Pagina 1 van 1
Aanjager gaat draaien
Geplaatst: 05.08.2009 - 22:29
door ascona
Ik ben sinds enkele weken in het bezit van een V70 D5.
Gisteren hoorde ik toevallig dat de aanjager van de verwarming (airco)draaide terwijl de auto al ruim een uur niet meer in gebruikt was.
Heeft iemand een idee wat hier de oorzaak van kan zijn.
Geplaatst: 06.08.2009 - 00:13
door degids
Bij mij blijftie ook erg lang draaien (tot wel 5 minuten of zo), maar een uur is inderdaad wel heel erg lang.
Geplaatst: 06.08.2009 - 03:03
door Hans
Dit is de nablaasfunctie van de airco. Kan idd gebeuren dat ie zomaar gaat draaien. Geen paniek. Dit is normaal.
Geplaatst: 06.08.2009 - 18:43
door Wolfs XC
Wees maar blij dat ie gaat draaien met dit warme weer!
Geplaatst: 06.08.2009 - 18:54
door V480-S60
Inderdaad, dat is niets ernstigs maar zelfs heel goed. En nu weet je ook dat de nablaasfunctie het doet.

Geplaatst: 06.08.2009 - 21:13
door Chrizzle D5
Bij mij blijftie ook erg lang draaien (tot wel 5 minuten of zo), maar een uur is inderdaad wel heel erg lang.
Misschien istie 55 minuten stil geweest en daarna aangeslagen? kan dat?
Geplaatst: 06.08.2009 - 21:28
door Oceanracer
degids doelt op de koelvin van de motor. Dit topic gaat om de aanjager van de kachel.
De nablaasfunctie van de airco is bedoeld om de verdamper te drogen ter voorkoming van corrosie zoals bij alle classic's een probleem werd. Het nadraaien van de koelvin is om restwarmte van de motor af te voeren.
Geplaatst: 06.08.2009 - 22:31
door ascona
Bedankt voor de info ik bedoel inderdaad de aanjager van de kachel.
Het eigenaardige is volgens mij dat hij niet onmiddellijk gaat draaien.
Geplaatst: 07.08.2009 - 08:26
door Oceanracer
Waarom hij niet gelijk gaat draaien weet ik ook niet, maar dat doet hij dus nooit. Hij gaat altijd na verloop van tijd pas weer aan. Dus wat dat betreft doet jou auto het helemaal goed. E.e.a is afhankelijk van de buitentemperatuur en de luchtvochtigheid, maar veel meer weet ik er ook niet van.
Geplaatst: 08.08.2009 - 19:13
door modiniro
Deze functie staat beschreven in de gebruikers handleiding in de categorie klimaatregeling.
Onder bepaalde omstandigheden, zeer warm en erg koel binnen is er
meer condensatievocht in het kachelcircuit. Om te voorkomen dat er schimmelvorming optreedt of dat er bacteriegroei optreedt worden de luchtkanalen en verdamper drooggeblazen.
Goede functie zou ik zeggen
50 minuten na het afsluiten van het voertuig zal de ECC de kachelblowermotor maximaal 7 minuten laten draaien.
Groet,
Rob