Pagina 1 van 2

Veiligheid van de C70 in de praktijk

Geplaatst: 19.09.2009 - 15:11
door liquid_force
voor degenen die graag eens willen zien hoe de ROPS op een C70 je in geval van een roll-over je zal beschermen ... hier een paar pica's

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding



(en ja :) het dak mechanisme werkt nog ...)

Afbeelding


de side-bags in de stoelen:
Afbeelding


en de inflatable curtains in de deuren:

Afbeelding

Geplaatst: 19.09.2009 - 15:24
door Gast
Zo! :shock: Is dat je eigen C70?

Geplaatst: 19.09.2009 - 15:26
door t5power
lingsper schreef:Zo! :shock: Is dat je eigen C70?
Volgens zijn signature heeft hij een 2.4i en de c70 op de plaatsjes lijkt een T5..?

Geplaatst: 19.09.2009 - 15:42
door Gast
Je hebt gelijk, ik zie het nu ik de foto's goed bekijk.

Geplaatst: 19.09.2009 - 16:07
door liquid_force
nee, da's inderdaad niet de mijne (ik heb een witte) ... maar zo vaak kun je niet alle veiligheids maatregelen zoo 'mooi' zien

Geplaatst: 19.09.2009 - 16:18
door Henriƫtte
Das een mooi staaltje techniek wat Volvo daar ingebouwd heeft !
Ik denk dat de auto evengoed wel total loss verklaard is/wordt ?
Ondanks dat het dakmechanisme nog werkt, is er toch behoorlijk wat schade aan o.a het dak en al die airbags. Maar je moet er niet aan denken hoe het met de inzittenden was afgelopen als dat er allemaal niet op zat ! Neem aan dat het al cabrio rijdend gebeurt is..... Ben dan ook wel weer benieuwd naar de oorzaak van de koprol.

Geplaatst: 19.09.2009 - 16:25
door HMG
de rechter ROPS beugel heeft een aardige klapper gekregen. Mooie plaatjes, duidelijker 'verhaal' uit de praktijk kan niet.
Gordels achter staan ook goed strak!

Geplaatst: 19.09.2009 - 16:42
door Frederik Welvaert
Aan de achtergrond op de foto's te zien is dit in de USA gebeurd?
Hopelijk zijn alle inzittenden er goed vanaf gekomen, maar als ik de foto's zo zie vermoed ik van wel. Zonde van de prachtige auto wel.

Een vriend van me heeft zijn leven te danken aan de Volvo veiligheid. Een kennis kocht een nieuwe C70 cabrio (eerste model nog) Het testritje om te tonen wat de auto kon toonde aan dat de chauffeur het niet kon... Auto is 3x overkop gegaan en ondersteboven tot stilstand gekomen tegen een betonnen verlichtingspaal. Alle 4 inzittenden zijn er kunnen uitstappen, auto en verlichtingspaal hebben het niet overleefd. De brandweer verklaarde achteraf dat ze geluk hadden dat ze het ongeval met een Volvo tegenkwamen, met een andere cabrio had niemand het overleefd.

Geplaatst: 19.09.2009 - 23:33
door Welles
Tweety106 schreef:Neem aan dat het al cabrio rijdend gebeurt is.....
Het lijkt juist alsof die ROPS-beugels door de achterruit zijn gesprongen...

Geplaatst: 19.09.2009 - 23:37
door bart simpson
klopt, dat doen ze al bij een hoek > 45 graden, als je goed kijkt zie je er puntjes opzitten die de ruit doen breken

Geplaatst: 20.09.2009 - 08:20
door Paul
Maar inmiddels zijn alle plaatjes weg...

Geplaatst: 20.09.2009 - 08:52
door liquid_force
Paul schreef:Maar inmiddels zijn alle plaatjes weg...
niet meer :) maar door de C30 plaatjes liep de hosting van het domain waar ik mijn plaatjes host over de (door mij ingestelde) grens ... nu zou hij het weer goed moeten doen ...

Geplaatst: 20.09.2009 - 09:03
door Ben
De auto zite er zo nog redelijk in tact uit. Krasjes wegwerken en wat nieuwe airbags erin en hij kan zo weer verder. Of is dat te optimistisch gedacht?

Geplaatst: 20.09.2009 - 09:06
door BillyBob
Wow!!!!
Jammer van de mooie C70 maar wel goed om te zien wat er allemaal in actie schiet bij zo'n crash. Volvo for Life nog maar eens.

Geplaatst: 20.09.2009 - 09:07
door Walter
valt me idd nog wel mee maar denk dat er heel wat 'verborgen schade' zit.

Geplaatst: 20.09.2009 - 14:29
door ruuds70
Ofwel,
taak volbracht.
(Vind dat witte interieur wel apart ook de combinatie met Nordic Oak)

Geplaatst: 20.09.2009 - 20:38
door V70 T5 assen
Deze gaat echt wel weer gemaakt worden lijkt me heb heel wat schade auto,s gezien deze krijgt nog wel een tweede leven .

Maar mooi om te zien hoe volvo werk maakt om veilig te rijden echt top!

Geplaatst: 21.09.2009 - 11:24
door BlackcurrantV70
Deze heeft dus blijkbaar een helling van 45 graden overschreden, maar geen koprol gemaakt?

Bart vermeldde dat bij een helling van meer dan 45 graden, ROPS in actie schiet, maar gezien er geen schade te zien is aan de dakconstructie, kan hij geen koprol meegemaakt hebben.

Hoe dan ook, ik hoop dat onze nieuwe C70 er nooit zo zal uitzien.....

Geplaatst: 21.09.2009 - 11:53
door Summum
Dus dat ROPS-systeem werkt ook met het dak gesloten en de beugels rammen dan dwars door de achterruit?? :shock:

Moet ik daaruit afleiden dat de dakconstructie zelf een eventuele koprol niet aankan? Anders lijkt het me nogal gevaarlijk dat er extra rondvliegend glas wordt veroorzaakt.

Geplaatst: 21.09.2009 - 11:56
door Peter-V50
Er zit wel wat schade op het dak, maar niet veel. De klap is natuurlijk opgevangen door de ROPS. Aangezien die wel verbogen is, denk ik dat hij wel degelijk over de kop is geweest.