Pagina 1 van 1

Airco

Geplaatst: 19.08.2009 - 17:21
door stingray5
Ik had dit topic al elders geplaatst maar daar was het de bedoeling alleen airco problemen te melden.
Ik ben echter op zoek naar oplossingen/oorzaken.
Daarom hier nog maar eens:
Na nu enige tijd in Nederland met wat hogere temeperaturen te hebben gereden, valt me op dat de airco (van mijn s80 2002) uitvalt bij temperaturen in de buurt van 30 graden én stationair draaiende motor.
Dit ervoer ik al op vakantie in Frankrijk maar nu dus ook consequent hier.
Als je, na voor een stoplicht te hebben staan wachten, weer op snelheid komt, schakelt de airco niet weer in. De motor moet uit, je moet waarschijnlijk even wachten (er moet iets afkoelen?), daarna werkt de airco weer normaal totdat je weer een stoplicht tegenkomt.
Heeft iemand een idee wat hieraan ten grondslag ligt?

Geplaatst: 20.08.2009 - 21:21
door streetie
Ligt aan de eletromagnetische koppeling van de compressor bij auto's die veel gereden hebben wil deze wel wat meer tolerantie hebben en bij hoge belasting (lage toeren, warm weer) uitschakelen. Dit omdat de kracht bij lage toeren ter groot is en de koppeling te warm wordt. Deze is af te stellen echter je krijgt de kwaal snel weer terug. Dit wordt vaak alleen gedaan door handelaren die een auto moeten leveren met werkende airco en beperkte garantie. na verloop van tijd wordt dit erger en doet de airco het helemaal niet meer. advies is dan ook compressor vervangen als het erger wordt.

Geplaatst: 20.08.2009 - 21:42
door Wimmel Camaro
Inderdaad een elektromagnetisch probleem!! Mijn advies is ook, vervangen.

Geplaatst: 20.08.2009 - 22:36
door Gast
Luchtspleet af (laten) stellen.
Is al een topic over. Even zoeken met Zoek.

Geplaatst: 24.08.2009 - 23:16
door Pat S80
Bij mij is die koppeling drie jaar geleden vervangen en ik heb sindsdien geen
problemen meer gehad.

Geplaatst: 26.08.2009 - 21:08
door runnuh
heb pas de luchtspleet af laten stellen (advies dealer) en sindsdien helemaal geen problemen meer gehad