Pagina 1 van 1
nieuwe V50 drivE 1.6D start-stop inrijden
Geplaatst: 03.09.2009 - 14:21
door joebat
Hallo,
Zoals ik reeds in een ander topic aanhaalde ga ik maandagnamiddag mijn V50 ophalen.
Het is de eerste maal dat ik met een diesel rijd en had graag jullie sugesties voor het inrijden van deze wagen.
Waar moet ik op letten : het toerental of de snelheid ?
Aangezien op deze wagen een indicatie verschijnt wanneer geschakeld moet worden, zou ik deze willen volgen. Goed idee of niet ?
Geplaatst: 03.09.2009 - 14:39
door Paul
Ja als je die volgt gaat het goed hoor, zorg dat je niet te veel toeren maakt het begin.
Dan gaat het helemaal goed komen!
Geplaatst: 03.09.2009 - 15:34
door joebat
bedankt Paul. Had ook in die richting gedacht.
Ik moet volgende week een dagje naar Luxemburg (ong. 400 km) rijden en begin volgende maand ga ik naar Bretagne (ong. 2000 km).
Welk toerental is de maximum of gewoon 120 à 130 km/uur ?
Geplaatst: 03.09.2009 - 15:36
door Paul
120/130 in zijn 5, top!
Geplaatst: 03.09.2009 - 20:02
door supafly1975
En op tijd de eerste olie verversen... Die bevat alle metalen stukjes die bij het inrijden van tandwielen en kleppen en kettingen loskomen... Alvorens deze schade gaan maken in de motor : verversen die rotzooi!!!
P.
Geplaatst: 03.09.2009 - 20:33
door remmm
supafly1975 schreef:En op tijd de eerste olie verversen... Die bevat alle metalen stukjes die bij het inrijden van tandwielen en kleppen en kettingen loskomen... Alvorens deze schade gaan maken in de motor : verversen die rotzooi!!!
P.
Doen ze dit standaard bij de 10.000???
Geplaatst: 03.09.2009 - 21:27
door sanco
De vraag is natuurlijk of de eerste olie ook een inloop olie is. Dan moet je ook weer niet te snel verversen lijkt me. En vwbt dat "slijpsel" je hebt een filter ook niet voor niets immers? dan zou ik die bij 20k evt wel laten vervangen.
Wat ik daarnaast nog zou willen zeggen: na de eerste 1000km kun je een warme motor op zijn tijd best eens wat verder doortrekken.
En op zich is zo'n langere rit natuurlijk ideaal om de eerste kms door te komen. Het blok is dan langere tijd op constante temperatuur waardoor het vlot kan inlopen.
Het is mijns inziens veel schadelijker om met een vers blok te voorzichtig en daardoor te laag in toeren te rijden. Hoewel het nieuwe rijden wel lage toeren vraagt, zou ik zeker met de vaak wat langere overbrengingen in de extra zuinige modellen niet te laag gaan hangen om alvorens weer op te laten pakken. Beter een versnelling terug en proberen zo rondom de 1800-2000 omw blijven. Naarmate het blok los komt merk je vanzelf wat er onderin nog meer mogelijk is (haakse bocht door laten rollen eerst in 2, later in 3 bijv.).
Veel plezier met je nieuwe wagen!
Geplaatst: 03.09.2009 - 21:29
door bart simpson
dit doen ze standaard bij 20.000km
Geplaatst: 04.09.2009 - 11:55
door joebat
Bedankt voor jullie raadgevingen. Zal ze zeker in gedachten houden.
John
Geplaatst: 28.09.2009 - 11:48
door joebat
Ben gisteren een dagje naar Luxemburg geweest.
De ganse tijd met cruise control aan (wat voor mij nieuw is) en me goed bevallen is. De snelheid ingesteld op 120 echte km/uur.
Wat me opviel dat je met cruise control aan de snelheid behoud op een bergop zelfs als je even moet cancelen (zondagsrijders die dan voorsteken tegen 90 per uur). Bij het terug inschakelen voelde ik heel goed de versnelling. De wagen was wel onbeladen buiten 2 passagiers.
De Michelin energy savers hebben volgens mij wel een goede grip (het wegdek was op dit ogenblik wel droog) bij de twee noodstops die ik heb moeten uitvoeren.
Op de terugweg heb ik na het tanken van 38 liter diesel (boordcomputer gaf aan dat ik nog 300 km bereik had) alles gereset en na 160 km autosnelweg (120 per uur) en 28 km secundaire weg 90-70-50 per uur (allebei gereden met cruise control aan) was het gemiddelde verbruik 4.7 liter (volgens de computer).
Ik weet dat dit niet het echte verbruik is, maar dat kan ik pas zien volgende week. Ik vertrek vrijdag naar Bretagne en zal zien hoever ik geraak. Deze keer zal de wagen wel beladen zijn met bagage, maar hier zijn wel geen heuvels zoals naar Luxemburg.
Ik weet ook dat het nog te vroeg is om te spreken over het verbruik van de wagen, maar wou toch dit even met jullie delen.
Geplaatst: 10.10.2009 - 20:38
door joebat
Hoi,
Juist terug van een weekje Bretagne en hier mijn bevindingen :
De auto was geladen met 2 volwassenen en 1 kind en de koffer helemaal vol tot ongeveer 15 cm van het plafond. De ganse rit gereden met cruise control en tegen een constante snelheid van 125 km/uur.
Bij mijn eerste tankbeurt had ik 670 km gereden en 33 liter getankt : dus 4,92 gemiddeld. De boordcomputer gaf een gemiddelde van 5 aan.
Mijn tweede tankbeurt heb ik ook gedaan op 670 gereden km en was identiek en de laatste heb ik gedaan na 770 km en daar kon 38 liter in de tank, dus hier een gemiddelde van 4,93 waar de BC ook 5 aangaf en ik nog 330 km kon rijden tot lege tank. Als ik het zou durven zou ik dus ongeveer iets meer dan 1000 km kunnen bollen met een volle tank en dan nog redelijk beladen. Tot hier blijken de berekeningen van BC en het werkelijke verbruik dicht bij elkaar te liggen.
Wat mij opviel is het bijna juist weergeven van de snelheid. Bij 125 km (op de gps) geeft de meter 127 km/uur aan, dus hier niet meer de afwijking van ongteveer 10 % zoals het vroeger dikwijls was.
De wagen ligt vast op de weg (zowel bij nat als droog wegdek).
Zelfs bij het moeten onderbreken van de cruise control, in een stevige bergop, en het daarna terug inschakelen ing de acceleratie vlot en kon ik goed mee met het andere verkeer.
In januari wordt het een weekje Alpen met de dakkoffer. Kijk er al naar uit en ben benieuwd hoe de 1.6 zich zal gedragen in de echte bergen en wat een invloed dit heeft op het verbruik.