Pagina 1 van 1

Hoogteverstelling (Xenon-) koplampen

Geplaatst: 12.07.2009 - 11:58
door Frumpy
Volgens mij is het al eens op het forum behandeld, maar kan het helaas niet vinden.

Wil van de week een probleempje met de automatische hoogteverstelling van de linkerkoplamp gaan oplossen.

Via de stelschroef wil ik de lichtbundel hoger draaien. Echter op een bepaald punt houdt het op, en draait de stelschroef door.
M.a.w. de lichtstraal staat nog steeds een fractie te laag.
Is er dan iets met de stelmotor mis (evt. defect) of is er een "nokje" dat losgeraakt of stuk is?

Is er ergens een handleiding of kan iemand in een paar zinnen aangeven hoe het proces is van:

1) Vervangen van de stelmotor; EN
2) Kalibreren van de beide stelmotoren;

Alvast bedankt voor de medewerking!

Geplaatst: 13.07.2009 - 14:14
door Frumpy
Niemand? Allemaal met vakantie?
:(

Geplaatst: 13.07.2009 - 18:19
door Paul
Dat kaliberen gaat alleen als hij aan Vadis hangt. Verder afstellen moet je gewoon met schroevendraaier stellen.

Geplaatst: 09.09.2009 - 22:34
door Rivano
Frumpy, is er al wat meer bekend over het koplampprobleem?

Ik heb zo goed als hetzelfde probleem, maar bij mij wil de rechter koplamp niet verder omlaag. Elektrisch beweegt deze helemaal niet (motortje kapot misschien) en handmatig krijg ik hem niet laag genoeg.

De rechter koplamp staat nu zo laag als ik hem kan krijgen dmv handmatig afstellen (totdat de stelschroef doordraait), maar alsnog schijnt deze hoger dan de linkerkoplamp op hoogste stand, best gek toch?

Geplaatst: 10.09.2009 - 02:31
door Frumpy
Nee, nog niets aan gedaan, maar met de donkere maanden in aantocht wel noodzakelijk.
Even afgezien van het feit dat bij mij waarschijnlijk de linker stelmotor stuk is, blijf ik het raar vinden dat de stelschroef op een gegeven moment doordraait en de lichtbundel niet tot een maximale hoogte kan worden afgesteld. Nou ja, misschien als ik de stelmotor er af heb gehaald, wordt het e.e.a. duidelijk.

Geplaatst: 11.09.2009 - 20:59
door hadico
De stelmotor word via de vida/vadis in een basisstand (electr.) gezet ,vanuit deze stand is hij dan verstelbaar(mech.) omhoog of omlaag hierna neemt de aut. versteling het over.
Gaat er iets fout in de aut. versteling dan word de stelmotor naar de onderste stand gezet met als gevolg dat je hem met de stelschroef niet voldoende omhoog kunt stellen.

Geplaatst: 11.09.2009 - 23:50
door Frumpy
De stelmotor links was inderdaad kaduuk. Vandaag toch in de buurt van Rima en meteen maar zo'n ding gehaald.
Alles werkt nu weer naar behoren, en met de stelschroef weer de juiste (gewenste) stand kunnen instellen.
:P