Pagina 1 van 2
Winterbanden ja of neen
Geplaatst: 05.09.2009 - 14:18
door BlackcurrantV70
Hallo,
In mijn 18 jaar ervaring als autobestuurder heb ik tot nu toe alleen winterbanden gebruikt op mijn Volvo 240 estate van 1991 tot 2000, daar deze achterwielaandrijving had en weinig gewicht op de achteras in onbeladen toestand.
Nu ik (eindelijk) terug Volvo rijd, vraag ik me af of het installeren van winterbanden op de voorwielaangedreven V70 (MY06) de moeite loont.
Ik heb nu 1 winter doorgemaakt met de V70 en eigenlijk weinig hinder ondervonden van de zomerbanden (Pirelli P7 vooraan en Conti achteraan).
Wat zijn de ervaringen met V70 rijders die wel zomer en winterbanden gebruiken ?
Aan te raden of meer "nice to have" ?
Mijn trajecten zijn Belgie - Schiphol en terug 1 maal per week en wat korte ritjes in de buurt van Schiphol tijdens de weekdagen.
Geplaatst: 05.09.2009 - 14:37
door liquid_force
och jeeee ... krijgen we die discussies nu in september al?
gebruik de zoekfunctie eens, dan vind je al 149 topics over dit onderwerp ... ik rij niet meer zonder winterbanden in de winter ... bij een noodstop is dat juist het beetje wat je redt ...en ik wil mijzelf en mijn passagiers graag zeker rondrijden...
Geplaatst: 05.09.2009 - 15:32
door euerw
je kent de regel dat het onder de 10 of 8 gr sowieso beter is op winterbanden, hoewel ik zelf een jaar heb over geslagen hoor, maar het is idd gewoon veiliger.
moet je denk ik ook geen discussies over beginnen, is de zelfde discussie of een gordel wel/niet veiliger is........
Geplaatst: 05.09.2009 - 16:15
door Wiebe
Ik zou winterbanden eronder zetten! Stukken beter!
Geplaatst: 05.09.2009 - 16:18
door BlackSapphire
Winterbanden is toch wel aan te bevelen (misschien ben ik gewoon omgegaan door de goede reclames van bandenboeren...) maar het is ook wel bewezen: juist bij lagere temperaturen is de grip beter. Niet dat ik dat 'merk', maar het gaat er juist om dat - mocht het nodig zijn - je het merkt, dus in noodsituaties, plots remmen, uitwijken of zwenken.
Geplaatst: 05.09.2009 - 18:49
door Ytos
Ik heb in de zomervakantie een slipcursus gedaan bij Slotemaker en daar lieten ze een filmpje zien waarbij ze zomerbanden hadden vergeleken met winterbanden. De remafstand met de winterbanden was significant korter.
Ik reed sowieso al met winterbanden. Afgezien van dat ik liever helemaal geen aanrijding heb, heb ik liever dat er iemand achterop mijn auto gaat omdat 'ie geen winterbanden heeft, dan dat ik achterop een ander knal omdat ik ze niet heb. Ik zeg niet dat als je winterbanden hebt dat je nergens meer achterop rijdt, maar als degene die voor me rijdt ze wel heeft en een noodstop maakt en ik erachter kachel met zomerbanden, dan is het wel boem. En dat is uiteindelijk zonde geld.
Geplaatst: 05.09.2009 - 18:52
door bart simpson
ja (dat was de vraag toch?)
Geplaatst: 05.09.2009 - 19:29
door V480-S60
Idd. dat was de vraag BS.
Ja, winterbanden zijn aan te raden. Ja, winterbanden zijn veiliger.
Geplaatst: 05.09.2009 - 19:53
door 945i
Nee, niet in Nederland en zeker niet van Nov.-Maart.
Ja, met ijs en sneeuw.
"k zal me verder maar van commentaar onthouden...

Geplaatst: 05.09.2009 - 19:55
door VincentV70D5
Winterbanden? Sinds 2001 in de winter (okt/nov - mrt) ALTIJD met winterbanden gereden. Investering meer dan waard!
DOEN DUS
Geplaatst: 05.09.2009 - 20:02
door toppertje
winter? in nl?
neen dus!
Geplaatst: 05.09.2009 - 20:04
door bart simpson
je beperken tot ja of nee is niet echt makkelijk
Geplaatst: 05.09.2009 - 23:51
door Henriëtte
Waarom winterbanden?
Alle feiten op een rijtje:•Met winterbanden heeft u meer grip op droog en nat wegdek bij lage temperaturen en meer grip op sneeuw en ijs.
•Omdat de weersomstandigheden in de winter volledig anders zijn dan in de zomer, heeft u speciale winterbanden nodig.
•In winterse weeromstandigheden kan een winterband de remafstand een flink stuk verkorten. (Als u op een natte weg bij een temperatuur onder de 7 graden remt bij 80 km/uur, bedraagt de remafstand met winterbanden 34 meter en met zomerbanden 40 meter.)
•Onder de 7 graden Celsius wordt het rubber van een zomerband hard en dus veel minder effectief. (Het rubber van winterbanden is samengesteld uit een rubbermengsel op basis van zeer soepel silicium. Daardoor kan het zich perfect aanpassen aan temperatuurdalingen en zorgt voor maximale grip, ook als het kwik onder de 7 graden Celsius daalt.)
•Een winterband heeft vijfmaal meer lamellen (kleine inkepingen in het profiel) dan een zomerband voor optimale grip op winterse wegen.
•Een winterband heeft diepere groeven voor een betere waterafvoer.
•Een winterband heeft soepeler rubber dat zich aanpast aan alle wegdekken: beijzeld, nat, besneeuwd of droog.
Geplaatst: 06.09.2009 - 09:51
door Msuidgeest
Ik heb positieve ervaringen met winterbanden.
Die zaten onder mijn zakelijke A3 van de toenmalige opdrachtgever. Gewoon meer grip onder winterse omstandigheden.
En wie het verhaal van Tweety leest, begrijpt meteen hoe winterbanden functioneren.
Geplaatst: 06.09.2009 - 10:57
door Johras
Weet iemand hoe koud het moet zijn om bij normaal rijden een bandentemperatuur van 7 graden te hebben? Ik neem aan dat het de temperatuur van het rubber is die belangrijk is.
Geplaatst: 06.09.2009 - 11:22
door Robert Haven
Het gaat volgens mij niet om een bandentemperatuur van7 graden maar om de omgevingstemperatuur van 7 graden.
Geplaatst: 06.09.2009 - 11:37
door Paul
Ik denk dat ik de mijne meteen erop zet als hij voor de 20.000km moet. Dan is het wel ongeveer oktober, ben ik dan te vroeg?
Geplaatst: 06.09.2009 - 11:39
door Frumpy
Ach, er zijn er ook die het hele jaar op winterbanden rijden, kan ik me uit een van de 1001 threads over winterbanden herinneren.

Geplaatst: 06.09.2009 - 12:29
door Ytos
Klopt. Ik ging van de week een bus huren voor een klus en toen was die eigenaar van het verhuurbedrijf net bezig met nieuwe banden. Hij vertelde me dat hij alleen maar winterbanden laat monteren. Per seizoen alle auto's banden wisselen vond 'ie te lastig. Dus dan maar structureel winterbanden. Vond 'ie het veiligst.
Geplaatst: 07.09.2009 - 12:16
door diesel01
Winterbanden in de winter? JA