Pagina 1 van 2

progressieve veren, hulpveren of schokbrekers?

Geplaatst: 03.01.2006 - 14:49
door P.Sleutjes
Dag,

Sinds een maandje ben ik in het bezit van een V40 2.0 automaat uit januari 1999 met G3.

Het comfort valt ietwat tegen. Vrijwel alle oneffenheden in het wegdek zijn voelbaar tijdens het rijden. Bij het nemen van een drempel veert de auto in en lijkt het alsof de bumpstop wordt bereikt waarna de auto vrij snel terugveert waarna de weg vervolgd kan worden. Dit in onbeladen toestand. Ik wil het comfort verhogen.

De schokbreker lijkt dus niet versleten. De auto veert éénmaal uit waarna de carrosserie weer in de neutrale stand staat.

Mijn idee is dat de veren ietwat zijn doorgezakt. Nu lees ik op dit forum allerlei mogelijkheden: progressieve veren; hulpveren; draagarmschotels; etc.

Wat kan ik het beste doen zodat comfort verbeterd wordt? Graag jullie advies en indien mogelijk een prijsindicatie.

Geplaatst: 03.01.2006 - 15:04
door V480-S60
Als je de topics gelezen hebt, zul je ook gelezen hebben dat dit weggedrag bij de phase I hoort.
Het beste is dan ook om nieuwe (andere) schokbrekers en veren te plaatsen. Mogelijk zou je zelfs met een setje van een phase II al beter uit zijn.

Onze onderstel- en tuningspecialist Marinus kan je hier alles over vertellen. Doe hem eens een PM. Hij kan je ook wel prijzen geven.
Of vraag voor een set origineel VOLVO (phase II) eens bij Volvomafia of HMG. Zij werken bij een dealer.

Geplaatst: 03.01.2006 - 17:28
door joost
Progressieve veren zijn in elk geval wel een aanrader voor een auto met LPG installatie. Bij mij (PhII) scheelde het behoorlijk in het rijgedrag van de auto. Drempels neem ik ondanks deze aanpassing nog steeds voorzichtig (is ook altijd beter natuurlijk). De PhI schijnt van nature een dweil te zijn, maar daar zijn weer oplossingen voor te bedenken.

Joost.

Geplaatst: 03.01.2006 - 18:59
door menjo
Het klinkt vreemd, maar van een setje verlagingsveren werd mijn auto comfortabeler (naar mijn mening). Ik heb nu veel minder last op dwarsrichels. Op een zaterdag bij een garage er op laten zetten, was voor minder dan 300 euro klaar. Rijdt echt vele malen beter. Nieuwe dempers is naar mijn mening niet nodig, maar heb geen ervaring met andere dempers. Ik moet wel zeggen dat mijn veren ook redelijk doorgezakt waren achter, want daar is ie eigenlijk amper omlaag gekomen na het plaatsen van de verlagingsveren.

Geplaatst: 03.01.2006 - 19:33
door volvov40t4
let wel als je alleen je veren laat vernieuwen ,dat ze wel een beetje bij de originele dempers passen.
als je 2 totaal verschillende concepten op elkaar schroef wordt je weg gedrag e niet beter op en gaat de slijtage van banden en dempers opeens erg snel.
Phase II dempers en veren lijkt mij de beste optie als je de auto niet omlaag wil hebben. (wat ik me goed kan voorstellen met ons drempel-landje :evil: )

Geplaatst: 03.01.2006 - 19:43
door menjo
Ik kan nu juist veel beter en harder over drempels dan eerst. Ik neem eigenlijk iedere drempel met de op die plek geldende maximumsnelheid.

Geplaatst: 03.01.2006 - 19:53
door menjo
Ik vond juist de standaard veren en dempers slecht op elkaar afgestemd (banden bij phase 1 slijten ook vaak verkeerd, dus je verhaal zou daar wel op gaan), veel te hard gedempt en te zacht geveerd.

Geplaatst: 03.01.2006 - 20:00
door volvov40t4
yep.

tot die conclusie was ik ook al gekomen.
ben nu dus even aan het rond kijken wat ik wil.
kom uit een HEEL erg verlaagde auto. je weet wel, met 5km/u over een drempel.
Daar heb ik dus geen zin in. Wil best ietsje lager liggen, maar ik wil wel wat comfort houden. ga mij binnenkort eens laten inlichten bij ET. Moet nog wat meer zooi van ze hebben.

gr.

Geplaatst: 03.01.2006 - 20:08
door menjo
Een T4 heeft wel een ander onderstel dan andere x40's dus daar gaat niet automatisch hetzelfde voor op als bij mij.

Geplaatst: 03.01.2006 - 20:27
door volvov40t4
nee ok, maar echt heel tevreden ben ik er niet over. vooral met spoorvoorming op de snelweg, is hij erg zenuwachtig.
schijnt met een stutbar op te lossen te zijn.
Of hoe noem je zo'n ding?

Geplaatst: 03.01.2006 - 20:50
door menjo
Veerpootbrug geloof ik. Ik heb ook last van spoorvorming dat is niet veranderd met die nieuwe veren, ook van zijwind heb ik erg last nog steeds.

