Pagina 1 van 1

standkachel doet niets

Geplaatst: 05.10.2009 - 08:51
door Battlecruiser
Nu de temperaturen wat lager (7-8 graden vanochtend) zijn, wilde ik de standkachel maar eens uitproberen. Maar helaas gaf ie geen sjoege.

Directe start: op de BC staat: AAN; de standkachel laat een zachte zoem horen en meteen daarna staat er in de BC: UIT.
Ook de geprogrammeerde start werkte niet.

Zijn er dingen die ik over het hoofd zie?

Geplaatst: 05.10.2009 - 09:06
door mad
Volgens mij niet... zet de motor op contact, en dan de standkachel programmeren bij koude motor. Mogelijk is het nog te warm buiten?!

standkachel

Geplaatst: 05.10.2009 - 09:23
door RVL
Dat is sterk! Ik had vandaag precies hetzelfde. Ik dacht lekker warm autotje, stoelverwarming erbij (die deed het wel gelukkig) Is de min. temperatuur waarbij de kachel zijn werk doet dan in te stellen? Of zien wij iets anders over het hoofd?

Geplaatst: 05.10.2009 - 11:44
door Battlecruiser
Volgens het instructieboekje moet de standkachel werken bij temperaturen onder de 25.

Geplaatst: 05.10.2009 - 14:26
door RVL
Ik heb geen boekje ofzo maar op een andere forum site werd beweerd dat ie pas gaat werken bij 5 graden C.
Wat heb jij voor een type en van welk jaar is je XC70?

Geplaatst: 05.10.2009 - 14:57
door OracleDBA
Nee hoor, onder de 25 graden moet hij gewoon werken.
Ik heb het zojuist nog uitgeprobeerd (moet om 15:00 uur weg) en hij staat nu heerlijk te snorren :-) Gewoon op de timer ingesteld en de buitentemperatuur is ruim 13 graden.

Geplaatst: 05.10.2009 - 16:01
door Wolfs XC
Ik heb ooit ergens gelezen dat de standkachel alleen werkt als de watertemperatuur onder de ik meen 7 graden komt. Daarboven werkt deze dus niet.

Geplaatst: 05.10.2009 - 16:41
door Oceanracer
Hoort automatisch in te schakelen onder de 5-7 graden, maar moet onder alle omstandigheden handmatig te activeren zijn. Eventuele problemen zijn er te over. Meest voor de hand liggend is vervuiling. Vooral de "uitlaat" is nogal verdacht. Maar ik heb ook al eens gelezen dat iemand zijn complete motortje los in het kachelhuis had liggen!

Ton, je hebt er nu niet veel meer aan, maar voor eventuele anderen: Het strekt tot aanbeveling de standkachel meerdere keren per jaar te activeren. Het langdurig niet gebruiken van de standkachel heeft veelal uitval door vervuiling tot gevolg.

Geplaatst: 05.10.2009 - 17:30
door Battlecruiser
Dat wordt dan een bezoekje aan Bluekens in Bergen op Zoom!

Geplaatst: 05.10.2009 - 18:50
door Oceanracer
Heeeeeeeeeeerlijk, die garantie! :-)

Geplaatst: 05.10.2009 - 20:53
door Bover
Kachel werkt altijd toch beneden +/- 20gr
Wordt alleen bloedheet binnen.

Meestal is gloeinaaldje stuk of aanjaag motor.

Geplaatst: 05.10.2009 - 22:15
door hadico
Kachel werkt handmatig altijd warm of koud, gaat pas uit bij ca80 graden watertemp(sensor in kachel) en volledig uit na een uur als je deze handmatig hebt aangezet.
Kan dus zijn dat je hem handmatig aanzet en hij brand een kwartier dat hij uitgaat (vlam) en dan na ca 10 minuten weer aangaat omdat de motortemp is gedaalt , in de tussentijd blijft je interieurfan en het waterpompje op de kachel doorwerken.

Geplaatst: 17.10.2009 - 13:37
door Bover
Andere mogelijkheid niet werken standkachel is een te lage stand in je brandstoftank..

Geplaatst: 23.10.2009 - 00:51
door Davywag1
Bover schreef:Andere mogelijkheid niet werken standkachel is een te lage stand in je brandstoftank..
Zo heb ik ook bij de dealer gestaan :P

Geplaatst: 23.10.2009 - 12:07
door Soeski
Heeft iemand de handleiding nog van de afstandbediening van de standkachel? Mijn lampje op de AB knippert oranje als ik deze indruk; zelfs als ik naast de auto sta. De batterij kan nog niet leeg zijn lijkt me...maar dat staat wel in het boekje dacht ik. Kon hem thuis "even" niet meer vinden... :)