel bij de dealer ivm ontluchtingsnippel), kost vrij weinig.
Stap 2 zou kunnen zijn de koelwatertemperatuursensor. Deze zit niet op de radiator maar schuin onder je meest rechtse (bestuurderszijde) bougie.

Geplaatst: 10.07.2009 - 10:08
door housekamp
oke, de thermostaat had ik al wel een paar keer voorbij zien komen met het zoeken in dit forum, maar dacht dat het niks met mijn probleem te maken zou hebben. Zal straks wel ff bellen met de dealer. had idd al gelezen dat dit niet zoveel kost, en vrij gemakkelijk te vervangen is.

mocht dat niet helpen pak ik ook wel die sensor aan :wink:

laat wel ff weten of het gelukt is, en wat het uiteindelijk heeft gekost...

de thermostaat kost bij de dealer 22,- ex btw
de sensor (afhankelijk welke kleur, wit of blauw, ik moet hebben), kost ongeveer 30,- ex btw

Geplaatst: 10.07.2009 - 10:31
door SchoutenCC
Mijn gok is eerst de thermostaat, het klinkt te zeer naar wat jij beschrijft. Ververs trouwens als je de thermostaat doet gelijk de koelvloeistof (maximaal twee jaar houdbaar en je bent dan toch al bezig...); wederom genoeg over geschreven (kraantje onder radiator opendraaien om leeg te laten lopen en niet vergeten te ontluchten!).

Iets anders: je schrijft dat je expansievat zo goed als leeg is/was. Dat duidt op een lek want het hoort een gesloten systeem te zijn! Kvs verbruik je dus niet. Wat wel kan is dat er a) een lek zit (bijv. bij radiator) of b) dat er nog flink wat lucht in zat, bijv. van bij het vervangen van de radiator (ik neem aan dat je daarom je radiator hebt vervangen?)

Geplaatst: 10.07.2009 - 12:30
door housekamp
klopt. ik heb het lek destijds niet precies kunnen vinden, maar vorige week dus de radiator vervangen omdat hij echt helemaal uit elkaar viel. was echt hoog tijd. of ik nog steeds ergens een lek heb zitten is me nog niet duidelijk, maar het ziet er op dit moment wel goed uit. kvs is nu net een week oud, maar ververs het dus nu nogmaals. was ook trouwens blauw en groen door elkaar :o

nu ff naar de dealer en vanmiddag na werktijd ff aan de slag. auto kan hier lekker droog binnen staan op het werk :wink:

Geplaatst: 10.07.2009 - 12:51
door Blade
blauw en groen mag door elkaar.

Geplaatst: 10.07.2009 - 15:32
door housekamp
ja klopt, maar staat wat netter i.p.v. zo'n poep kleurtje :lol:

thermostaat is vervangen. stelt idd geen drol voor. volgens een monteur, van mijn werk, was de kans groter dat het aan de temperatuur sensor ligt. de boel ff aan de massa gelegd, en de meter in het dashbord geeft wel gewoon een waarde aan. vanavond dus een stukje rijden en kijken wat hij doet. en anders ook die sensor vervangen.

weet iemand wel kleur sensor ik eventueel moet hebben? wit of blauw?
ik heb een Volvo 440 1.8 b18u 1794cc 66kw bj 1994

Geplaatst: 12.07.2009 - 15:12
door housekamp
probleem is opgelost. gister morgen de sensor vervangen, en hij geeft weer netjes de warmte aan van het blok aan.

de sensor (rood) heeft me net 9 euro gekost, en 5 minuten werk ;)

Geplaatst: 16.07.2009 - 08:57
door housekamp
ik ben nog niet helemaal tevreden...
in de stad geeft de temperatuurmeter netjes een waarde aan tot max 1/3e van het witte gedeelte. ziet er dus goed uit. alleen zodra ik de snelweg op ga, of buiten de bebouwde kom rij, en snelheid maak, daalt de naald tot iets boven de nul stand :? als ik dan weer een tijdje langzamer ga rijden loopt het weer iets op.

nu heb ik een nieuwe radiator, thermostaat, en sensor, maar kan me toch niet voorstellen dat de boel nu zo goed koelt bij hogere snelheden.
dus is dit normaal??

Geplaatst: 16.07.2009 - 10:05
door SchoutenCC
Volgens mij lees ik dat je de thermostaat bij de dealer hebt gehaald, maar impliceer je dat de sensor van de algemene onderdelenboer is. Klopt dat? Zo ja, dan zou het kunnen zijn dat de sensor een net iets zwakker signaal naar de meter stuurt waardoor hij standaard lager staat. Als je wel duidelijk verschil ziet tijdens het rijden (en hij blijft dus niet alleen maar laag) zou ik me geen zorgen maken.

Geplaatst: 16.07.2009 - 10:15
door housekamp
klopt. de thermostaat komt bij de dealer vandaan. de sensor en radiator bij de onderdelenboer.

er zit wel degelijk verschil in de waarde. bij de eerste testrit zag je ook de waarde flink schommelen tussen nul en een kwart op de snelweg. in de stad gaf hij netjes 1/3e aan wat constant bleef. vervolgens de snelweg weer opgegaan richting huis, en zodra ik eigenlijk op de 120+ zat zag je de waarde dalen tot nul. dacht eerst dat de boel weer aan schroot was, omdat hij daar tot aan huis ook op bleef staan. maar gisteren gaf hij gewoon weer een waarde aan...

vind dat dus een beetje vaag. het kan dus door de "imitatie" sensor komen?
dan ben ik bijna geneigd om nog ff een echte volvo sensor te halen...

Geplaatst: 16.07.2009 - 10:34
door SchoutenCC
Juist doordat je verschil ziet zou ik zeggen hij doet iets dus het zal niet meer zijn dan een meetverschilletje. Ik zou er zelf geen grote haast mee maken als je voldoende zeker bent van de kwaliteit van de onderdelen en dat het goed gemonteerd zit.
Ander vraagje waaruit je de werking van de sensor zou kunnen afleiden: start hij koud nog zoals vanouds, zonder gas bij te geven? De koelwatertemperatuursensor is namelijk ook de koudestartsensor; de ecu gebruikt de waarde om te bepalen of er tijdens de start extra brandstof naar de motor moet gaan. Een slechte sensor zorgt dus voor te veel brandstof in de motor bij koude start met als resultaat slecht starten (gas bij moeten geven) en indirect natuurlijk ook voor een hoger verbruik.

Geplaatst: 16.07.2009 - 11:59
door housekamp
oh? dat kan dus soms het wat minder goed starten verklaren voordat ik de sensor had vervangen.... sloeg wat moeilijk aan soms.
geen idee hoe het er nu mee zit, zal dat eens in de gaten moeten gaan houden.

Geplaatst: 26.08.2009 - 15:07
door V40black
Ik heb dit probleem ook gehad. Alles vervangen maar nog steeds een
meter die oploopt. Volgens Volvo kan dit door een storing in de printplaat
van de tellerklok zitten waardoor de temp meter en de benzine meter afwijkende waarden aangeven. Ik heb de tellerklok vervangen en geen
problemen meer.