Geplaatst: 03.01.2006 - 20:59
door Volmar
Bij Fase I zakken de achterveren snel door, zeker met een gasinstallatie
of regelmatige lading achterin.

Er zijn voor de achterkant progressieve veren leverbaar die stugger
worden naarmate ze verder inveren.
Prijs van progressieve achterveren zijn ongeveer 115 euro ex btw
Heb ze er zelf onder zitten, rijd erg goed, ook onbeladen.

Verder heeft de Fase I diverse onderstellen.

Family, Comfort, Dynamic, Sport en een wegliggingset waarbij
de schokbrekers van het Sportonderstel wordt gebruikt icm
verlagingsveren origineel volvo.

Pas vanaf de sport wordt je comfort beter, de rest is echt helemaal niks
Dat vind ik tenminste.

Geplaatst: 03.01.2006 - 21:46
door v40pokemon
Heb bij mezelf de progressieve veren gemonteerd en alle 4 de schokkers vervangen voor kayaba's (GAS-gevuld). Alles bij elkaar ongeveer 350,- aan onderdelen en een paar uur werk. Hij is nu lekker afgeveerd en toch stug genoeg voor drempels.

Geplaatst: 04.01.2006 - 11:33
door Marinus
Volgens mij wil hij meer veer comfort, in plaats van een stuggere en directere auto.

Ik heb geen idee hoe je dit moet regelen, ik ben juist altijd gericht geweest op een beter communicerend onderstel en daarmee lever je veel comfort in.

Geplaatst: 04.01.2006 - 12:40
door Volmar
Ik denk dat je in dit geval puur alleen de schokbrekers moet vervangen
voor nieuwe monroe's of zo.

Dat scheelt namelijk heel veel.

Heb nu aan de voorkant de wegliggingset gemonteerd, vorige week
Hoewel het iets stugger wordt, is het veercomfort juist ontzettend
verbeterd. Ik voel minder door het onderstel heenkomen.

Volgens mij is dat doorgeven van iedere oneffenheid puur een
schokbreker kwestie.

Geplaatst: 04.01.2006 - 12:43
door Marinus
Met die sensatracs en die merwede veren wordt het behoorlijk hard en stug, wat ik dan ook erg graag wil. Maar dat zoekt de starter van dit topic niet.

Geplaatst: 04.01.2006 - 15:01
door P.Sleutjes
Beste mensen,

Dank voor jullie uitgebreide reacties. Een setje progressieve veren zou wel eens voor verbetering kunnen zorgen begrijp ik en evt. een setje achterschokbrekers. Bij de volgende onderhoudsbeurt zal ik vragen om de huidige veren te vervangen door een setje progressieve veren.

Of is het een klus die ik zelf kan doen? Ik ben redelijk ervaren met sleutelen aan oude auto's en heb altijd gezegd dat ik zelf niet sleutel aan de normale auto voor dagelijks gebruik, maar als het slechts een kwestie van wiel eraf; paar moeren en bouten los draagarm omlaag veren verwisselen en alles weer vastzetten is, dan kan ik die klus zelf ook wel. Advies waar ik deze veren zou kunnen kopen / bestellen? Moet ik nieuwe kopen of zijn 2e hands veren goed genoeg?

Geplaatst: 04.01.2006 - 15:06
door Volmar
Het is niet zomaar de veren verwisselen, die zitten vast op je dempers,
net als de voorkant.
Maar met een paar goeie veerklemmen is het zelf goed te doen.

Heb het vorige week ook zelf gedaan. Het is wel een leuk werkje.
Maar neem wel goeie veerklemmen, de veer staat onder flinke
spanning.

Geplaatst: 04.01.2006 - 17:09
door volvov40t4
om nog even in te haken.

iets stugger zou voor mij ook meer comfort leveren. vind het nu een beetje dweilen.
heb dus alleen geen zin meer in een auto die op de grond ligt en waarbij ik dus niet normaal kan rijden.
moet met deze auto ook op vakantie (4500 km). Heb ik met mijn vorige ook gedaan. Daar begin ik dus niet meer aan.

zat zelf te denken aan progressieve dempers en wat hardere veren.

KAN DIT? :shock:

Geplaatst: 05.01.2006 - 11:24
door Volmar
Ik heb eerlijk gezegd nooit van progressieve dempers gehoord.
Wel van veren, natuurlijk.

Die standaard T4 onderstellen zijn inderdaad zwabberspullen.
Had dat onderstel ook onder mijn TD :?

Volvo heeft een verlaagd onderstel (de wegliggingset)
Maar deze is erg duur om aan te schaffen.
Ik heb aan de voorkant nu die wegliggingset zitten.
(Kon de veren heel goedkoop krijgen :D )
Achter komt later nog.

Ik vind het formidabel rijden tot nu toe, de auto is aan de voorkant
nu 2 cm lager.

Als je goed wilt verlagen, dan zou ik de Marinus/CeeBee optie nemen.
3 cm Merwede T4 verlagingsveren met Monroe Sensatracks.

Staat ook mooier dan de volvo wegligginset, maar van mij hoeft het
niet echt hard en laag. Ik hou meer van de compomis verlaging/comfort.