Pagina 1 van 1

Wisselen van VOLVO-navigatie-onderdeelnummer?

Geplaatst: 02.08.2009 - 20:00
door papaver
Ik ben in het bezit van een S80/2005 met volvo-onderdeelnr.: 31285852

Ik zou graag willen weten wat er gebeurt als ik van een buurman zijn DVD's voor een V70/2008 met onderdeelnr.: 31285622 DVD's in mijn RTI-navigatiesysteem laat laden.

Mijn vragen zijn:

1) Houdt dat risico's in m.b.t. onbruikbaar maken van het totale systeem?

2) Indien het wel gaat wat kan ik dan verwachten? B.v. dat ik de kaarten en de software van deze DVD's in zijn geheel kan gebruiken?

3) of moet ik het geheel systeem in mijn S80 vernieuwen?

Graag enkele antwoorden van diegenen die hier eerder meer mee te maken hebben gehad.

Met dank en vriendelijke groeten,
Fred.

Geplaatst: 02.08.2009 - 20:40
door Paul
Hij update hem naar de nieuwe kaarten, dus dat lijkt me niet zo handig.
Gewoon bij je dealer de nieuwe set halen en je oude set inleveren.

Geplaatst: 02.08.2009 - 22:10
door papaver
Paul schreef:Hij update hem naar de nieuwe kaarten, dus dat lijkt me niet zo handig.
Gewoon bij je dealer de nieuwe set halen en je oude set inleveren.
-------------------------------------------------------------------------------------
Paul, bedankt voor je snelle reactie. Je schrijft het niet zo handig te vinden wanneer ik het RTI-systeem update naar de nieuwe kaarten maar...het lijkt me juist prettig als hij wel zou doen. Of krijg ik problemen met het gebruik van de e.v. nieuwe software?
Ik heb inmiddels wel al een beschrijving van het werken met die nieuwe kaarten.

Verder heb je het over het halen van een nieuwe set en de oude inruilen. Heb je het dan over die 3 DVD's of over de apparatuur of onderdelen daarvan?

Hoor graag van je als je even tijd hebt.

Met dank,
FRED

Geplaatst: 03.08.2009 - 22:19
door tvc15
papaver, uit het onderdeelnummer dat je noemt blijkt dat jouw buurman een nieuwe V70 heeft, daar zit een ander RTI-systeem in dan in jouw S80. De DVD's van dit systeem zijn niet compatibel met jouw systeem.

Geplaatst: 05.08.2009 - 13:48
door papaver
Allemaal reuze bedankt voor jullie waardevolle tips.

Na, in de praktijk de DVD's van de V70 in mijn S80 uitgeprobeerd te hebben, moet ik helaas constateren dat ik deze NIET kan gebruiken. Als ik een van deze DVD's laad krijg ik op het RTI-scherm steeds "VOLVO RTI syteem" te zien afgewisseld met een zwart scherm.
Volvo schrijft zelf dat het laden 15 minuten in beslag neemt. Ik heb 30 min. afgewacht maar het scherm blijft dezelfde weergave geven: tekst/zwart, etc.

tvc15 had mij dus uitstekend geadviseerd. De DVD's blijken inderdaad NIET compatibel.

Geplaatst: 05.08.2009 - 22:39
door Paul
Wat grappig, is inderdaad die nieuwste dvd, maar er is wel een update voor jouw systeem. Daar zit een UPDATE cd/dvd bij die je systeem bijvoorbeeld verteld dat hij nu 3 dvds nodig heeft voor europe ipv één.

DVD's laden van een V70, etc

Geplaatst: 05.08.2009 - 23:15
door papaver
Hoi Paul, zoals je hebt gelezen in mijn laatste berichtje is het uitlezen van de DVD's van de V70 (nov. 2008) met de een na laatste uitgave van het RTI-systeem niet gelukt in mijn S80 (april 2005).
Ook ben ik inmiddels in het bezit van de 3 DVD's welke jij bedoelt. Die kan ik wel laden en deze zijn van 2009/1, ik denk de laatste versie want ze zijn van juni j.l.
Ik had liever gehad, en daarom zo veel advies gevraagd, omdat ik de schermpjes (dus een verandering van de software) veel mooier en effectiever vindt. Er zijn ook snellere keuzemogelijkheden in de nieuwe versie. Maar helaas, mijn auto blijkt daarvoor te oud.
Overigens doe ik het wel met de versie die voor mijn S80 bedoeld is en is ook van 2009/1. Ik ben dus wel helemaal bij; het verschil zit hem dus voornamelijk in de nieuwe schermen.
Overigens nogmaals bedankt voor je beide reacties.

Met vr. gr.
F.

Geplaatst: 06.08.2009 - 08:12
door Paul
Ja ik had gezien dat de allernieuwste dvd het niet deed bij jou, maar er moet toch wel een versie zijn die wel in jouw auto werkt?

In onze XC70 MY07 werkt de nieuwste dvd zonder problemen en de andere schijf (er zitten er toch 3 in) zit in de V50. Hier hebben we nu waarschuwingen over welke weg etc. Maar 3D view en alles is pas mogelijk bij de nieuwere modellen (de V50 is een MY05).

En inderdaad je menu gaat niet veranderen, het enige wat wijzigt is de kaart die wat nieuwer is.

Geplaatst: 07.08.2009 - 00:22
door papaver
Hoi Paul, ik heb staatjes gezien waarin aangegeven werd van tot welk jaar een bepaald onderdeelnummer geldt. Daarbij is me opgevallen dat het onderdeelnr. dat ik heb (zie mijn eerste bericht hierover) geldt van 2002 t/m 2006.
Dat andere onderdeelnummer van die V70, die uit 2008 is, heeft een ander onderdeelnummer dat is ingevoerd in 2007.
Vandaar dat jouw V70, die, zoals ik begrijp uit 2007 is, geladen kan worden met de nieuwste versie. Er is kennelijk een gewijzigd RTI-systeem ingevoerd in 2007.
Mijn S80 is van 2005 en werkt daardoor niet met de DVD's van de V70 uit 2008.

Ik schreef je verder dat ik inmiddels wel voorzien ben van een set DVD's die uit juni 2009 zijn, dus zeer recent, maar met een onderdeelnummer dat o.a door mijn S80 uit 2005 geaccepteerd wordt, en die werken bij mij dus wel.

Een lang verhaal maar uiteindelijk vind ik mijn weg wel middels de DVD's van juni j.l. en de oude schermpjes. Het systeem op zich werkt uitstekend.

Nogmaals bedankt voor je inzet.

VR/ Gr.
Fred

Geplaatst: 07.08.2009 - 07:34
door Paul
Goed te horen Fred, maar ze bedoelen daar denk ik de NEW V70 mee, dus moeten we wel een andere set hebben.

De set doet het dus in een XC70 MY07 en een V50 MY05.