Pagina 1 van 1
Niet boven 3000 toeren - 1.6D
Geplaatst: 27.07.2009 - 16:21
door fritsr
De laatste paar maanden heb ik regelmatig (eens per 2 weken) dat de motor (een V50 1.6D - 2007 met 60k km ) niet boven de 3000 toeren wil komen. Hij trekt dan ook heel langzaam. Wanneer ik het contact aan en uit zet, is het over. Er is dus wel mee te leven maar ik vind het wel vreemd.
Weet iemand wat dit is ?
gr. Frits
Geplaatst: 27.07.2009 - 16:35
door sequence
Lijkt op noodloop, of een defecte LMM. Even laten uitlezen bij de garage om te kijken of er storingen worden vermeld.
Geplaatst: 27.07.2009 - 16:42
door Paul
Noodloop, laat je egr klep na kijken!
Geplaatst: 27.07.2009 - 20:30
door T4Freak
Zekers de EGR klep dan blijft hij hangen staat die net niet dicht.
Komt me erg bekend voor.
Geplaatst: 13.03.2010 - 17:47
door Dwight
Ik heb sinds vanavond exact hetzelfde. Auto komt niet meer boven de 3.000 touren per min. Ik krijg geen enkele foutmelding. Betreft een 1.6D uit 2006 met bijna 100.000 km op de teller.
Klopt het dat een storing aan de EGR klep geen melding geeft?
Waar mag ik op rekenen bij reparatie/vervanging?
Geplaatst: 13.03.2010 - 18:15
door Delta
Staar je niet blind op de EGR het kan net zo goed een defect aan je roetfilter zijn. Laat ook je vacuumslangetje van je turbo goed nazien.
Geplaatst: 13.03.2010 - 19:06
door Dwight
Zojuist weer een stukje gereden........niets meer aan de hand!?? Is dat reden tot extra zorgen of maakt het de diagnose juist makkelijker? Dat vacuumslangetje, is dat makkelijk te checken?
Geplaatst: 13.03.2010 - 22:25
door Delta
Dwight schreef:Zojuist weer een stukje gereden........niets meer aan de hand!?? Is dat reden tot extra zorgen of maakt het de diagnose juist makkelijker? Dat vacuumslangetje, is dat makkelijk te checken?
Dwight,
Lees dit topic even door daar heb ik e.e.a al eens besproken, staan ook wat foto's bij, succes...
http://www.volvo-forum.nl/viewtopic.php ... highlight=
Geplaatst: 13.03.2010 - 23:17
door Exeres
Heb het ook gehad. En bij mij bleef het de EGR klep te zijn. Beste is zo snel mogelijk naar de garage ipv er met te blijven rijden. Kan ook wat anders zijn, maar gezond is het zeker niet.
Hopelijk is het snel opgelost!
Geplaatst: 16.03.2010 - 08:44
door Dwight
Ik heb inmiddels begrepen dat het vervangen van de EGR klep dikwijls voorkomt. Kan een ervaringsdeskundige ( of een werknemer van Volvo, hier op het forum aktief ) mij een prijsindicatie geven voor het vervangen van de EGR klep?
Geplaatst: 16.03.2010 - 15:10
door Dwight
Vanmiddag de Volvo laten uitlezen door de dealer. Zelf meegekeken

Er kwam een melding over te weinig dieseldruk o.i.d. Er zijn allerlei slangetjes opnieuw vastgezet ( daar werd valse lucht aangezogen werd mij gemeld ) en het brandstoffilter werd vernieuwd. Dit moet volgens onderhoudschema iedere 60.000 km worden vervangen. Mijn auto staat nu op ongeveer 95.000 km. Was dus nog niet echt nodig maar werd wel geadviseerd.
Ter geruststelling: bij een Volvo die in de noodloop gaat is zelden sprake van een defecte EGR klep, wist de monteur mij te melden.
Afwachten maar. Mocht ik niet meer terugkomen in dit topic, dan is het probleem opgelost.