Pagina 1 van 1

Stuurbekrachtigingspomp zoemt!

Geplaatst: 10.11.2009 - 11:31
door smeetslaugs
Na een x-aantal km. en inmiddels warme motor, begint de stuurbekrachtigingspomp te zoemen. Bij het sturen naar links en rechts wordt dit geluid sterker, ook bij een hoger toerental (?) wordt het geluid sterker. Volgens mijn info zou de olie van de stuurbekrachtigingspomp op zijn, of vervangen moeten worden.
Wie heeft hier ervaring mee? En welke ATF olie moet hierin?
ALvast bedankt voor een reactie....

Geplaatst: 10.11.2009 - 11:37
door smeetslaugs
Gaat dus om een 440 1.8 uit 1996......

Geplaatst: 10.11.2009 - 12:44
door Volvo_480_turbootje
Ik heb dit twee keer meegemaakt, bij mijn 480 turbo, na een tijdje rijden en serieus sturen. Gewoon de olie vervangen en het gezoem was weg.

Deze zomer in Bosniƫ bij mijn 440 turbo, bleek ik met een lek te zitten, gewoon bijgekapt en het oliepeil in het oog houden. Het geluid was hierna ook weg.

Ik zal thuis eens op mijn busje zien welke olie ik er ingekapt heb, 't is alleszins rode...

Geplaatst: 10.11.2009 - 15:12
door Ramon&Ramon
ATF Dexron 2 0f 3

Geplaatst: 10.11.2009 - 21:29
door Volvo 445
ATF Dextron III is prima, is wat dikkere olie en zal minder snel lekken, verversen lijkt me niet nodig want ik begrijp dat dat pas al een paar keer gedaan is?

Misschien verstandig om het systeem te ontluchten? Ik had ook een zoemende pomp en moest regelmatig bijvullen, nu geen last meer van, verbruikt geen druppeltje olie meer.

Volvo O/N is trouwens 1161521 (uit m'n hoofd!)

Geplaatst: 10.11.2009 - 21:47
door stefmen
Had ik inderdaad ook wel eens last van met mijn 440.. Moest ook regelmatig wat ATF olie bijvullen.. Vaker naar iets sportiever rijden maakte de pomp echt een heel raar geluid.. Nooit echt naar laten kijken maar ben wel benieuwd wat het is :P