Pagina 1 van 1

Lampje handrem 440 1.8i '96 blijft branden?

Geplaatst: 03.01.2006 - 09:57
door volvomarc
:?: Hallo allemaal,

Weet iemand hoe het electrisch circuit loopt van het dashboardlampje van de handrem? Ik heb een Volvo 440 1.8i Polar Comfort uit 1996 (op LPG maar dat is hier niet zo belangrijk).

Het lampje van de handrem blijft bijna continu branden, onafhankelijk wat ik met de handrem doe. Soms als je hard optrekt gaat hij wel even uit dus het lijkt wel op een los contactje ofzo...?
Onder de middenconsole zie je een draadje op het metalen deel van de hendel zitten, maar geen schakelaar, het lijkt erop alsof er contact gemaakt wordt door de hendel en een metalen plaatje wanneer je de hendel aantrekt.

Zit er een schakelaar ergens? Is dit dan een maak- of een verbreekcontact? Waar zit deze? (Toch niet onder de auto hoop ik?) Heeft iemand een ander idee of een elektrisch schema?

Groeten en vast bedankt!
Marc

Geplaatst: 03.01.2006 - 10:51
door roever
Zit er eigenlijk nog wel genoeg remvloeistof in je systeem? Dat lampje gaat toch ook aan als er iets mis is met je remmen?

Geplaatst: 03.01.2006 - 11:22
door Michel740Turbo
Er zit een schakelaar op de handrem zelf deze wil door het vele gebruik wel eens verbuigen en of vervuilen.
Je kan er bij door het console die over de hand rem zit te verwijderen..
dan zie je op de hand rem een metaaltje met een plastic nopje zitten.
Kijk eerst of er geen vuil tussen zit ...anders raad ik aan er een bij de dealer te halen, koste toen ik het moest halen iets van 5 gulden dus zal nu wel 3 euro kosten :o

Geplaatst: 04.01.2006 - 08:14
door wpee
inderdaad, of schakelaar van hadrem is kapot of je hebt veel te weinig remvloeistof in je reservoir.
Bijvullen dan maar wel in de gaten houden of hij niet ergens lekt (bv remcilinder wil nog wel eens kapot gaan), gevaarlijk!

Wim

Geplaatst: 04.01.2006 - 09:01
door volvomarc
Ow, niet zo mooi! :? Zal het snel controleren, bedankt!

Geplaatst: 05.01.2006 - 15:48
door volvomarc
wpee schreef:of je hebt veel te weinig remvloeistof in je reservoir.
Dat was het inderdaad, te weinig remvloeistof (en ik maar naar electronica kijken, stom stom stom). Bedankt!

Wel vind ik het opvallend dat dat nu een probleem is, waardoor zou het remsysteem vloeistof kwijt kunnen raken, dat gaat toch niet zomaar lek? Of is dat normaal? In augustus heeft hij nog een zeer uitgebreide onderhoudsbeurt gekregen (225.000km) bij de dealer (dat moest toen even), en daarbij is de remvloeistof ook gecontroleerd en ik neem aan ook vervangen (heb de papieren hier niet bij me).

Geplaatst: 06.01.2006 - 11:24
door Michel740Turbo
Het kan natuurlijk ook zijn dat de remblokken versleten zijn...
Maar het zou ook verstanig zijn om hoofdrem cilinder en (ik weet niet of remtrommels hebt) kijken of de remcilinders achter lek zijn. Vaak al te merken door vettige plekken onder de trommel.